Strona 1 z 1

Studia - czy jest sens?

Post: pt kwie 19, 2019 8:20 am
autor: monika89
Zastanawiam się nad sensem pójścia na studia. Czy w dzisiejszych czasach, rynku pracownika ma to większy sens? Jak to widzicie? Z jednej strony tak, ale z drugiej strony, to wyłączenie z rynku na grubo ponad 5 lat.

Studia - czy jest sens?

Post: pt kwie 19, 2019 1:09 pm
autor: Kozaczek
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Studia obecnie w wielu zawodach są wymagane i nie można ich wykonywać bez ukończenia studiów. Tak wiec w takim przypadku odpowiedź jest oczywista oraz jasne, ze warto jest się na studia wybrać. Nie ma sensu za to studiować czegoś co nie sprawia Ci przyjemności. Studia trzeba lubić z uwagi na to, że potem będziemy pracowali w wyuczonym zawodzie, który musi przynosić nam satysfakcję. Nie wiem czy wiesz tak poza tym ale konto studenckie w banku można sobie otworzyć nawet jeśli się nie studiuje.

Studia - czy jest sens?

Post: wt cze 04, 2019 1:51 pm
autor: rafido
dzisiaj każdy z nas ma znajomych którzy byli bądź nie na studiach i mają własne przemyślenia. Patrząc ogólem to raczej nie opłaca się robić studiów, ale jak idziesz do państwówki to tak.

Studia - czy jest sens?

Post: śr sie 07, 2019 12:00 pm
autor: dzessie
To złożone pytanie. Z jednej strony oczywiście jak najbardziej jest sens studiowania, bo mozna w ten sposób zyskać specjalistyczna wiedzę, można w ten sposób poznać ludzi, i ta znajomość będzie mogła w przyszłości wymiernie zaprocentować.

Z drugiej strony, wiele osób ma problem z wyborem optymalnego kierunku studiów.

Ale studia to też czas licznych studenckich przywilejów ale teżi obowiązków.