Mundurki obowiązkowe w podstawówce i gimnazjum

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Mundurki obowiązkowe w podstawówce i gimnazjum

Postautor: Katrin » śr kwie 11, 2007 9:15 pm

Jednolite stroje szkolne będą obowiązywać w szkołach podstawowych i w gimnazjach, natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych o wprowadzeniu mundurków może zdecydować dyrektor placówki po zasięgnięciu opinii rady rodziców - zdecydował Sejm przyjmując poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8815083&rfbawp=1176322398.891&ticaid=138ce
Awatar użytkownika
Katrin
 
Posty: 184
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: grejf » czw kwie 12, 2007 9:37 am

Katrin jakie jest Twoje osobiste zdanie na ten temat? :roll:
A ponoć w szkołach średnich ma niie obowiązywać, lecz zależy to od dyrektora szkoły jeżeli on zadecyduje, że są obowiązkowe, ostateczny głos ma zarząd rodziców szkoly. "czy jakiś tego typu" :wink:
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Postautor: Loonna » czw kwie 12, 2007 1:39 pm

Ja pamiętam jak musiałam biegać do szkoły w fartuszku z przypiętą tarczą i szczerze tego nienawidziłam ale obserwując jak się dzieciaki dzisiaj ubierają do szkoły już sama nie wiem co o tym myśleć......

Grejf a co Ty o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » czw kwie 12, 2007 8:38 pm

Kiedyś nosiłem fartuszki i było OK, tak więc nikomu się nic nie stanie jak będą nosić teraz mundurki itp...
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin z Uwielin » pt kwie 13, 2007 9:55 am

A firmy dziewiarskie już zacierają rączki :D
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Loonna » pt kwie 13, 2007 10:34 am

Marcin z Uwielin pisze:A firmy dziewiarskie już zacierają rączki :D

Racja, żyła złota im się szykuje ;)
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » pt kwie 13, 2007 11:50 am

A może nasz minister ma taką fabrykę mundurków i stąd ten pomysł, żeby mieć dochodowy biznes na boku ;) (żart)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kameleon » pt kwie 13, 2007 1:50 pm

Nic im się nie stanie jak będą nosić mundurki.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: grejf » sob kwie 21, 2007 10:50 am

Loonna, ja Ci powiem tak to było straszne zawsze gubiłem worek na kapcie tzn modne w tamtych czasach ''chinki'' kapcie ''nindza'' czarne z dwiema gumkami... :D chyba każdy miał takie.. mundurki czy nie mundurki w latach 80 normalne ubranie przypominało mundurek wiec mi to było obojętne, ale worki na kapcie ''nindza'' koszmar. :wink:
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Postautor: Loonna » sob kwie 21, 2007 1:11 pm

Oj tak, worki na kapcie byly masakryczne, zawsze je gdzies zostawialam i doprowadzalam tym rodzicow do szewskiej pasji ;)
Mam nadzieje, ze te mundurki nie beda przypominaly tych z lat 80-tych... mogliby wprowadzic cos na wzor Australii, bardzo fajnie to wyglada a wybiegi dla modelek mozna uskuteczniac po szkole ;-))))

[offtopic] milo, ze do nas wrociles ;)
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » pn kwie 23, 2007 7:14 pm

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. Zgodnie z tą nowelizacją, w szkołach podstawowych i w gimnazjach będą obowiązkowe jednolite stroje szkolne.

W szkołach ponadgimnazjalnych o wprowadzeniu mundurków zdecydować będzie dyrektor placówki po zasięgnięciu opinii rady rodziców. Tworzenie takich rad w szkołach publicznych będzie obligatoryjne. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skuci » pt maja 18, 2007 9:37 pm

Jestem jak najbardziej za mundurkami. Co do eldorado dla firm - to racja. W szkole mojego dziecka już odbył się wybór strojów.
Po pierwsze wzory w większości koszmarne. Po drugie - ceny z kosmosu. ktoś powinien nad tym czuwać.
Od wrzesnia zmieniamy szkołe i zobaczymy, co tam wymyślili.
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: żONA » sob maja 19, 2007 6:52 am

W SP 1 też już wybrane zostały mundurki. Podobno jeansowe tuniki dla dziewczynek a dla chłopców takie wdzianka w formie kurtki. Nie widziałam tego jeszcze osobiście więc nawet nie wiem czy ładne. Moim skromnym zdaniem mundurki nie zaszkodzą tym dzieciaczkom, jednak moi znajomi , zresztą chyba większość ludzi też tak myśli, że mundurki nie będą wyróżniały bogatszych czy biedniejszych, bo wiadomo, że niektóre pociechy są bezwzględne i szydzą z innych. Otóż obawiam się, że kompletnie nie będzie to miało znaczenia. W klasie mojej córki jak masz plecak WITCH, lub piórnik jakiejś tam innej bajki, postaci to jesteś kimś. Mudnurki pewnie nie wiele zmienią, a tylko rodzice odczują straty po kieszeni :?

żONA
żONA
 
Posty: 29
Rejestracja: sob maja 12, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » sob maja 19, 2007 9:26 am

żONA pisze:W klasie mojej córki jak masz plecak WITCH, lub piórnik jakiejś tam innej bajki, postaci to jesteś kimś.

Takie właśnie są dzieci. Mój syn chodzi do przedszkola i już na poziomie wieku przedszkolnego widać różnice w ubiorze przedszkolaków, jednak małe dzieci mają w głowie jedynie miłą zabawę z rówieśnikami i nie zwracają uwagi na ubiór. W wieku szkolnym wszystko się zmienia... Czy mundurki coś dadzą? Jak to mówią: pożyjemy - zobaczymy.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości