świetlice na terenie Gminy Prażmów

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Prażmów. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Prażmów? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, lokale, restauracje, kultura, sztuka.

Moderator: GTW

świetlice na terenie Gminy Prażmów

Postautor: Redakcja » pt lis 29, 2013 12:39 pm

W czterech świetlicach środowiskowych aktywnie spędza czas ponad setka młodych mieszkańców Gminy Prażmów. Poza zorganizowanymi zajęciami pozalekcyjnymi pod czujnym okiem opiekunów dzieci i młodzież bierze udział w ciekawych inicjatywach.

Spotkajmy się po szkole

świetlice środowiskowe w Jeziórku, Wągrodnie, Jaroszowej Woli i Gabryelinie to miejsce spotkań młodych ludzi. Pod opieką wychowawców uczestniczą oni w różnych zajęciach. świetlice współuczestniczą w procesie wychowania podopiecznych. Zapewniają im także posiłki. Każdego roku organizowane są dla nich dodatkowe atrakcje jak międzyświetlicowe zawody sportowe, dyskoteki i rajdy rowerowe. Podopieczni przygotowują programy artystyczne dla swoich rodzin, gdzie prezentują swoje zdolności artystyczne. W tradycję wpisały się jasełka wystawiane przez wychowanków wszystkich świetlic podczas spotkań wigilijnych.

Kolonie i zimowiska

Poza codziennym uczestniczeniem w zajęciach i wspólnym spędzaniu czasu, w każde wakacje i ferie zimowe dla wychowanków świetlic organizowane są wyjazdy. W poprzednim roku młodzież pojechała na zimowisko do Ochotnicy Dolnej w województwie małopolskim. Poza długimi spacerami pozwalającymi podziwiać piękno Beskidu Sądeckiego dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc. Największą radość sprawiła im jednak nauka jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanego instruktora. W wakacje zaś 80-cioro wychowanków wyjechało do Szczebrzeszyna. W programie kolonii znalazła się m.in. wycieczka do Lwowa. W 2013 roku zimowisko zorganizowano w malowniczym Białym Dunajcu, gdzie poza nauką jazdy na nartach spędzano czas na zabawach i zwiedzaniu zabytków budownictwa regionalnego. Ostatni wyjazd letni do miejscowości Sokolec to kolejne atrakcje, liczne wycieczki i wyjazd do czeskiej Pragi.

Profilaktyka

Prowadzenie świetlic środowiskowych w Gminie Prażmów realizowane jest z budżetu programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani . świetlice w obecnym kształcie wpisały się zarówno w działania pomocowe, jak i profilaktyczne w naszej gminie, a przede wszystkim odpowiadają na szeroko rozumiane potrzeby młodych ludzi - podkreśla Joanna Górniak, Kierownik GOPS Prażmów. Czas pokazuje nam, że powinniśmy inwestować w rozwój kompetencji dzieci i młodzieży, który zwiększy szansę na konstruktywny start w dorosłość – dodaje. W 2012 r. budżet programu stanowiły środki w wysokości 135 tys. zł pochodzące z opłat z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Nowa świetlica

Od września kolejnego roku planowane jest uruchomienie nowej świetlicy w Prażmowie. Powstanie ona w dawnym budynku posterunku policji. Adaptację pomieszczeń na jej potrzeby planuje się zrealizować ze środków własnych oraz z udziałem dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Urząd Gminy Prażmów prazmow.pl
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Rozrywka w gminie Prażmów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron