Katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Postautor: £ukaszG. » sob kwie 17, 2010 9:12 pm

niezła kłótnia się wywiązała w tym temacie. zgadzam się częściowo z tulipano, ale np wojtek zachowuje się jak pieniacz, który chce wyrazić swoje zdanie lecz nie dopuszcza do siebie informacji, że inni też mogą mieć "jakieś" zdanie. niech każdy pisze co myśli ( oczywiście są pewne granice ) bo właśnie o to walczyliśmy - Naród Polski!
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
20 towarzystw w jendym miejscu - pełna oferta i porównanie w ciągu 2 minut.

Ubezpieczenia:
- komunikacyjne
- majątkowe
- turystyczne

Piaseczno ul. Kilińskiego 41C Tel. 22 750 42 01, e-mail: piaseczno@cuk.pl
Awatar użytkownika
£ukaszG.
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Stolica żegna ofiary katastrofy

Postautor: Kacha » sob kwie 17, 2010 9:18 pm

Obrazek

Obrazek

Tłumy pożegnały ofiary katastrofy w Warszawie. Zdjęcia ze strony http://wiadomosci.onet.pl/150620,21,0,0,1,pokaz.html
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Postautor: pminnesota » sob kwie 17, 2010 11:06 pm

£ukaszG. pisze:niezła kłótnia się wywiązała w tym temacie. zgadzam się częściowo z tulipano, ale np wojtek zachowuje się jak pieniacz, który chce wyrazić swoje zdanie lecz nie dopuszcza do siebie informacji, że inni też mogą mieć "jakieś" zdanie. niech każdy pisze co myśli ( oczywiście są pewne granice ) bo właśnie o to walczyliśmy - Naród Polski!


Wojtek to PiS-uar, broni swoich racji i poglądów, ale inni też mają prawo je wygłaszać. Co się dziwić?
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 5:24 am przez pminnesota, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: ola » ndz kwie 18, 2010 10:35 pm

Tulipano_0602 pisze:ola napisał:
Tulipano_0602 napisał:
Przeginamy. Prawie 10 dni żałoby. Amerykanie po zamachu na WTC ogłosili 3 dni, a mieli tysiące ofiar, zniszczone dwie wieże w środku NY, częściowo zniszczony Pentagon, zniszczonych kilka samolotów z pasażerami. I to był rzeczywisty atak na ich kraj, ludzie zginęli bo byli Amerykanami (lub tam mieszkali), atak terrorystyczny a nie wypadek lotniczy.



ale tak bardzo przeszkadza Ci okres żałoby ??? O co Ci chodzi ??? Uszanuj wolę władz (które sam wybrałeś - jeśli byłeś głodować ) i pochyl głowę, bo łatwo Ci się wypowiadać bo nie Ty ani nikt z Twoich bliskich nie wrócił w trumnie.



Moimi bliskimi nikt by się nie przejął. Nikogo też bym nie zmuszał do żałoby na siłę. Tu odgórnie narzuca się ludziom 1/3 miesiąca przymusowej żałoby mimo że to ich nie dotyczy, bez zwracania uwagi na konsekwencja dla innych. Dla wielu osób to się robi po prostu uciążliwe. Mam prawo do oceniania tego jako przesadne egzaltacje.


a kto tu mówi o miesiącu ??? nikt Cię nie zmuszał , wystarczy ciut szacunku
Tulipano_0602 pisze:Jak widze tą sztucznie nakręcaną histerię, po której za 2 tygodnie nie będzie śladu, też nie jestem zadowolony. Kogo to dotyka osobiście to dotyka, jednak dla większości to po prostu wydarzenie historyczne, bez osobistych smutków. średnio wierzę w te polityczne łzy. Te zachwyty nad postacią którą jeszcze kilka dni temu zupełnie inaczje oceniano. Sztuczne to i udawane. żadna śmierć nie przekreśla dobrych i złych rzeczy które ktoś zrobił - inaczej żadne zasady etyki nie miałyby sensu.


więc uszanuj pamięć tych których dotyka to osobiście i czasem zastanów się nim coś napiszesz/ powiesz.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » ndz kwie 18, 2010 10:38 pm

Tulipano_0602 pisze:Dokładnie. Rodzin i bliskich. Co ma do tego dobro narodu?

Nie chcę być ZMUSZANY do żałoby.

Zginęła prawie setka osób. Przykre. Ale to ICH żałoba. Rodzin, znajomych, przyjaciół... nikogo innego nie należy do tej żałoby zmuszać.


ciesz cię że nikt Tobie nie zginął. Szacunek dla Ciebie jako człowieka, nie pozwala napisać mi tego co o Tobie myślę i co czuje. Ale powiem i napiszę tak - CIESZ SIę żE NIE ODCZUWASZ TEGO OSOBIśCIE,inaczej byś na to patrzył
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » ndz kwie 18, 2010 10:51 pm

Wiecie co czytam wasze posty i mdli mnie,

Jak bardzo jako naród jesteśmy zacietrzewieni i pełni nienawiści
I ców, chyba pełna naiwności myślałam że coś się zmieni, że coś w nas się ruszy, ale chyba się przeliczyłam

Wychowana zostałam w poszanowaniu cudzych wartości, poglądów (czy PIS-owych czy SLD-owych ) , w poszanowaniu wolności słowa i postępowania
Ale niektóre wypowiedzi graniczą z brakiem szacunku dla umarłych.
To była dla Polaków pewnego rodzaju sprawdzian, nie każdego ta tragedia dotknęła osobiście, i nie życzę wam, aby tak się stało, abyście tłumaczyli swoim bliskim dlaczego i w jakim celu zginęłą wasza rodzina ale wypowiedzi typu::


pminnesota pisze:£ukaszG. napisał:
niezła kłótnia się wywiązała w tym temacie. zgadzam się częściowo z tulipano, ale np wojtek zachowuje się jak pieniacz, który chce wyrazić swoje zdanie lecz nie dopuszcza do siebie informacji, że inni też mogą mieć "jakieś" zdanie. niech każdy pisze co myśli ( oczywiście są pewne granice ) bo właśnie o to walczyliśmy - Naród Polski!


Wojtek to PiSuar, to co się dziwić? Smile



są żenujące. Nie ważne jakie mamy poglądy polityczne w obliczu śmierci jesteśmy równi i ciekawe czy bylibyście tacy cwani w obliczy 34 trumien na lotnisku ?????
Ta tragedia nie dotyczy tylko tzw. PIS-uraów, ale przede wszystkim ludzi nie związanych z polityką i wasze wypowiedzi są wyrazem braku szacunku dla ludzi a nie dla polityków
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » pn kwie 19, 2010 9:21 am

ola pisze:
Tulipano_0602 pisze:Dokładnie. Rodzin i bliskich. Co ma do tego dobro narodu?

Nie chcę być ZMUSZANY do żałoby.

Zginęła prawie setka osób. Przykre. Ale to ICH żałoba. Rodzin, znajomych, przyjaciół... nikogo innego nie należy do tej żałoby zmuszać.


ciesz cię że nikt Tobie nie zginął. Szacunek dla Ciebie jako człowieka, nie pozwala napisać mi tego co o Tobie myślę i co czuje. Ale powiem i napiszę tak - CIESZ SIę żE NIE ODCZUWASZ TEGO OSOBIśCIE,inaczej byś na to patrzył


Dokładnie. Inaczej będę na to patrzył gdy mnie spotka, a inaczej gdy spotka obcych mi ludzi. Tak jak każdy - przeżywamy swoją żałobę, ale nie zmuszamy do niej ludzi których ona nie dotyczy.

Ludzie giną codziennie. Codziennie ktoś przeżywa żałobę. Większe tragedie, gdzie ginie wiele osób, zdarzają się w Polsce co roku. Mimo to nie urządza się takiej powszechnej żałoby, przymusu (nie było wyboru, media trąbiły 2 tygodnie w kółko to samo, odwoływano wszystko, przedstawienia, imprezy, maratony, itd.), nakręcanej histerii.

Tragedia, ale głównie dla rodzin, krewnych, znajomych. Rozumiem - każdy odczuwa tragedię osobiście GDY JEGO TO DOTYCZY. Ale tu było masowe nakręcanie żałoby, czy to kogo dotyczyło czy nie. Akurat przysłowiowego Kowalskiego przejmuje śmierć jakiegoś nieznanego mu osobiście polityka. To było natrętne, SZTUCZNE i męczące.

Przez te blisko 10 dni nie dało się uciec od tego, uniknąć tego klimatu - obchodzi cię to czy nie - masz obowiązek "być w żałobie". Nie chcę być zmuszany do żałoby jeśli mnie ona nie dotyczy. Codziennie gdzieś zdarzają się tragedie, śmierć, nieszczęśćia. Każdego taki klimat spotka, wiele razy... ale jeśli nie dziś, to nie chcę chodzić w nie swojej żałobie.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Kowal » pn kwie 19, 2010 9:33 am

Tulipano_0602, przeczytałem to co napisałeś w tym wątku i zgadzam się z Tobą! :piwko:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Agnieszka_G » pn kwie 19, 2010 10:19 am

Mi szkoda rodziny i samej Pani Marty,wyglądała jak cień, te ciągłe przewożenie trumien, uroczystości pogrzebowe przez te 8 dni, nakręcanie przez media i obcych ludzi, cud że to wytrzymała.

Nie w całości się zgadzam z Tulipano, bo żałoba narodowa to co innego niż swoja prywatna, oczywiście płakałam po tragedii w sobotę i nie wstydzę się tego, bo to było prawdziwe, ale za dużo szumu i blichtru wokół tego wszystkiego było, a do tego ten Wawel, ja jestem osobiście zmęczona i cieszę się, że przez weekend nie miałam czasu tv włączyć. Teraz sobie na spokojnie czytam.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Kacperek » ndz kwie 25, 2010 12:07 pm

Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: ecotango » ndz kwie 25, 2010 12:47 pm

"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spisek w Smoleńsku?

Postautor: iza » pn maja 03, 2010 8:19 pm

iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ecotango » pn maja 03, 2010 11:50 pm

Nigdy .....my zwykli zjadacze chleba nie dowiemy się prawdy..... obstawiam na 99% że to będzie wina Pilota... :roll: Opcja dla mass..... rzecz jasna.

P.S. Moje poglądy, po tym jak posłuchałem ludzi ze świataka lotniczego.
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

TO MOG£A BYć EKSPLOZJA

Postautor: Kowal » śr maja 12, 2010 10:41 am

Według ekspertów od budowy płatowców, z którymi rozmawialiśmy, kadłub prezydenckiego Tu-154 rozerwała potężna eksplozja. Wiele wskazuje, że mogła to być bomba paliwowo-powietrzna. – Na tym pułapie, przy ziemi, takie rozczłonkowanie kadłuba mogła spowodować tylko świadoma ingerencja człowieka – twierdzą.

dalej na http://www.niezalezna.pl/article/show/i ... iclePage/1
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: TO MOG£A BYć EKSPLOZJA

Postautor: stentonik » śr maja 12, 2010 11:03 am

Kowal pisze:Według ekspertów od budowy płatowców, z którymi rozmawialiśmy, kadłub prezydenckiego Tu-154 rozerwała potężna eksplozja. Wiele wskazuje, że mogła to być bomba paliwowo-powietrzna. – Na tym pułapie, przy ziemi, takie rozczłonkowanie kadłuba mogła spowodować tylko świadoma ingerencja człowieka – twierdzą.

dalej na http://www.niezalezna.pl/article/show/i ... iclePage/1


:shock:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości