Jak wygląda windykacja

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Jak wygląda windykacja

Postautor: Kozaczek » pt cze 28, 2019 6:03 am

Jakie uprawnienia ma windykator i co może zrobić?

Niestety ale muszę oczekiwać jego wizyty bo mam problemy ze spłatą długu.
Kozaczek
 
Posty: 95
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Jak wygląda windykacja

Postautor: Adat » pt cze 28, 2019 7:31 am

Rozumiem,że nie byłes w stanie dogadać się z bankiem? Sam jestem zdania,że najważniejsza jest rozmowa. Pamiętaj,ze po drugiej stronie również pracują ludzie. Napisz dokładie podanie, wyjaśnij czemu nie jesteś w stanie spłacać kredytu . Może uda sie uzyskać wakacje kredytowe. Im również przecież zależy na tym abys ten kredyt spłacał...
Adat
 
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am

Jak wygląda windykacja

Postautor: Nala » czw lip 25, 2019 7:43 am

Windykator nie może wiele zrobić poza informowaniem dłużnika o potrzebie spłaty zadłużenia, a także informowania o konsekwencjach. Windykator to nie komornik i nie ma prawa do zajmowania majątku, ani żadnej rzeczy należącej do zadłużonego. Nie może on grozić, ani wyrzucać z mieszkania. Z windykatorem powinno się podjąć negocjacje odnośnie spłaty, bo właśnie od tego jest - od negocjowania. Jeżeli windykator polegnie, no cóż, sprawa jest przekazywana do sądu i wtedy pojawia się komornik ;)
Nala
 
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 16, 2017 7:45 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości