Jaka kanapa i zasłony do salonu

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Jaka kanapa i zasłony do salonu

Postautor: dzessie » ndz lut 10, 2019 11:37 am

Witam,
mam problem z doborem koloru kanapy oraz dodatków w salonie. Meble są koloru wenge, za nimi na ścianie położona jest tapeta: biała cegła, podłoga panele jasny brąz, natomiast pozostałe 3 ściany są liliowe a do tego półka w rogu w kolorze pikantne gazpacho z duluxa. Zastanawiam się nad przemalowaniem koloru liliowego na jakiś inny, np. lody malaga z duluxa, ponieważ wydaje mi się że za dużo się dzieje i ciężko mi w połączyć kolor liliowy z pomarańczowym oraz wenge.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 688
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Jaka kanapa i zasłony do salonu

Postautor: monika89 » pn lut 11, 2019 11:37 am

Kolor pomarańczowy zupełnie nie pasuje mi do koloru liliowego i na Twoim miejscu zrezygnowałabym z niego zupełnie. Do liliowego pasować będzie delikatna zieleń, krem i pastele. Ale taki mocny kolor jak pomarańcz będzie się totalnie gryzł. Z tego co widze to masz wiele ciemnych elementów wykończenia, tak wieć postanowiłabym na kanapę oraz zasłony w jasnych, neutralnych barwach. I tak wiele się w pomieszczeniu dzieje.

Wydaje mi się, że bardzo dobrze będzie tutaj pasowała sofa w odcieniu delikatnej szarości
Obrazek

Do tego koloru można dopasować praktycznie wszystko.
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Jaka kanapa i zasłony do salonu

Postautor: Kozaczek » wt wrz 10, 2019 5:53 pm

Sofa fajna, wydaje mi sie,ze przy odpowiednim zaprojektowaniu wnętrza powinna pasować również do pomieszczeń nowoczesnych. Jeszcze zastanowiłbym się nad wstawieniem tutaj jakiejś konkretnej rozkładanej ławy. Takie ławy sprawdzają się szczególnie w niewielkich mieszkaniach, w których często ma sie dylemat: wstawiać stół i zagracić pomieszczenie czy może jednak zachować przestrzeń i ze stołu zrezygnować. Stół przydaje się raz na jakiś czas, szczególnie podczas domowych imprez tak wiec dobrze jest jednak mieć go na taka ewentualność.

W takim przypadku rozkładana lawa jest dobrą opcja:

Obrazek
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości