Czy coś się dzieje w Prażmowie?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Prażmów, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy coś się dzieje w Prażmowie?

Postautor: Martin » śr mar 14, 2007 2:22 pm

Zastanawia mnie brak aktywności gminy Prażmów. To chyba jedyna gmina w powiecie piaseczyńskim, która nie ma swojej oficjalnej strony i internecie jest jedynie ich biuletyn informacji publicznej: prazmow.bip.tc.pl, który nie jest aktualizowany...

Czy ma ktoś z Was znajomych w tej gminie, żeby dowiedzieć się czy aby wszystko jest u nich OK? Jednym słowem "martwica" regionu gminy Prażmów. Będę wdzięczny za jakieś oznaki życia mieszkańców tego regiony powiatu piaseczyńskiego.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » śr mar 14, 2007 10:40 pm

Może w gminie Prażmów nikt nie ma internetu?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » czw mar 15, 2007 12:23 am

Jakub pisze:Może w gminie Prażmów nikt nie ma internetu?

Internet to chyba mają, bo na forum pojawił się Marcin z Uwielin (powitanie)
Marcin z Uwielin pisze:Myślę, że najaktywniej będę się pojawiał w dziale mojej gminy Prażmów, ale obiecuję, że nie tylko.

Jak napisał tak zapadła cisza i go nie ma... :(
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » czw mar 15, 2007 1:26 am

Skoro Marcin z Uwielin pojawił się i znikł to może teraz wyłączyli im internet ;) Sam teraz próbowałem poszukać informacji o Prażmowie w internecie i pustka. Ciekawy jestem czym zajmuje się samorząd w Prażmowie skoro nie ma o nich żadnych informacji w internecie?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » czw mar 15, 2007 11:32 am

Jakub pisze:Ciekawy jestem czym zajmuje się samorząd w Prażmowie skoro nie ma o nich żadnych informacji w internecie?

Sam chciałbym to wiedzieć, dlatego m.in. powstał ten post.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » pt mar 16, 2007 11:26 pm

Na dole forum powiatu piaseczyńskiego zauważyłem, że jest lista zarejestrowanych użytkowników, którzy odwiedzili forum przez ostatnie 48 godzin i wśród nich widzę usera: Marcin z Uwielin. Dlaczego nic nie pisze, skoro pisał w powitaniu, że będzie taki aktywny? Napisałem właśnie do niego prywatną wiadomość i zobaczymy czy się odezwie. Może powie nam co dzieje się w gminie Prażmów.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skuci » sob mar 17, 2007 12:11 am

Na pewno działa Policja, parafia, kwiaciarnia na przeciwko kościoła i wspominana juz przeze mnie piekarnia - cukiernia.
Ostatnio też został uszkodzony grób moich dziadków na miejscowym cmentarzu (raczej nie z winy człowieka) i kontaktowałam się z ww. instytucjami a cukierni nie mogłam pominąć, mimo że mi nie po drodze :D
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: Martin » sob mar 17, 2007 1:19 am

To widzę, że w gminie wiejskiej Prażmów raczej nic się NIE dzieje? Co robią i czym zajmują się na codzień ludzie w tej gminie? Pracują w swoich ogródkach (polach) i oglądają telewizję? Wieje nudą...
Skuci pisze:Na pewno działa Policja

Skoro wieje tam nudą, to jestem ciekawy - czym zajmuje się Policja w Prażmowie?
Skuci pisze:Ostatnio został uszkodzony grób moich dziadków na miejscowym cmentarzu

A jednak coś się dzieje... Może to z nudów "rozwalają" groby w Prażmowie?
Skuci pisze:cukierni nie mogłam pominąć

Hmm... czyżby to jedynie miejsce "rozrywki" w tej gminie?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Skuci » sob mar 17, 2007 11:43 am

Mieszkańcy w części pracują w powiecie lub Warszawie, więc dla nich dom to noclegownia. Jak mi się uda, to dowiem się czegoś więcej o gminie.
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: Martin » sob mar 17, 2007 1:40 pm

Skuci pisze:Jak mi się uda, to dowiem się czegoś więcej o gminie.

Fajnie by było, bo informacje z gminy Prażmów - śWIECĄ PUSTKAMI. Może napiszesz Skuci w wolnej chwili jakiś artykuł o tej cukierni w Prażmowie :pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » sob mar 17, 2007 4:22 pm

Skuci pisze:Mieszkańcy w części pracują w powiecie lub Warszawie, więc dla nich dom to noclegownia.

Tym bardziej dziwi mnie fakt, że tak bierni są mieszkańcy gminy Prażmów. Skoro pracują w powiecie / warszawie to powinni być bardziej otwarci na Internet. Tymczasem w Prażmowie CISZA. Nawet stron mieszkańców nie mogę znaleźć. MARTWICA PRAżMOWSKA :lol:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » sob mar 17, 2007 6:18 pm

@Jakub: z tą otwartością na internet, to ogólnie jest problem w całym powiecie piaseczyńskim (nie tylko w Prażmowie). Ludzie mieszkający w powiecie to osoby pracujące głównie w Warszawie i jeżeli przeglądają jakieś strony to są to głównie serwisy związane z WARSZAWĄ. Mało kto interesuje się sprawami swojej NOCLEGOWNI, bo tutaj tylko śpią ;) (szkoda)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ups.... czuję się wywołany do tablicy

Postautor: Marcin z Uwielin » pn mar 19, 2007 8:23 am

Sorry, ale w weekend nie było mnie w domciu (byłem na warsztatach gospel w Lublinie).

Z tą "aktywnością" w Prażmowie jest rzeczywiście marnie. Najlepiej jest tam gdzie jest większa ilość "napływowych" i dzięki temu króluje Ustanów gdzie jest strona a na niej nawet prężnie działające forum (najaktywniejsi forumowicze są "prowodyrami" Stowarzyszenia Ustanów, które już chyba stało sie faktem) i £oś, który stronę ma natomiast "siakaś-takaś" mało aktualna (jak strona gminy).
Ja założyłem niedawno forum miejscowości Uwieliny, ulotki rozwiesiłem we wszystkich ważniejszych miejscach w okolicy i nic. Ludzie wchodzą, czytają i tyle - nic od siebie.

Tak a propos - gmina ma dwie strony:
http://www.prazmow.go.pl/
http://www.prazmow.bip.tc.pl/
Niedawno pisałem e-mail do administratorów tych stron, oraz do sekretarza gminy w sprawie (moim zdaniem) sporych błędów jakie tam występują, oraz braku aktualności. Niestety e-mail bez odpowiedzi (tak samo jak poprzednie). Niestety pracuję w tych samych godzinach co gmina więc nie mam szans by tam zawitać i złożyć oficjalne zapytania.

Mam do Was pytanko:
Jak Wy oceniacie gminne strony?? (ale tak bardziej od strony tworzenia a nie treści).
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
na razie tyle i obiecuję, że będę pisał - jak będzie o czym (tyle, że rzadko jest).
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 7:49 am przez Marcin z Uwielin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Martin » pn mar 19, 2007 10:37 am

Z tą "aktywnością" w Prażmowie jest rzeczywiście marnie.

To dało się zauważyć, że gmina Prażmów zostaje daleko w tyle za innymi gminami w powiecie piaseczyńskim.
Jak Wy oceniacie gminne strony?? (ale tak bardziej od strony tworzenia a nie treści).

Zajmuję się stronami od kilku lat i powiem, że strony w Gminie Prażmów zatrzymały się na latach 90-tych. Przydałaby im się nowoczesność i co najważniejsze aktualizowanie informacji na stronach. Nie będę zbyt dużo się o nich wypowiadał, bo można by bardzo długo o tym pisać. Na zakończenie wypowiedzi, powiem tylko że zarówno aktywność gminy Prażmów, jak i strony internetowe w gminie są MARNE.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » pn mar 19, 2007 10:57 pm

Witam Marcin z Uwielin :) Nareszcie odezwał się ktoś z gminy Prażmów.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Prażmów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości