Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: monika89 » pn sie 27, 2018 8:09 am

Jaką forme leczenia wybieracie?
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: dzessie » pn sie 27, 2018 1:24 pm

Jesli wybieram sie do specjalisty to zwykle jest to wizyta prywatna. Nie mam ochoty czekać dużo dni na przyjęcie.
Jednak jeśli ide do lekarza rodzinnego to na narodowy fundusz zdrowia. Natrafiłem na przychodnię w której nie mam problemu z zapisem i jak dzwonię z rana to najczęściej jestem przyjęty jeszcze tego samego dnia, ewentualnie mam szansę zapisania sie na dzień nastepny

Polecam poszukać. Wiele przychodni prywatnych również mam podpisaną umowę na nfz.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: mirek » ndz lut 24, 2019 7:51 pm

zdecydowanie lekarz prywatnie. Na szczęście teraz coraz więcej firm wykupuje dla swoich pracowników pakiet w prywatnej przychodni gdzie mają dostęp do specjalistów w różnych dziedzin medycyny. W mojej firmy również pracownicy mają wykupiony jeden z pakietów w sieci prywatnych przychodni Enel-med. Ostatnio musiałem pilnie skonsultować się z lekarzem gastrologiem. Gdybym musiał leczyć się na Narodowy Fundusz Zdrowia musiałbym najpierw poprosić lekarza internistę o skierowania a następnie czekać w długiej kolejce do gastrologa. (pod warunkiem że internista łaskawie uzna że takie skierowanie mi się należy) W prywatnej przychodni Enel-med wizytę u gastrologa miałem umówioną w ciągu kilku dni. Zdecydowanie więc wolę leczyć się prywatnie niż na fundusz. Wiem, że nie każdego stać na zapłacenie za wizytę kilkadziesiąt złoty ale czasami inaczej się nie da. Rozumiem również argumenty niektórych, że skoro co miesiąc z ich pensji jest płacona składka na NFZ to nie powinni już musieć płacić za wizytę u lekarza. Niestety w Polsce sytuacja w służbie zdrowia wygląda tak a nie inaczej.
mirek
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 6:02 pm

Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: Irekk » czw lut 28, 2019 3:27 pm

Dokładnie. Jeśli internista to zawsze chodzę na fundusz. Do specjalistów jednak zawsze prywatnie. Dentystę mam przynajmniej za darmo, bo mam w rodzinie :)
Irekk
 
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 25, 2019 3:11 pm

Re: Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: elena » wt gru 31, 2019 2:32 pm

Lepiej mieć wybór i możliwość pójścia prywatnie do lekarza. Nie musisz martwić się o długie terminy przyjęć i kolejki. Jeśli umówisz się do lekarza poprzez Krajowy Program Zdrowotny to za prywatną wizytę lekarską zapłacisz tylko 19,90 zł. Program działa w całej Polsce więc może z niego skorzystać każdy, wystarczy raz w miesiącu opłacić miesięczną składkę 49 zł. https://cuk.pl/porady/czym-jest-krajowy ... -zdrowotny
elena
 
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:47 pm

Re: Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: mleczko90 » pt paź 02, 2020 2:52 pm

Ja chodze prywatnie - zwykle tutaj https://medicare.med.pl/
mleczko90
 
Posty: 81
Rejestracja: śr sie 28, 2019 12:42 pm

Re: Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: migotka » wt paź 13, 2020 10:04 am

Teraz publicznie to raczej ciezko jest sie gdziekolwiek dostac.
migotka
 
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 08, 2018 3:59 pm

Re: Chodzicie do lekarzy prywatnie czy na fundusz

Postautor: kalinka » pt paź 27, 2023 12:03 am

Można korzystać z usług takiego operatora jak https://zdrowie.pzu.pl/ gdzie usługi podstawowej opieki zdrowotnej mogą być na NFZ a specjalistyczne wizyty w ramach pakietów medycznych. Są takie przewidziane dla całych rodzin, również dla firm dla zespołu pracowników. Szczegóły sprawdzicie na podanej stronie, tam także możecie zapoznać się z licznymi artykułami dotyczącymi zdrowia i profilaktyki.
kalinka
 
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 15, 2016 7:51 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron