Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Tarczyn, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: MagdaK » pn mar 08, 2010 11:53 am

Witam, Chciałabym zwrócić uwagę na stan dróg w gminie Tarczyn. Mieszkam w Pracach Dużych, jest to już przy samej granicy z gminą Piaseczno i nie wiem czy to jest powodem, ale drogi u nas są koszmarne! Droga przy której mieszkam Aleja Krystyny wygląda jak wyjęta ze średniowiecza, błoto po kolana prawie przez cały rok a teraz po zimie i roztopach szczególnie! Samochody zapadają się po osie, a na piechote w ogóle nie ma szansy przejść jeśli nie ma się kaloszy do połowy uda! Jak przychodzi ocieplenie to dojazd utrudniają gigantyczne dziury. Przy tej ulicy z roku na rok przybywa mieszkańców ale sytuacja się nie zmienia. Gmina do tej pory przez 10lat od kiedy posiadam tam działkę raz wysypała na drogę piach i 1 raz przejechała równiarką. Dziwi mnie to wiedząc że inne drogi w gminie, choćby w Korzeniówce nieopodal są asfaltowe, a droga prowadzi przez głuchy las! Chciałabym zwrócić uwagę jeszcze na jedną drogę, trasa Piaseczno-Tarczyn. Droga w części należącej do Piaseczna była w zeszłym roku robiona i jest cudna-gładka jak stół, jazda nią na prawdę jest przyjemna, ale do momentu przekroczenia granicy z gminą Tarczyn- wtedy zaczyna się koszmar, brzegi drogi opadają w dół i jest dziura na dziurze! Nie da się jechać inaczej niż środkiem drogi i maksymalnie 50 km/h jeśli nie chce się oddać później samochodu do wulkanizacji! Jak Pani Burmistrz nie jest wstyd za główną drogę dojazdową do Tarczyna!! Chwali się ile to robi w mieście i gminie, ile inwestycji z roku na rok, super-pogratulować ale może przyjedzie kiedyś do mnie właśnie tymi dwiema drogami, o ile w ogóle dojedzie to chyba spali się ze wstydu! Ale zapraszam, może wówczas się coś zmieni. Pozdrawiam
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: justynka » pn mar 08, 2010 12:13 pm

Na stronie http://www.tarczyn.pl/527-45b9c0efc1927.htm gmina Tarczyn chwali się inwestycjami na terenie gminy i w dodatku za 2009 rok jest trochę remontów dróg http://www.tarczyn.pl/files/527/45b9c0e ... 202009.pdf ze zdjęciami przed i po inwestycji. Coś tam robią, chociaż może to fotomontaż? :)
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: MagdaK » wt mar 09, 2010 9:57 am

Zaglądałam na tę stronę, w budżecie gminy jest ładna kwota na poprawę stanu nawierzchni. Dziś wybieramy się na spotkanie z panią Burmistrz, jestem ciekawa co nam powie :D
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: MagdaK » wt mar 09, 2010 12:53 pm

Po spotkaniu z Panią Burmistrz jestem bardzo pozytywnie nastawiona i mile zaskoczona. Muszę przyznać że zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Okazało się że świetnie orientuje się w sytuacji i obiecała że przedstawi sprawę na Radzie gminy. Choć przyznała że ma mało pieniędzy w budżecie na drogi, a to wydaje mi się podejrzane bo czytałam budżet na 2010 i było w nim zawarte prawie 700tyś zł. Bardzo jestem ciekawa jak sprawa się potoczy.
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: justynka » wt mar 09, 2010 1:13 pm

MagdaK pisze:Po spotkaniu z Panią Burmistrz jestem bardzo pozytywnie nastawiona i mile zaskoczona.

Oby pozytywne zaskoczenie, przełożyło się również na miłe zaskoczenie po remoncie dróg. :good:
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: MagdaK » wt mar 09, 2010 1:25 pm

Też sobie tego życze, oby pani Burmistrz zamieniała słowa w czyny, to zrobię wszystko aby Gminę i ją chwalić. Planuję się przemeldować z Piaseczna do Prac Dużych, mąż ma firmę na razie zarejestrowaną w Piasecznie więc też mógłby ją przenieść i byśmy w Tarczynie płacili podatki, więc mamy jak się odwdzięczyć. Ale jak to się mówi: pożyjemy zobaczymy... :)
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: Beata » wt mar 09, 2010 1:44 pm

Bierzcie poprawkę na to, że teraz jest okres przedwyborczy. Burmistrz oraz Radni, będą robili i mówili, to co chcą usłyszeć mieszkańcy, a wszystko po to, aby otrzymać poparcie przy najbliższych wyborach samorządowych. Oby ich słowa i obietnice potwierdziły się w czynach.
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: MagdaK » wt mar 09, 2010 2:03 pm

Zdaję sobie z tego sprawę, ale grunt to pozytywne myślenie- tak na prawdę nic innego mi nie pozostaje :cry:
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Re: Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: Beata » wt mar 09, 2010 2:10 pm

MagdaK pisze:grunt to pozytywne myślenie

Tak trzymać. :)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kotek » sob cze 05, 2010 4:56 am

Po zalaniu Piaseczna, gmina Tarczyn ma szanse na szybszy rozwój, oby tak było.
kotek
 
Posty: 51
Rejestracja: sob paź 17, 2009 7:55 am

Postautor: MagdaK » śr sie 04, 2010 12:35 pm

Po wizycie u Pani Burmistrz w ciągu kilku tygodni przyjechała ekipa i droga została zrobiona! teraz jeździ się rewelacyjnie! wielki plus dla Pani burmistrz, warto jednak myśleć pozytywnie i działać :D
MagdaK
 
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 04, 2010 2:00 pm

Re: Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: ruda08 » wt maja 24, 2022 11:56 am

Świetnie teraz się jeździ.
ruda08
 
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 19, 2014 10:52 am
Lokalizacja: Ostróda

Re: Fatalny stan dróg Gmina Tarczyn

Postautor: KaroGro » czw lip 28, 2022 1:47 pm

A gdzie jest dobra jakość dróg?
KaroGro
 
Posty: 81
Rejestracja: śr lip 22, 2015 10:30 am


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Tarczyn

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron