PO PRAWO JAZDY DO GRÓJCA

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

PO PRAWO JAZDY DO GRÓJCA

Postautor: Redakcja » wt lut 23, 2016 8:23 pm

Obrazek

PO PRAWO JAZDY DO GRÓJCA

Dobra wiadomość dla młodych kierowców z Grójca i okolic. Już niedługo, aby zdać egzamin na prawo jazdy, nie będą musieli przyjeżdżać do Warszawy. Wczoraj radni województwa podjęli decyzję o utworzeniu kolejnego terenowego oddziału WORD. Tym razem w Grójcu.

Będzie to już szósta filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym województwie. Terenowe oddziały działają już w: Mławie (oddział WORD w Ciechanowie), Garwolinie (oddział WORD w Siedlcach), Kozienicach i Zwoleniu (oddział WORD w Radomiu) oraz Sochaczewie (oddział WORD w Płocku).

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, a dziś zdecydowaliśmy o uruchomieniu takiego ośrodka w Grójcu – wyjaśnia marszałek Adam Struzik. – To jest bardzo duży powiat, w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne. Dlatego myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z takiego właśnie rozwiązania.

Według danych warszawskiego WORD-u w ubiegłym roku w stolicy do egzaminów teoretycznych przystąpiło blisko 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego i powiatów okolicznych (pruszkowskiego, grodziskiego i piaseczyńskiego), a do egzaminów praktycznych – pond 11,5 tys.

– Egzaminy na prawo jazdy w Grójcu będzie można zdawać jeszcze w tym roku. Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych udało się znaleźć dobrą lokalizację. Ośrodek będzie działał na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dariusz Marek Szczygielski dyrektor warszawskiego WORD.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Prawko zdobędziesz w Grójcu

Postautor: Beata » czw mar 03, 2016 11:29 am

Już w tym roku w Grójcu będą się odbywać egzaminy na prawo jazdy.

Decyzję o otworzeniu w mieście filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) podjął 22 lutego sejmik Mazowsza. „To jest bardzo duży powiat [grójecki – przyp. red.], w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne. Dlatego myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z takiego właśnie rozwiązania” – czytamy w komunikacie marszałka województwa, Adama Struzika.

Wszystko wskazuje na to, że filia będzie się mieścić w hali Spartakus, a plac manewrowy zostanie utworzony na pobliskim parkingu. W Grójcu można będzie zdobyć prawo jazdy kategorii B. – W przypadku dużego zainteresowania uprawnieniami do kierowania motocyklem być może zdecydujemy się na przeprowadzanie egzaminów na kategorię A – mówi Dariusz Szczygielski, dyrektor WORD-u.

Zapytaliśmy dyrektora Szczygielskiego o prawdopodobną datę otwarcia grójeckiej filii. – Myślę, że uda się to zrobić w pierwszym półroczu – odpowiedział.

Dominik Górecki http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=5077
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W Grójcu egzaminy na prawo jazdy

Postautor: Redakcja » pt maja 13, 2016 9:28 am

Obrazek

W GRÓJCU BĘDZIE MOŻNA ZDAWAĆ EGZAMINY NA PRAWO JAZDY

Już od 21 maja – w sobotę – będzie można w Grójcu zdawać egzamin na prawo jazdy. W przyszłym tygodniu zostanie uruchomiony tam punkt egzaminacyjny (oddział WORD w Warszawie). Zapisy na egzaminy rozpoczną się od poniedziałku – 16 maja. Oficjalne otwarcie nastąpi dzień przed pierwszymi egzaminami – w piątek.

Nowe miejsce zdawania egzaminów to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Grójca i okolic. Dotychczas mazowieckie WORD-y utworzyły już swoje oddziały terenowe w Sochaczewie (część WORD-u w Płocku), Mławie (WORD-u w Ciechanowie), w Kozienicach i Zwoleniu (jako oddziały terenowe WORD-u w Radomiu) oraz w Garwolinie (część WORD-u w Siedlcach). W lutym radni województwa podjęli decyzję o stworzeniu takiego terenowego oddziału w Grójcu. Będzie on częścią warszawskiego WORD-u.

Oficjalne otwarcie nowego oddziału odbędzie się w piątek – 20 maja. Weźmie w nim udział m.in. marszałek Adam Struzik. Już od 21 maja egzaminy będzie można zdawać w punkcie na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Mazowsze” (przy ul. Sportowej 16). W przypadku egzaminów teoretycznych będzie tam można zdawać na kat. A, A1, A2, AM, B i B1. Część praktyczna w Grójcu dotyczyć będzie kat. B i B, a egzaminy odbywać się będą na pojazdach marki hyundai i20.

Co ważne – żeby do egzaminów przystąpić w sobotę, warto zapisać się na nie w najbliższym tygodniu. Zapisy ruszają w poniedziałek 16 maja. Osoby, które będą przystępować do egzaminów, będą mogły ustalić termin na miejscu w Biurze Obsługi Klienta. Oddział będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zasady zapisywania się można znaleźć na stronie: http://word.waw.pl w Zakładce „Egzaminy” -> „Zapis na egzamin”. Na miejscu udostępniony jest terminal umożliwiający dokonanie w formie bezgotówkowej opłaty za egzamin.

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: PO PRAWO JAZDY DO GRÓJCA

Postautor: Rolli » sob maja 14, 2016 12:14 pm

Wreszcie coś korzystnego się dzieje. Z drugiej strony takie rozwiązanie ma jedną wadę - jazda w Grójcu nie odzwierciedla wszystkich warunków drogowych, tak więc proces eliminacji tych, którzy jeździć nie powinni, będzie mocno zubożały. Jak zdawałem w Warszawie to wiedziałem, jak się względem pojazdów szynowych zachować lub na dużych skrzyżowaniach.
Rolli
 
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 10:30 am

OTWARCIE WORD W GRÓJCU

Postautor: Redakcja » czw maja 19, 2016 7:11 pm

OFICJALNE OTWARCIE WORD W GRÓJCU
temat otwarcie oddziału terenowego WORD w Grójcu
miejsce Grójecki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Mazowsze”, ul. Sportowa 16
czas 20 maja 2016 r. (piątek), godz. 14.30


Już jutro w Grójcu uruchomiony zostanie oddział terenowy warszawskiego WORD. Na zdających czekają sale egzaminacyjne i plac manewrowy. Pierwsze egzaminy odbędą się w najbliższą sobotę. W uroczystym otwarciu nowego ośrodka weźmie udział marszałek Adam Struzik.

Nowe miejsce zdawania egzaminów to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Grójca i okolic. Dotychczas mazowieckie WORD-y utworzyły już swoje oddziały terenowe w Sochaczewie (część WORD-u w Płocku), Mławie (WORD-u w Ciechanowie), w Kozienicach i Zwoleniu (jako oddziały terenowe WORD-u w Radomiu) oraz w Garwolinie (część WORD-u w Siedlcach). W lutym radni województwa podjęli decyzję o stworzeniu takiego terenowego oddziału w Grójcu. Będzie on częścią warszawskiego WORD-u.

W grójeckim ośrodku przyszli kierowcy będą mogli przystąpić do egzaminów teoretycznych na kat. A, A1, A2, AM, B i B1. Natomiast część praktyczna dotyczyć będzie kat. B i B1, a egzaminy odbywać się będą na pojazdach marki hyundai i20.
Oddział będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zasady zapisywania się można znaleźć na stronie: http://word.waw.pl w Zakładce „Egzaminy” -> „Zapis na egzamin”. Na miejscu udostępniony jest terminal umożliwiający dokonanie w formie bezgotówkowej opłaty za egzamin.

Serdecznie zapraszamy,
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

WORD Grójec: Radom zastąpi Warszawę?

Postautor: Ireneusz » czw sty 05, 2017 7:49 pm

Wkrótce oddział terenowy WORD w Grójcu mogą czekać spore zmiany – ustalił portal Grojec24.net. Zaniepokojenia takim obrotem spraw nie ukrywają miejscowi instruktorzy i właściciele szkół jazdy.

Przypomnijmy, iż grójecką filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie uroczyście otwarto 21 maja ubiegłego roku. Od tego czasu w budynku hali „Spartakus” przy ul. Sportowej można zdawać egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Natomiast egzaminy praktyczne odbywają się na placu manewrowym przy hali oraz na terenie miasta.

Jak się okazuje, wkrótce grójecki oddział terenowy może przejść spod auspicji WORD Warszawa do WORD Radom.

Zgodnie bowiem z uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z 29 marca 2016 roku w sprawie utworzenia w Grójcu Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu drogowego w Warszawie, Dyrektorowi WORD w Warszawie powierzono utworzenie Oddziału Terenowego na okres jednego roku, tj. do 30 kwietnia 2017 r.

Jak poinformował nas Sławomir Malinowski – kierownik Wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych w WORD Warszawa – „utworzenie oddziału na okres jednego roku uzasadnione było koniecznością ustalenia stopnia zainteresowania korzystania z usług tego oddziału i stopnia jego samodzielności finansowej oraz wpływu na kondycję finansową Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu”.

Aktualnie prowadzona jest właśnie taka analiza. – Pierwsze wyniki wskazują na niekorzystne dla WORD w Radomiu skutki ekonomiczne – czytamy w wiadomości e-mail, jaką otrzymaliśmy od Sławomira Malinowskiego.

Sytuacją zaniepokojeni są instruktorzy i właścicieli szkół nauki jazdy z Grójca. Chodzi o to, że zainwestowali już oni w nową flotę pojazdów. Egzaminy w WORD Warszawa odbywają się bowiem na samochodach najnowszego modelu Hyundai i20. Część z nich kupiła auta, część wzięła je w długoterminowy leasing. Tymczasem egzaminy w WORD Radom odbywają się na starszym modelu Hyundai-a.

- Taka zmiana cofnie nas w mechanizacji o kilka lat – narzeka w rozmowie z Grojec24.net jeden z instruktorów.

Do środowiska grójeckich instruktorów nie trafia też argument o niekorzystnych skutkach ekonomicznych dla WORD w Radomiu. - Egzaminy są po to, aby sprawdzić kwalifikacje kandydatów na kierowców, a Grójec to nie maszynka do zarabiania pieniędzy dla Radomia - zżyma się nasz rozmówca.

Zmiana WORD Warszawa na WORD Radom pociągnie też za sobą prawdopodobnie zmianę "klienteli" zdającej w Grójcu. Szkoły jazdy ze stolicy, których pojazdy często można spotkać teraz na ulicach Grójca uczą bowiem na modelach Hyundai-a dostosowanych do egzaminów w Warszawie.

- Ostateczna decyzja w sprawie funkcjonowania Oddziału Terenowego w Grójcu po 30 kwietnia 2017 r. należy do Zarządu Województwa Mazowieckiego - informuje Sławomir Malinowski. http://www.grojec24.net/news-word-groje ... ,3398.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości