W jaki sposob planujecie budżet na jedzenie

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

W jaki sposob planujecie budżet na jedzenie

Postautor: dzessie » wt lut 02, 2021 12:11 pm

Jak w temacie. W jaki sposób planujcie sobie budżet na jedzenie? Oczywicie po odliczeniu wszystkich oplat.

Ile tak poza tym wydajecie na jedzenie?
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: W jaki sposob planujecie budżet na jedzenie

Postautor: Adat » śr lut 03, 2021 7:45 am

Średnio 400-500 zł/mies/osoba (w tej kwocie jest też tzw chemia domowa, której mamy bardzo mało, plus alkohol). Niecałe drugie tyle na jedzenie na mieście/w podróży, bo lubimy. Ogółem wychodzi sporo, ale nie szczędzimy na jakości jedzenia. Większe zakupy suchych produktów robimy przez internet. Sporo gotuję, praktycznie tylko ze świeżych produktów. Lubię też przetestować jakieś nowe produkty, których jeszcze nie znam, zwykle są one droższe. Podane kwoty nie obejmują sporadycznych deserów i kawy poza domem.
No i staram się kupować z listą, raczej w większych sklepach bo dzięki temu jest znacznie taniej niż w sklepikach osiedlowych, w których zwykle wydawałam na jedzenie o wiele więcej. Nie wiem czy widziałaś ale w Netto jest obecnie dobra promocja:
https://netto.pl/rabaty-za-naklejki/
Zerknij sobie tutaj. W dobrej cenie można skompletować sobie komplet noży od Masterchef ( a warto bo noże naprawdę dobrej jakości i sama jestem z mojego kompletu zadowolona).
Adat
 
Posty: 204
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am

Re: W jaki sposob planujecie budżet na jedzenie

Postautor: kalinka » śr lut 28, 2024 9:49 pm

Ja nie jestem za tym żeby na jedzeniu oszczędzać. Planuję budżet owszem ale tak aby nie marnować żywności a kupować mniej tylko dobrej jakości. Zamawiam też sporo w sieci, są sklepy online z żywnością które warto odwiedzać. I tak na przykład zobaczcie na ofertę https://tasti.pl/ . Mają produkty włoskie, hiszpańskie, idealne do dań kuchni śródziemnomorskiej. Poza tym artykuły bio, mnóstwo przypraw, mąki, makarony, miody. Jest w czym wybierać.
kalinka
 
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 15, 2016 7:51 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości