Czy warto mieć w domu sejf

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Czy warto mieć w domu sejf

Postautor: dzessie » ndz maja 10, 2020 10:13 am

Witam forumowiczów. Przystosowujemy , z mężem, do zamieszkania stary drewniany dom, zamierzamy wykończyć go tak, żeby był funkcjonalny i bezpieczny, ale licho nie śpi. Mąż zastanawia sie nad prostym systemem przeciwpożarowym lub przynajmniej czujnikami dymu. A ja nie wiem czy nie byłoby warto zakupić jakiś niewielki sejf ogniotrwały na najważniejsze dokumenty rodzinne. Czy ktoś z Was ma coś takiego , czy jest to dostępne na rynku, gdzie byłoby najlepiej zainstalować?
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Czy warto mieć w domu sejf

Postautor: Kozaczek » wt maja 12, 2020 12:51 pm

dzessie pisze:Witam forumowiczów. Przystosowujemy , z mężem, do zamieszkania stary drewniany dom, zamierzamy wykończyć go tak, żeby był funkcjonalny i bezpieczny, ale licho nie śpi. Mąż zastanawia sie nad prostym systemem przeciwpożarowym lub przynajmniej czujnikami dymu. A ja nie wiem czy nie byłoby warto zakupić jakiś niewielki sejf ogniotrwały na najważniejsze dokumenty rodzinne. Czy ktoś z Was ma coś takiego , czy jest to dostępne na rynku, gdzie byłoby najlepiej zainstalować?


Moim zdaniem warto. Cena porządnego sejfu domowego nie jest wcale taka wysoka, a poza tym jest to miejsce, w którym mozesz przechowywać dokumenty czy obcą walutę ( i inne cenne rzeczy, które nie chciałbyś aby wpały w nieporządne ręce) Optymalnie jeśli zaplanujesz miejsce sejfu już na etapie budowy domu .Tak aby sejf był przytwierdzony do podłoża, ewentualnie do ściany. Powinno być to miejsce, do którego osoby trzecie raczej nie wchodzą, a przynajmniej mają utrudniony dostęp - moze być to garderoba albo sypialnia.

Liczy się również samo wykonanie sejfu,a konkretnie materiał z jakiego jest wykonany sejf. Sejfy powinny być wykonane ze stali utwardzanej. Nie warto jest oszczędzać i kupować tanich sejfów marketowych bo nie ma to większego sensu moim zdaniem. Tutaj powinni Ci dobrac odpowiedni sejf https://sejfexpert.pl
Kozaczek
 
Posty: 478
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron