Przyjęcie imigrantów do Polski

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Do Polski nadciąga fala imigrantów!

Postautor: Beata » czw gru 03, 2015 9:41 pm

Obrazek

Straż Graniczna ostrzega: Do Polski nadciąga fala imigrantów! Szef Straży Granicznej poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że w najbliższych miesiącach Polska może się spodziewać zalewu nielegalnych imigrantów. O sprawie informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów z północnej Turcji do Odessy, a następnie przez Ukrainę do Polski. Pierwszej fali imigrantów można się spodziewać na wiosnę. Od początku kryzysu imigracyjnego w Europie polska Straż Graniczna zatrzymała kilkaset osób, które chciały nielegalnie przekroczyć granicę RP.

Polska jest najbardziej narażona na napływ nielegalnych imigrantów z południa i wschodu. Wielu z nich próbuje przekroczyć granicę i starać się o pobyt w naszym kraju od wschodu. Szef Straży Granicznej gen. Dominik Tracz poinformował podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że na granicy z Białorusią SG zatrzymuje co miesiąc od 200 do 300 osób, a zdarzało się nawet 500, na próbie nielegalnego przekroczenia granicy z zamiarem rozpoczęcia procedury imigracyjnej. Większość z nich jest odsyłana z powrotem na Białoruś.

Największy napływ nielegalnych imigrantów z krajów należących do strefy Schengen notowany jest na południowych granicach Rzeczypospolitej. Od początku kryzysu imigracyjnego na granicy z Czechami zostało zatrzymanych niemal 650 osób, na granicy polsko-słowackiej ponad 70 osób. Generał Tracz wyjaśnia, że imigranci mogą się swobodnie poruszać po Czechach, gdyż w kraju tym praktycznie zlikwidowano służby graniczne.

Autor: Wojciech Kamiński http://gpcodziennie.pl/45474-fala-imigr ... mCplHYveUk
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Muzułmanie jeśli nie otworzycie granic zginiecie

Postautor: Beata » sob gru 05, 2015 6:33 pm

Muzułmanie na granicy z Macedonią grożą: jeśli nie otworzycie granic zginiecie. Na granicy Grecji z Macedonią muzułmanie podczas protestu wykrzykiwali w stronę strażników granicznych oraz wojska „Allah Akbar”. Mieli ze sobą transparent „Otwórz albo zgiń”.

Obrazek

„Otwórz albo zgiń” z takim transparentem muzułmanie witali wojsko oraz straż graniczną na pograniczu grecko-macedońskim. W stronę policji poleciały również kamienie, zniszczono część ogrodzenia z drutu kolczastego. Jak widać na powyższym zdjęciu do Europy w sposób pokojowy starają się dotrzeć kobiety, dzieci i starcy, którzy uciekają przed krwawą wojną.
Niestety sami do Europy sprowadzają wojnę – sytuacja w okolicy Idomeni jest bardzo napięta. Zgromadziło się tam już około sześciu tysięcy osób, głównie z Iranu, Pakistanu i Bangladeszu. (...) więcej http://ndie.pl/muzulmanie-na-granicy-z- ... zginiecie/
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Europa w roku 2029 / Europe in 2029

Postautor: Filip » wt gru 08, 2015 11:28 pm

Europa w roku 2029 / Europe in 2029 https://www.youtube.com/watch?v=Hq6QMar6cu4




Muzułmanie w Polsce i Europie przerażające fakty Islam https://www.youtube.com/watch?v=48zcPakMWBg

Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Tak wygląda wojna w Syrii

Postautor: Beata » wt gru 15, 2015 1:15 pm

Tak wygląda wojna w Syrii. W sieci pojawiło się nagranie z nalotów na przedmieścia Damaszku, które są opanowane przez syryjską opozycję. Na filmie nagrano pierwsze chwile po bombardowaniach http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 03085.html
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Polecam obejrzeć program Po Prostu Tomasza Sekielskiego

Postautor: Filip » wt gru 15, 2015 2:13 pm

Obrazek

POLECAM OBEJRZEĆ PROGRAM Po prostu - program Tomasza Sekielskiego http://vod.tvp.pl/22694909/09122015

Brukselską dzielnicę Molenbeek w większości zamieszkują Marokańczycy. Przybyli tam wiele lat temu, gdy Belgia potrzebowała rąk do pracy. Dzielnica stała się słynna po zamachach w Paryżu – okazało się, że część napastników pochodziła właśnie stamtąd... Dlaczego mieszkańcy stolicy Belgii stają się fanatykami?
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

WPŁYW ISLAMU NA NIEMCY

Postautor: Majkel » śr gru 23, 2015 4:15 pm

Jak wpłynie kryzys imigracyjny na Niemcy. Czy wyciągnęły one lekcję z błędów jakie popełniły przy przyjmowaniu gastarbeiterów? Oglądajcie materiał ZDF.

Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Opinia imigrantki mieszkającej w Polsce

Postautor: Filip » pt sty 15, 2016 8:59 am

Asida Turawa, mieszkająca od 13 lat w Polsce imigrantka z Kaukazu, opublikowała jakiś czas temu na facebook wpis, który szybko został udostępniony kilkadziesiąt tysięcy razy. Jak przedstawia się w swoim wpisie, Asida, jest imigrantką, która się zasymilowała. Także jej poglądy na temat kryzysu na Bliskim Wschodzie nie są pozbawione krytycznego podejścia https://www.facebook.com/asida.turawa/p ... 4954013921

Asida Turava pisze:Jestem imigrantem. Przeniosłam się do Polski z Kaukazu jakieś pół życia temu. Nie jestem katoliczką. Wychowano mnie w innym wyznaniu, w innej kulturze z innymi tradycjami. Byłam uchodźcą. Uciekałam przed wojną i wiem jak to jest. Z autopsji. Jestem tolerancyjna, daleko mi do ksenofobii czy nacjonalizmu, bo to wszystko, czego się ksenofob boi najbardziej - to ja.


Uciekałam przed wojną z mamą, ciocią i moimi dwiema siostrami. Tak, łódką, pamiętam jak dziś. Nie było z nami taty, wujka, a nawet dziadka, tata z innymi mężczyznami walczył o swój, nasz kraj. Uciekałyśmy do Rosji. Nie wybierałyśmy kraju ze względu na dobrobyt czy możliwości. Uciekałyśmy do najbliższego bezpiecznego miejsca, by być jak najbliżej taty i móc jak najszybciej wrócić do domu, gdy tylko się da. Nie wszyscy byli zachwyceni tym, że oto przypłynęłyśmy. Ale o nic nie prosiłyśmy, niczego się nie spodziewałyśmy. Mówiłyśmy po rosyjsku i byłyśmy kulturalne, grzeczne do przesady i pełne szacunku dla ludzi, którzy chcieli nam pomóc. Do dziś nie wiem, jak mama to wszystko wtedy załatwiała, że miałyśmy gdzie spać, co jeść. Dołączyła do znienawidzonych przez ludzi tzw „spekulantów” z wielkimi plastikowymi torbami, którzy handlowali czym mogli na ruinach byłego związku radzieckiego. Moja mama - filolog, muzyk, pianistka.

Pamiętam, że przygarnęło nas na jakiś czas sanatorium dla dzieci z chorobami skóry. To nie były dzieci ze zwykłą wysypką, tam były naprawdę przerażające choroby, dzieciaki wyglądające jak 90-letnie starcy... My byłyśmy przerażone, pierwszą reakcją było odrzucenie, ale dorośli bardzo szybko wytłumaczyli nam, że tu żyjemy na ich zasadach. Jemy z nimi, kiedy oni jedzą, śpimy wtedy, kiedy oni śpią, oglądamy telewizję i bawimy się razem z nimi, bo jesteśmy tu gośćmi.

Przyjechałam do Polski. Potem już, po latach, na studia. Za sprawę honoru uznałam poprawne wysławianie się bez akcentu, możliwość rozmowy z Polakiem na tematy, które są Polsce i Polakom bliskie, bez pytań "jak się Pani podoba w naszym kraju”, jeśli to miał być mój kraj. Nie chodziło o zdradę własnej kultury czy tradycji, bo poznawanie innych kultur wzbogaca naszą własną, chodziło o szacunek dla ludzi, z którymi żyję.

Świętuję razem z teściami katolickie święta. Z miłości do mojej rodziny, z szacunku, ze zwykłej grzeczności i uprzejmości w końcu. Nikt nie każe mi iść do komunii, ale nic mi się nie stanie, jeśli ładnie się ubiorę i kulturalnie zasiądę do stołu. Odwiedzając kogoś w jego kraju, świątyni, domu zastosuję się do jego zwyczajów. Jestem tolerancyjna. Bardzo. Czuję się obywatelem świata i nikomu nie zaglądam do łóżka - wszystkie kolory skóry i tęczy są dla mnie tak samo wartościowe. Ale tolerancja nie polega na ślepej akceptacji wszystkiego jak leci. Może i jestem hipokrytą, ale moja tolerancja jest wybiórcza, bo nie toleruję zła. Nie toleruję agresji i sytuacji, w której drugiej osobie dzieje się krzywda. Jeśli tradycja wymaga okaleczenia, gwałtu, pobicia, to moja tolerancja nie sięga tak daleko.

Świat nie jest czarno-biały. Między „jestem na tak” i „jestem na nie” istnieje jeszcze całe mnóstwo półtonów i niuansów. Kiedy ktoś mówi o „dzikusach” i „brudasach” ja pierwsza się oburzam, ja też jestem tym "dzikusem", tym "brudasem", spójrzcie na mnie, żyję z wami od lat. Przecież wśród tych ludzi mogą być lekarze, wielkie talenty i po prostu kulturalne i otwarte osoby, które nie zasługują na to, by się ich bać. Kiedy ktoś mówi, że nie warto pomagać, bo sami mamy niewiele, nie mogę się zgodzić. Ale ludzie, którzy nie szanują jedzenia na tyle, że śmieją je wyrzucać, widocznie nie potrzebują tej pomocy. Nigdy nie zapomnę smaku obrzydliwej zupy w proszku, którą jako uchodźcy dostałyśmy od kogoś, płakałyśmy i jadłyśmy ją, prawdziwa potrzeba nie pozwala wyrzucać jedzenia.

Nie zajmę stanowiska w sprawie uchodźców, bo jeśli zranię tym chociaż jedną osobę, która ratując się przed wojną przybywa z pokorą, szacunkiem i wdzięcznością, to nie będzie warto. Tym bardziej, że to samo spotkało kiedyś mnie i moją rodzinę. Tyle że w mojej historii młodzi mężczyźni nie porzucali swojego kraju, żeby wyruszać do bardzo odległych geograficznie i kulturowo państw, by obrzucać odchodami autobusy na granicy, wyciągać kobiety z samochodów za włosy, bić je i kopać z powodu bluzki z dekoltem, a potem gwałcić, tymże dekoltem usprawiedliwiając swoje zachowanie. Ktoś, kto nie szanuje drugiego człowieka na tyle, że w jego własnym kraju, udzielającym azylu, śmie podnieść na niego rękę - nie jest uchodźcą, proszę mi wierzyć. I proszę, nie odbierajcie mi prawa bać się tego kogoś, zarzucając mi nacjonalizm, ksenofobię, zacofanie i nietolerancję, te rzeczy są mi obce, brzydzę się nimi. Tak jak brzydzę się gwałtem i przemocą.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Przyjęcie imigrantów do Polski

Postautor: Redakcja » wt sty 19, 2016 10:39 pm

Obrazek

24 stycznia 2016 roku w godzinach 13:00 - 15:00 odbędzie się protest Góra Kalwaria nie chce imigrantów
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... imigrantow

Nie zgadzamy się na przyjęcie w Lininie, w Górze Kalwarii żadnych imigrantów z Bliskiego Wschodu.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Norweskie władze deportowały imigrantów

Postautor: Filip » śr sty 20, 2016 1:37 pm

Norweskie władze deportowały we wtorek pierwszych 13 migrantów, którzy przekroczyli granicę kraju za kołem podbiegunowym, przybywając z Rosji - podaje brytyjska stacja BBC. Wkrótce autobusami na przejście graniczne z Rosją mają wrócić tysiące osób z Afryki i Bliskiego Wschodu, które przez ten kraj trafiły do Skandynawii.

Migranci docierali do Norwegii w 2015 r. z Rosji rowerami. Użycie niezwykłego w takich przypadkach środka transportu było sposobem na wjazd bez okazania dokumentów. Migranci odkryli lukę w norweskim prawie, które pozwalało przejechać rowerem granicę za kołem podbiegunowym bez formalności, nie zezwalało natomiast na transport osób bez dokumentów samochodami i ciężarówkami, a także pieszo.

więcej przeczytacie na stronie http://www.tvn24.pl/kryzys-imigracyjny- ... 254,s.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

400 Rosjan zmasakrowało islamskich imigrantów w Niemczech

Postautor: Filip » ndz sty 24, 2016 8:07 pm

W tym czasie kiedy niderlandzcy mężczyźni protestują przeciwko bezeceństwom emigrantów, wychodząc na ulice w spódnicach, mieszkający w Niemczech Rosjanie byli pierwszymi którzy stanęli w obronie swoich rodzin. Po gwałcie dokonanym na 13-letniej Rosjance, około 400 rosyjskich mężczyzn podjechało pod ośrodek w miasteczku Bruchsal, gdzie mieszkają emigranci i dokonali tam prawdziwego pogromu.

Jak donosi portal therussophile.org, około 120 samochodów podjechało pod ośrodek dla imigrantów, w każdym po 3-4 mężczyzn, przyjechali odwdzięczyć się za gehennę, która spotkała 13-letnią Rosjankę – Lisę. Idąc do szkoły, dziewczynka została porwana a następnie, przez ponad 30 godzin była gwałcona przez grupę islamskich imigrantów. Rusaki (tak nazywają siebie Rosjanie mieszkający w Niemczech) zaatakowali Arabów, Marokańczyków, Syryjczyków i spuścili im porządny łomot. W ruch poszły kije bejsbolowe, i nogi od stołów.

To pierwszy tak wielki konflikt w Niemczech od początków masowej imigracji, pierwszy raz islamiści zobaczyli, że nie są bezkarni. Nie pokazała im tego niemiecka policja, niemieckie wojsko ani niemieccy mężczyźni… a Słowianie. Chora jest sytuacja, w której przedstawiciele władzy tuszują zbrodnie dokonywane przez imigrantów. To właśnie dlatego w całej Europie gwałcone są setki kobiet i dziewczynek, okradane są sklepy a islamskie, młodociane gangi działają nawet w szkołach podstawowych. Obywatele sami zaczynają się zbroić, wykupują gaz pieprzowy, występują o pozwolenia na broń palną. Dopiero w obliczu zagrożenia własnej rodziny mieszkańcy Zachodniej Europy widzą, że idea multi-kulti zniszczyła ich społeczeństwo, że jeśli nie uporają się z imigracją, to będą żyć w ciągłym strachu.

Zaskakujące, że w media nie ma żadnych informacji o tym zajściu. Być może nie chcą pokazywać, że pierwszy raz dokonano samosądu na tak wielką skalę, władze mogą się obawiać kolejnych takich zajść. Sądzę, że jeśli imigranci, którzy przyjadą do Polski, dopuszczą się podobnego gwałtu, to kibice tego nie odpuszczą, również u nas poleje się krew.

Źródło: http://prawicowyinternet.pl/slowianska- ... niemczech/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Gdzie trafią uchodźcy przyjęci przez Polskę

Postautor: Filip » ndz sty 24, 2016 8:18 pm

Obrazek

Urząd do Spraw Cudzoziemców wybrał w drodze przetargu ośrodki, w których utrzymanie uchodźców będzie najkorzystniejsze. To pięć placówek. Głównym kryterium w przetargu była cena. Utrzymanie uchodźców kosztuje dziennie od 40 do 60 złotych. Nim osoby te zostaną zakwaterowane w ośrodkach, przejdą badania epidemiologiczne.

Lista ośrodków, które zakwaterują i wyżywią cudzoziemców:
Warszawa, ul. Księżnej Anny 24
Białystok, ul. I Armii Wojska Polskiego 7
Zalesie, Kolonia Horbów 26A
Wohyń, Bezwola 105
Ustronie, Ustronie 29

Rodzina Syryjczyków odmówiła przyjazdu do Polski

W greckich i włoskich obozach dla uchodźców trwają przygotowania do przyjęcia przez Polskę pierwszych cudzoziemców. Jedna z syryjskich rodzin zrezygnowała z tej propozycji. Na jej miejsce wyznaczono kolejne osoby.

We włoskich i greckich obozach polscy funkcjonariusze weryfikują uchodźców, którzy mają trafić do Polski. 6-osobowa rodzina Syryjczyków zrezygnowała z tej możliwości.

Na razie nie jest potwierdzana tożsamość uchodźców wytypowanych przez Greków i Włochów do przyjazdu do Polski. Polscy funkcjonariusze zajmują się na miejscu weryfikacją tych osób. W najbliższych dniach rozpocząć ma się sprawdzanie uchodźców pod względem bezpieczeństwa.

W pierwszej grupie do Polski przyjechać ma 65 uchodźców, którzy znaleźli schronienie w greckich obozach oraz cztery osoby z Włoch.

W 2015 r. drogą morską do Europy przybyło ponad milion migrantów

Z danych biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców wynika, że w 2015 roku drogą morską do Europy przybyło ponad milion migrantów.

84 procent przybyszów pochodzi z 10 krajów. 49 procent przybyłych do Europy stanowią Syryjczycy. 21 procent stanowią Afgańczycy, a 8 procent Irakijczycy. Pozostali imigranci pochodzą z: Pakistanu, Somalii, Nigerii, Sudanu, Gambii, Mali i Erytrei.

58 proc. migrantów to mężczyźni, 17 proc. kobiety, a 25 proc. stanowią dzieci - podał UNHCR.

Kryzys imigracyjny

W pierwszej połowie tego roku na terenie Unii Europejskiej oraz m.in. Szwajcarii i Norwegii 434 tys. osób złożyło wnioski o nadanie statusu uchodźcy. Najwięcej wniosków, bo prawie 172 tys. złożono w Niemczech, a w dalszej kolejności m.in. na Węgrzech i we Francji.Z danych UNHCR wynika, że na koniec 2014 r. na całym świecie było 59,5 mln osób przymusowo przesiedlonych, natomiast do końca 2015 roku swoje domy opuści nawet 90 mln osób.

Kryzys migracyjny a Schengen

Problem rozwiązania kryzysu migracyjnego wielokrotnie był poruszany przez polityków europejskich, często w kontekście dalszego istnienia strefy Schengen. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła ostatnio opinię, że utrzymanie systemu swobodnego przemieszczania się w ramach Schengen zależne jest od wprowadzenia sprawiedliwego podziału uchodźców pomiędzy kraje członkowskie UE. Na spotkaniu ministrów krajów członkowskich, które miało miejsce 20 listopada, podjęto ustalenia odnośnie szeregu nowych działań w zakresie nadzoru, kontroli granicznej oraz kontroli broni na terenie Unii Europejskiej.

radio zet, rmf fm, wprost.pl
http://www.wprost.pl/ar/530123/Urzad-wy ... ez-Polske/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Protest mieszkańców Góry Kalwarii

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz sty 24, 2016 9:46 pm

Redakcja pisze:24 stycznia 2016 roku w godzinach 13:00 - 15:00 odbędzie się protest Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Obrazek

Protest mieszkańców Góry Kalwarii. Nie dla uchodźców z Syrii na terenie Gminy Góra Kalwaria. W Lininie przebywają Czeczeńcy http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,43.48,1822
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Obowiązkowe przyjmowanie uchodźców do Polski?

Postautor: Kowal » ndz sty 24, 2016 9:59 pm

Obrazek

Komisja Europejska nie odpuszcza w sprawie stałego mechanizmu rozdziału uchodźców. Chce tylnymi drzwiami wymusić na Polsce i innych krajach UE, obowiązkowe przyjmowanie migrantów. Jak ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, Bruksela - mimo sprzeciwu Polski i 12 innych krajów - próbuje to zrobić przy okazji reformy prawa azylowego.

Komisja Europejska wychodzi z założenia, że obecny system azylowy jest niesprawiedliwy dla takich krajów jak np. Grecja, które narażone są na największe obciążenie migracyjne. Obecne prawo azylowe, które de facto już nie jest stosowane, nakłada na pierwsze państwo, do którego dotarł uchodźca, obowiązek rozpatrzenia jego wniosku o azyl.

Bruksela chce znieść ten obowiązek i uchodźcy po wstępnej rejestracji mieliby trafiać - zgodnie z mechanizmem rozdziału - do krajów najmniej obciążonych, takich jak np. Polska. Bruksela chce wymusić zgodę na ten mechanizm, ukrywając go w założeniach reformy systemu azylowego. Taką reformę Komisja ma przedstawić już na wiosnę. A od przyjęcia całej reformy chce uzależnić funkcjonowanie systemu Schengen.

Komisja Europejska zdaje sobie sprawę, że przyjęcie stałego mechanizmu jako oddzielnego elementu, jest bardzo trudne. Od kilku miesięcy sprawa jest dyskutowana na szczeblu technicznym przez tzw. grupy robocze. Jednak nie ma w sprawie postępu. Stałemu mechanizmowi sprzeciwiał się już także poprzedni rząd PO-PSL i co najmniej 12 innych krajów (między innymi kraje Grupy Wyszehradzkiej i Hiszpania). Dlatego KE chce wynieść sprawę na poziom bardziej polityczny i powiązać go z reformą systemu azylowego, a jednocześnie od tej reformy uzależnić funkcjonowanie Schengen.

Reformą chce przykryć stały mechanizm - tłumaczy jeden z rozmówców dziennikarki RMF FM. W takiej sytuacji, każdy kraj UE, który sprzeciwi się stałemu mechanizmowi, będzie oskarżany o hamowanie reformy.

(abs)
Katarzyna Szymańska-Borginon

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala ... Id,2078471
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Nie chcą imigrantów w Lininie k. Góry Kalwarii

Postautor: Kowal » ndz sty 24, 2016 10:03 pm

Góra Kalwaria pod Warszawą znalazła się na liście miast, do których trafić ma jedna z pierwszych grup uchodźców rozlokowywanych na terenie Unii Europejskiej. Przeciwko tym decyzjom protestowali w niedzielę m.in. mieszkańcy Góry Kalwarii, którzy podkreślają, że już teraz mają problemy z przebywającymi w tym mieście imigrantami.

Poza Warszawą, około 70 pierwszych uchodźców trafi do Białegostoku, Zalesia, Wohynia i Ustronia. Ośrodki wybrane zostały w drodze przetargu przez Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Dzienny koszt zakwaterowania wyniesie od 40 do 60 złotych. Polska przyjmie osoby, które obecnie przebywają w ośrodkach w Grecji i Włoszech. W najbliższych dniach rozpocznie się sprawdzanie uchodźców pod względem bezpieczeństwa.

Bosak: uważamy że ten proces należy powstrzymać

- Tu, niedaleko Góry Kalwarii, w Lininie jest ośrodek w którym mają znaleźć się pierwsze grupy uchodźców sprowadzane do Polski przez rząd, pod presją Unii Europejskiej. Lokalna społeczność i organizacje zainicjowali przeciwko temu protest. Mieszkańcy obawiają się większej grupy imigrantów ponieważ już teraz mają problem z tymi, którzy dotychczas w ośrodku w Lininie mieszkali - powiedział Polsat News wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Współorganizator Marszów Niepodległości podkreślił, że przyjechał na manifestację po to, "aby wesprzeć ten protest oraz wygłosić przemówienia". - To co dzieje się tutaj w Górze Kalwarii jest elementem szerszej operacji, czyli tzw. relokacji imigrantów nielegalnie przybywających do Grecji czy Włoch. My uważamy, że ten proces jest negatywny i należy go powstrzymać - dodał Bosak.

Po raz pierwszy dyskusja o imigrantach w Górze Kalwarii została nagłośniona pół roku temu. Do sieci trafił wówczas film wideo, na którym widać, jak Czeczeńcy z ośrodka w Lininie grożą Ukraińcom i Gruzinom, którzy nie chcą ubierać się zgodnie z zasadami islamu. - Tu jest państwo islamskie – krzyczał jeden z widocznych na filmiku mężczyzn.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... uchodzcow/
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Mieszkańcy Góry Kalwarii protestują przeciwko uchodźcom

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz sty 24, 2016 10:14 pm

Obrazek

Wypowiedzi mieszkańców Góry Kalwarii. Lider ONR Tomasz Kalinowski oraz mieszkańcy Góry Kalwarii mówią dlaczego protestują przeciwko uchodźcom. http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,43.48,1823


Obrazek

Lider Ruchu Narodowego w Górze Kalwarii. Jednym z przemawiających na manifestacji w Górze Kalwarii był Krzysztof Bosak, lider Ruchu Narodowego. Warto posłuchać, co powiedział do końca http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1825
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron