Długie kolejki do lekarzy

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Długie kolejki do lekarzy

Postautor: pelek » pn kwie 09, 2018 12:43 pm

Jak to możliwe, że do niektórych lekarzy kolejki sięgają kilku miesięcy, często są to okresy dłuższe niż 1 rok. W związku z tym, pojawi się pytanie, za co ja płace składki, skoro jakość służby zdrowia jest na tak niskim poziomie? A prywatna przecież jest droga.
pelek
 
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am

Długie kolejki do lekarzy

Postautor: monika89 » czw kwie 12, 2018 1:11 pm

Rodzinny, jak rodzinny - najtrudniej jest w przypadku lekarzy specjalistów. Dostanie się na NFZ, to nie lada wyczyn.
Zawsze można próbować wykupować jakieś pakiety medyczne.
https://zdrowiewfirmie.pl/pakiety-medyczne/
Jest to jakiś stały, miesięczny koszt, ale wydaje mi się, że jeżeli dzięki temu w ciągu kilku czy kilkunastu dni będzie możliwość dostania się na wizytę, to moim zdaniem warto.
Ostatnio zmieniony pn kwie 30, 2018 11:11 am przez monika89, łącznie zmieniany 1 raz
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Długie kolejki do lekarzy

Postautor: magda86 » ndz kwie 22, 2018 6:19 pm

Ja już dawno zapisałam się do prywatnej przychodni NZOZ CENTRUM MEDYCZNE EMK-MED w Górze Kalwarii (https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/przychodnie-i-placowki/placowki-partnerskie/) Znaczna część usług jest bezpłatna i wykonywana w ramach NFZ a za niektóre wizyty a zwłaszcza badania trzeba zapłacić. Bardziej podoba mi się takie rozwiązanie niż czekanie miesiącami na bezpłatną wizytę u specjalisty. W EMK-MED mamy dostęp do lekarzy ponad czterdziestu specjalizacji.

Zgadzam się z tym, że nie powinno być tak, że skoro co miesiąc płacimy składkę na Narodowy Fundusz Zdrowia to musimy bardzo długo czekać do lekarza. Są takie choroby kiedy czas ma dla pacjenta bardzo duże znaczenie. Szczególnie liczy się to w chorobach onkologicznych gdzie guzy wykryte i leczone w bardzo wczesnym stadium da się wyleczyć.
magda86
 
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 20, 2017 5:07 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron