DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Prażmów. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Prażmów? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, lokale, restauracje, kultura, sztuka.

Moderator: GTW

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: Redakcja » wt wrz 15, 2015 8:50 pm

Obrazek

19 września 2015 r. odbędą się Dożynki Gminne w Prażmowie, gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół AKCENT
http://www.powiat-piaseczynski.info/pra ... mowie-2015
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: Redakcja » śr wrz 16, 2015 8:42 pm

Redakcja pisze:19 września 2015 r. odbędą się Dożynki Gminne w Prażmowie

Dożynki Gminne to impreza tylko dla mieszkańców Gminy Prażmów. Poniżej zdjęcia regulaminu:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Akcent zagra tylko dla mieszkańców

Postautor: Beata » pt wrz 18, 2015 7:00 pm

Obrazek

Gwiazdą tegorocznych dożynek, które w najbliższą sobotę odbędą się Prażmowie, będzie zespół Akcent. Popularność gwiazd disco polo, gatunku, który w ostatnim czasie przeżywa drugą młodość, przeraziła władze gminy. Na stronie internetowej urzędu pojawiła się informacja: „Impreza zamknięta tylko dla mieszkańców Gminy Prażmów”.

Oświadczenie gminy zbulwersowało mieszkańców okolicznym miejscowości, którzy od dłuższego czasu ostrzyli sobie zęby na występ gwiazd disco polo. W mediach społecznościowych gorzkich słów nie szczędzą też mieszkańcy Prażmowa.
- Szacowaliśmy, że nasza impreza jest w stanie pomieścić ok. 800 osób, podczas gdy w ostatnich dniach dotarły do nas informacje, że na koncert wybiera się bardzo dużo ludzi – tłumaczy wójt Prażmowa, Sylwester Puchała. - Nie organizujemy imprezy masowej i nie jesteśmy przygotowani na kilkutysięczną publiczność. Dożynki to impreza organizowana dla mieszkańców i z myślą o mieszkańcach. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że dla nich zabraknie miejsca.

Władze gminy podjęły więc decyzję, że na imprezę będą wpuszczani tylko mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście. Służby porządkowe, czuwające nad bezpieczeństwem uczestników koncertu, będą uprawnione do sprawdzania dowodów tożsamości, potwierdzających miejsce zamieszkania osób chcących uczestniczyć w imprezie. A co z posiadaczami nowych dowodów osobistych, z których zniknęły dane adresowe?

- Znamy naszych mieszkańców – uspokaja wójt Puchała. - Jeśli ktoś nie będzie miał dokumentu, ale przybędzie w towarzystwie osób, które potwierdzą że jest mieszkańcem, to nie powinno być problemu, by został wpuszczony. Nie chcemy nikogo urazić, ale jednocześnie nie możemy pozwolić, by rozmiar imprezy wymknął się spod kontroli. Dysponujemy ograniczonym terenem i jesteśmy odpowiedzialni za komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje wójt.
- Duża frekwencja na ostatnich, podobnych koncertach Akcentu wskazuje, że są powody do niepokoju i należy podjąć dodatkowe środki ostrożności.

Prażmowskie dożynki rozpoczną się mszą dożynkową o godz. 11.30 w kościele w Prażmowie. O godzinie 13 rozpoczną się uroczystości dożynkowe, które uświetni Orkiestra Dęta z Prażmowa. Dwie godziny później odbędzie się koncert dla dzieci – Tulinki, a o godz. 16.30 rozpocznie się występ kabaretu Jurki. O 17.45 wystąpi Szymon Kusarek ze „Śmietanką polskiej piosenki na wesoło”. Akcent wyjdzie na sceniczne deski o godzinie 19. Około godz. 20 rozpocznie się dyskoteka pod chmurką. Uroczystości towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz stoiska gastronomiczne.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15680
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zenek i AKCENT na Dożynkach w Prażmowie

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz wrz 20, 2015 7:11 pm

Obrazek

W sobotę 19 września w Prażmowie odbywały się tradycyjne dożynki. W tym roku została zmieniona lokalizacja imprezy. Wzbudziło to ogromne emocje wśród mieszkańców okolicznych gmin ponieważ organizatorzy chcieli ograniczyć imprezę tylko do mieszkańców Gminy Prażmów, a Gwiazdą Wieczoru był Zenek i Zespół AKCENT grający muzykę Disco Polo. Organizatorzy mieli obawy, że przybędzie nieograniczona ilość fanów Zenka i bali się o bezpieczeństwo imprezy. Okazało się to świetnym zabiegiem marketingowym, przybyło wielu mieszkańców i nie tylko, a wszyscy świetnie i bezpiecznie się bawili. Nie zanotowano ani jednej interwencji policji czy medycznej. Dożynki PRAŻMÓW 2015 na pewno długo zapadną w pamięci tych co przyszli , świetnie się bawili i tych co nie dotarli bo bali się kontroli dowodów osobistych i miejsca zamieszkania. Co organizatorzy wymyślą w przyszłym roku? http://itvpiaseczno.pl/zenek-i-akcent-n ... ,3022.html
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dożynki z muzycznym AKCENTEM

Postautor: Beata » ndz wrz 20, 2015 7:27 pm

Obrazek

W ostatnią sobotą w Prażmowie odbyły się uroczystości dożynkowe. Gwiazdą tegorocznego święta plonów był zespół Akcent, który został doskonale przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Wójt Prażmowa Sylwester Puchała przywitał ze sceny mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których obecny był wicepremier Janusz Piechociński oraz radna sejmiku mazowieckiego Elwira Ryś-Ferens .

Najpiękniejszy dzień w roku

– Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika – święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy – mówił wójt Sylwester Puchała. - Jako gospodarz gminy pragnę podziękować rolnikom, za ich wielki trud włożony w prowadzenie gospodarstw rolnych.
Wójt zwrócił uwagę na szczególne trudne warunki, w których w tym roku pracowali rolnicy oraz wyraził nadzieję, że mimo suszy i skromniejszych niż zwykle plonów dla nikogo nie zbraknie chleba. Przypomniał także ostatnie inwestycje realizowane na terenie gminy Prażmów.
– Gospodarując pieniędzmi publicznymi staramy się aby każda złotówka służyła celowi, jakiego oczekują mieszkańcy - powiedział wójt Puchała.
Po przywitaniu gości i podziękowaniach dla sponsorów wręczono symboliczne odznaczenia Mazowieckiej Izby Rolniczej dla mieszkańców Prażmowa, prowadzących gospodarstwa rolne. Dyplomy uznania otrzymali: Aleksandra Habiera-Węcławek, Jolanta i Tadeusz Piotrowscy, Maria i Jerzy Leśniakowie, Radosław Pawlak oraz Małgorzata i Karol Grabowscy.

Eksport za miliardy euro

– Przez wieki dzięki wysiłkowi polskiego rolnika, dzięki temu, że zawsze był na swojej ziemi mamy ten polski chleb – powiedział wicepremier Janusz Piechociński. – Niech nie zabraknie ludzi, którzy potrafią w zwykłym, codziennym, obywatelskim trudzie, w zgodzie z Bogiem, naturą i drugim człowiekiem, produkować świetnej jakości polski chleb i polską żywność, której w zeszłym roku wyeksportowaliśmy za 21,5 mld euro. A w tym roku, mimo tej suszy, jestem przekonany, że wyeksportujmy za ponad 25 mld. To nie dzieje się samo, to robi polska wieś, to robi polskie rolnictwo, to robi polski sektor przemysłu rolno-spożywczego, dla którego otwieramy nowe rynki i dla którego szukamy nowych szans rozwojowych.

Dzień pełen atrakcji

Za pracę rolnikom podziękowała też radna sejmiku mazowieckiego Elwira Ryś-Ferens, która na ręce wójta przekazała list od Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Po przemówieniach, uroczyście podzielono chleb, przekazany przez starostwo dożynek wójtowi Sylwestrowi Puchale. Pokrojonym, okazałym bochnem chleba, wójt wraz ze swoim zastępcą Janem Dąbkiem obdzielił mieszkańców i przybyłych gości. Na placu przed „Białym Dworkiem” nie zabrakło punktów gastronomicznych i atrakcji dla najmłodszych. Na scenie wystąpił zespół Tulinki, kabaret Jurki oraz Szymon Kusarek, który rozgrzał licznie przybyłą publiczność przed gwiazdą wieczoru – zespołem Akcent.Akcent zagrał dla wszystkich

Ogromne zainteresowanie występem gwiazd disco polo spowodowało, że na kilka dni przed dożynkami wójt w obawie przed zbyt liczną publicznością zawęził możliwość wstępu na koncert jedynie dla mieszkańców gminy. Publiczność rzeczywiście dopisała, ale wszyscy szczęśliwie zmieścili się na placu pod sceną i chyba nikt, bez względu na adres zamieszkania nie został odprawiony z kwitkiem. Atmosfera podczas koncertu była doskonała, publiczność żywiołowo reagowała na największe hity Akcentu, które zaserwowano podczas godzinnego występu. Na zakończenie dożynek odbyła się dyskoteka pod chmurką.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15705
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koncert zespołu AKCENT na Dożynkach

Postautor: iTV Piaseczno News » pn wrz 21, 2015 2:30 pm

Obrazek

Koncert zespołu AKCENT na Dożynkach w Prażmowie http://www.itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1773
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: iTV Piaseczno News » wt wrz 22, 2015 9:28 pm

Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: Redakcja » śr wrz 14, 2016 8:38 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: Foto Express Kujaszewski » pt wrz 23, 2016 3:08 pm

Redakcja pisze:17 września 2016 roku odbędą się Dożynki gminne w Prażmowie

W minioną sobotę, 17.09.2016r. w Prażmowie odbyło się tradycyjne święto plonów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele św. Franciszka w Prażmowie celebrowana przez Proboszcza Ks. Tadeusza Polaka. Poświęcono wieniec dożynkowy przygotowany przez Panią Wandę Kłosiewicz Przewodniczącą Prażmowskiego Koła Seniora 50+. Następnie władze gminy, reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy przemaszerowali w korowodzie dożynkowym pod urząd gminy gdzie rozstawiono scenę.

Mieszkańców i zaproszonych gości powitał wójt Prażmowa Sylwester Puchała. Starostowie tegorocznych dożynek Małgorzata Mróz oraz Emil Wrotek wręczyli mu chleb z tegorocznych plonów. - To święto przypomina nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – mówił wójt, dziękując mieszkańcom za ich trud. Po pokrojeniu bochna wójt oraz starostowie obdzielili nim uczestników zgromadzonych pod sceną. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Prażmowska Orkiestra Dęta pod batutą Ludwika Śliwińskiego, zasilona muzykami z Góry Kalwarii i Piaseczna.

Następnie rozpoczął się program artystyczny. Przed dziećmi zaprezentował się Teatr Kubika. Baśniowa scenografia, barwne charakteryzacje zainteresowały wszystkich, nie tylko najmłodszych widzów. Przyjazd magicznej karawany był inspiracją do wyśmienitej zabawy z dziećmi. W swoim magicznym wozie artyści przywieźli tajemnice dobrej zabawy oraz czarodziejską skrzynię pełną niespodzianek i nagród dla najmłodszych.

Po bajecznym spektaklu na scenę wszedł utalentowany mieszkaniec naszej gminy - tenor Mariusz Adam Ruta z przyjaciółmi: Emilią Zielińską, Anną i Romualdem Spychalskimi oraz saksofonistą Adamem Wojtasikiem. W koncercie Tornera l’amore zaprezentowali oni największe przeboje muzyki włoskiej w ciekawych aranżacjach.

Wczesnym wieczorem publiczność zabawiała jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia - Kabaret Weźrzesz. Grupa zaprezentowała bardzo różnorodne skecze. Od relacji damsko-męskich, przez policjantów, złodziei, dziwnych biur, instytucji aż do kompletnie odchylonego od normy Człowieka Pampersa.

Imprezę zakończył czterogodzinny występ radomskiej grupy muzycznej FIVE. Przy największych przebojach disco-polo publiczność wspaniale się bawiła.

Imprezę poprowadził człowiek orkiestra – błyskotliwy konferansjer, wspaniały wokalista i zabawny satyryk w jednym - aktor estrady Szymon Kusarek.

Poza sceną na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje: bezpłatny park dmuchańców, akademia małego cyrkowca, malowanie buziek oraz różnorodne stoiska i gastronomia.

Foto: Foto Ekspress Kujaszewski Videofilmowanie


Relacja fotograficzna z Dożynek Gminnych w Prażmowie:
http://prazmow.pl/art,252,dozynki-gminn ... obiektywie

:fotograf:
Foto Express Kujaszewski
ul. Sierakowskiego 12C przy Skwerze Kisiela
05-500 Piaseczno
tel. (22) 756-29-99
kom. 501 206 789
www.videofek.pl
Awatar użytkownika
Foto Express Kujaszewski
 
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 28, 2013 9:10 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: iTV Piaseczno News » pt wrz 23, 2016 10:12 pm

Obrazek

Dożynki Gminne 2016 w Prażmowie. Mieszkańców i zaproszonych gości powitał wójt Prażmowa Sylwester Puchała. Starostowie tegorocznych dożynek Małgorzata Mróz oraz Emil Wrotek wręczyli mu chleb z tegorocznych plonów. - To święto przypomina nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – mówił wójt, dziękując mieszkańcom za ich trud. Po pokrojeniu bochna wójt oraz starostowie obdzielili nim uczestników zgromadzonych pod sceną. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Prażmowska Orkiestra Dęta pod batutą Ludwika Śliwińskiego, zasilona muzykami z Góry Kalwarii i Piaseczna http://itvpiaseczno.pl/artykul/dozynki- ... 2016/73727
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: Redakcja » ndz wrz 03, 2017 11:13 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

DOŻYNKI GMINNE W PRAŻMOWIE

Postautor: iTV Piaseczno News » pt wrz 15, 2017 6:23 pm

Obrazek

Uroczystości Dożynkowe 2017 w Prażmowie. 9 września na terenie przed Urzędem Gminy Prażmów odbyło się doroczne święto plonów DOŻYNKI 2017. Rozpoczęły się mszą św/ w kościele parafialnym w Prażmowie. Po uroczystej mszy św. i korowodzie dożynkowym wójt Gminy Prażmów, Sylwester Puchała powitał wszystkich gości przybyłych na uroczystość i wraz ze starostami dożynkowymi podzielił chleb wśród obecnych mieszkańców. Po oficjalnych przemówieniach rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez organizatorów dożynek. Zabawa zakończyła się dobrze po północy https://itvpiaseczno.pl/artykul/uroczys ... owe/269980
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Rozrywka w gminie Prażmów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość