Zdrowe soki

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Zdrowe soki

Postautor: Nowamama » wt paź 03, 2017 1:22 pm

Czy to prawda, że picie soków wcale nie jest takie dobre? Teraz soki to bogactwo konserwantów, barwników nie koniecznie służących naszemu zdrowiu.
Nowamama
 
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 30, 2017 1:04 pm

Zdrowe naturalne soki tłoczone

Postautor: macierzanka » wt paź 03, 2017 5:34 pm

Moim zdaniem to wszystko zależy od tego,jakie soki pijemy i skąd one pochodzą. Wybierając dobre soki,sprawdzone sklepy będziemy mieć pewność,że są to soki niosące tylko witaminy, a nie sam cukier i zagęstniki. Dobrym sklepem oferującym swoim klientom smaczne i różnorodne soki owocowo-warzywne jest sadywincenta.pl
macierzanka
 
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 5:07 pm

Zdrowe soki z sokowirówki

Postautor: motocyklista » ndz paź 08, 2017 10:23 am

Staram sie minimalizowac kupowanie gotowych sokow .. zeby nie wiem co bylo na nich napisane to nigdy nie beda w 100% naturalne. Dobrym rozwiazaniem jest zakup do wlasnego do domu sokownik lub sokowirowke i dzialac na wlasna reke. Waznym aspektem jest tez dobor dobrej jakosci owocow, no niestety te marketowe po najnizszych cenach odpadaja ze wzgledu na duza ilosc chemii w sobie. Jesli chodzi o mnie to mam dojscie do gieldy dzieki mojemu znajomemu, on juz wie co wybrac. W porze jesiennej bardzo lubie robic sok z marchwii .. w smaku jest bardzo aksamitny przy tym bedac sycacym. Z owocow bardzo chwale sobie aronie .. mozna ja przygotowac na kilka sposob w postaci soku, kompotu czy tez dzemu. Przy obrobce wzorowalem sie na tym poradniku garneczki.pl/blog/przetwory-z-aronii-na-zime/ Swietna sprawa przygotowac sobie takie zapasy na zime, mozna w kazdej chwili posmakowac czegos zdrowego :)
motocyklista
 
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 3:17 pm

Zdrowe naturalne soki

Postautor: jakubgrabowski » czw lis 30, 2017 12:59 pm

Czasem kupuję soki ze sklepów, ale podobno zawierają w sobie mnóstwo konserwantów. Dlatego warto wybierać naturalne soki, robione z własnych owoców.
jakubgrabowski
 
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17, 2014 12:35 pm

Zdrowe soki - samodzielne wyciskanie

Postautor: pelek » pt gru 01, 2017 8:55 am

Najlepiej jest samodzielnie kupic sobie wyciskarkę oraz wyciskać soki. Soki z wyciskarki są:
gęstsze, zawierają małe kawałki owoców
są smaczniejsze ( niebo w gębie i nie ma porównania do soków ze sklepu)
nie zawieraja konserwantów
są również o wiele bardziej zdrowe ponieważ wyciskarka pracuje na wolnych obrotach, nie wytwarza zbędnego ciepła. I dzięki temu nie niszczy korzystnych enzymów, witamin. eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe
pelek
 
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron