Wysoki puls - porady dla starszej osoby

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Wysoki puls - porady dla starszej osoby

Postautor: monika89 » czw wrz 27, 2018 6:48 am

Witam, od razu zaznaczam, że już poczytałam na ten temat...i zbyt wiele się nie dowiedziałam.

Otóż moja mama ma wysoki puls... ok 85-97 uderzeń. Moje pytanie...jak go obniżyć przy w miarę prawidłowym ciśnieniu?
Chodzi również o to, że mama od wielu lat chodzi do lekarza od serduszka - no cały czas ma tabletki na ciśnienie...ale na puls one niewiele pomagają- a jak ciśnienie jest ok...to jak wziąć tabletkę na obniżenie pulsu...no nie da rady.

Jeżeli chodzi o sport to też kiepsko - mama jest po wylewie i ledwo chodzi a co dopiero jakiś marsz czy szybszy spacer Z dietą bywa różnie...ostatnio nawet trzyma - jednak i tak ten puls mnie martwi. Zawsze miała dość wysokie ciśnienie, badań mnóstwo.

Czy wy w jakiś domowy sposób sobie z tym radzicie? Co mogłoby pomoc starszej kobiecie, która ledwo się rusza?
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Wysoki puls - porady dla starszej osoby

Postautor: pelek » czw wrz 27, 2018 10:09 am

Nie jest to wcale taki wysoki puls.Normy dla osoby dorosłej to od 60 do 90 i Ty się w tym mieścisz. Generalnie przyczyn podwyższenia pulsu jest wiele
infekcje i stany zapalne z gorączką,
niewydolność serca, wady serca,
nadczynność tarczycy,
anemia,
zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, odwodnienie,
niewydolność oddechowa,
niedocukrzenie (hipoglikemia),
guz chromochłonny nadnerczy,
zatrucie np. czadem lub metanolem,
krwotok.
https://zdrowie.tvn.pl/a/puls-serca-nor ... enie-pulsu
Ale jeśli nie masz zadnej z nich to nie przejmowałabym się Twoim stanem. Polecam natomiast uprawiać sport.Sport znacznie obniża poziom pulsu w normalne dni. Regularne uprawianie sportu jest bardzo ważne dla Twojego zdrowia oraz dla stanu Twojego serca.
pelek
 
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron