Strona 1 z 2

TATASPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: pn paź 08, 2007 8:05 pm
autor: Martin
Obrazek

13 października 2007, Stowarzyszenie Dobra Wola już po raz drugi organizuje piknik sportowo - rodzinny - Tataspartakiada, który adresowany jest do osób niepełnosprawnych i ich rodzin (...)

więcej: Tataspartakiada w £azach

Tataspartakiada w £azach

Post: śr paź 08, 2008 9:03 am
autor: Martin

Tataspartakiada w £azach

Post: pt wrz 30, 2011 2:40 pm
autor: Redakcja

Tataspartakiada w £azach

Post: ndz paź 02, 2011 6:48 pm
autor: iTV Piaseczno News
Obrazek

W £azach po raz szósty odbyła się sportowa impreza dla niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie DOBRA WOLA. Udział wzięło ponad 300 zawodników z wielu miejscowości z kraju. Zapraszamy na relację filmową.

http://www.itvpiaseczno.pl/sport,1,33.39,1131

TATASPARTAKIADA W £AZACH

Post: czw wrz 27, 2012 6:59 am
autor: Redakcja
Obrazek

6 października 2012 roku odbędzie się VII Tataspartakiada w £azach
http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... ,4345.html

Zgłoszenia uczestników do 30 września 2012 r.

ZDJęCIA Z TATASPARTAKIADY

Post: pn paź 08, 2012 8:06 am
autor: Redakcja

TATASPARTAKIADA W £AZACH

Post: pn cze 17, 2013 12:23 pm
autor: Redakcja
Minimaraton i Tataspartakiada - to dwa wydarzenia sportowe organizowane w naszej gminie, które mają szansę na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Polskie Oskary Sportowe. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.oskarysportowe.com i zagłosować! Celem konkursu Polskie Oskary Sportowe jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych projektów oraz sylwetek osób promujących sport, turystykę i rekreację w Polsce. To już trzecia edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Sportu i Turystyki RP, Pani Joanna Mucha. Gmina Lesznowola pozytywnie przeszła weryfikację konkursową i po II etapie znalazła się wśród 20 laureatów. Teraz wszystko w rękach internautów! III – ostatni etap to właśnie głosowanie internautów. Dwadzieścia najwyżej ocenionych prac konkursowych opublikowano na stronie internetowej: www.oskarysportowe.com. Raz na 24 h każdy zarejestrowany internauta będzie mógł oddać głos na wybraną pracę. Głosowanie internautów trwa od 1.06. do 6.09.2013 r. Gorąco zachęcamy do udziału.

Na gminę Lesznowola można głosować w dwóch kategoriach:
- Wydarzenie sportowe: „MINIMARATON”
http://www.oskarysportowe.com/index.php/zaglosuj (menu WYDARZENIA SPORTOWE)

- Sport osób niepełnosprawnych: „TATSPARTAKIADA”
http://www.oskarysportowe.com/index.php/zaglosuj (menu SPORT OSÓB NIEPE£NOSPRAWNYCH)

TATASPARTAKIADA W £AZACH

Post: czw paź 03, 2013 10:33 pm
autor: Martin

Post: sob paź 05, 2013 10:11 pm
autor: Robo_warrior
W tym roku jedną z niespodzianek pikniku były niezapowiedziane odwiedziny grupy motocyklistów, którzy tego dnia brali udział we Mszy św. w St.Iwicznej w intencji zmarłych przyjaciół, a po zakończeniu swojego spotkania wpadli do szkoły w £azach na zaproszenie strażaków. Młodzi niepełnosprawni mieli okazję porozmawiać, pośmiać się, poprzysiadać na lśniących maszynach i pstryknąć sobie pamiątkową fotkę :).

TATASPARTAKIADA W £AZACH

Post: śr paź 09, 2013 2:29 pm
autor: Justi
Obrazek

W ubiegłą sobotę, w ZS im. Jana Pawła II w £azach odbyła się kolejna, ósma już edycja Tataspartakiady, czyli pikniku sportowego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Podczas imprezy przyznawanym przez dzieci Orderem Uśmiechu uhonorowany został prezes stowarzyszenia Dobra Wola, Jacek Zalewski.

Każdego roku imprezę organizowaną przez stowarzyszenie Dobra Wola odwiedza wiele znanych osób ze świata polityki, sportu czy kultury. Podobnie było i tym razem. Oprócz wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik na Tataspartakiadzie można było spotkać prof. Wawrzyńca Konarskiego, wicepremiera Janusza Piechocińskiego czy znanego muzyka, Michała Wiśniewskiego. Imprezę, jak co roku, poprowadził były koszykarz, Leszek Karwowski, a honorowym patronatem po raz drugi objął ją minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz

Międzynarodowa obsada

Z każdą kolejną edycją Tataspartakiada cieszy się coraz większą popularnością, co jest zasługą nie tylko przemyślanej organizacji, ale także panującej na imprezie świetnej atmosfery. W tym roku do szkoły przy ul. Ks. Słojewskiego 1 w £azach przybyło ponad 300 niepełnosprawnych (w sumie 22 zespoły) z różnych miejsc Polski, ale także z Białorusi i Ukrainy. Razem z rodzicami, wolontariuszami i zaproszonymi gośćmi na terenie ZS przebywało w sumie około 1000 osób.

Uroczyste powitanie

Po wykonaniu nieoficjalnego hymnu Tataspartakiady, czyli piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, Sławomir żaboklicki z Mazowieckiego Związku Pracodawców w gminie Lesznowola tradycyjnie wręczył głównemu organizatorowi zawodów Jackowi Zalewskiemu koszulkę „Dobrej Woli”. Nie obyło się także bez gratulacji i ciepłych słów, popierających szczytną inicjatywę zawodów dla niepełnosprawnych i ich rodzin.

Ludowa Tataspartakiada

W tym roku jednymi z największych atrakcji imprezy były występ ukraińskiego chóru Ranok oraz kwartetu klasycznego. Pozytywną energię w serca dzieci wlewał też klaun, który nie tylko rozśmieszał, ale także prezentował wiele cyrkowych sztuczek. Niepełnosprawnych odwiedzili też strażacy oraz rycerze z Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rycerskiego Eodem Tempore, którzy rozstawili przed szkołą wioskę rycerską i prezentowali różnego rodzaju pokazy. Sportową rywalizację, która była jak co roku niezwykle zacięta prowadzili radny powiatowy Piotr Kandyba i Leszek Karwowski.

Pojedynki super ojców

Jednym z najważniejszych momentów każdej Tataspartakiady jest wybór Supertaty. W tym roku, po raz pierwszy, do rywalizacji przystąpili nie tylko ojcowie, ale i mamy. Nad przebiegiem nietypowej konkurencji, która polegała na wyłonieniu najlepszego szermierza (walczono na imitujące miecze, gąbkowe makarony), czuwali rycerze z Eodem Tempore. Atmosferę rywalizacji podgrzewały dodatkowo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Prezesa Rady Ministrów. Zwycięzca otrzymał wieczne pióro z wygrawerowanym podpisem premiera, a za drugie i trzecie miejsce przewidziane były eleganckie długopisy (również z grawerunkiem). Nagrody wręczał wicepremier, Janusz Piechociński.

Piękny uśmiech za kwaśny sok

W tym roku podczas imprezy odbyło się jeszcze jedno, nietypowe wydarzenie, którym było uhonorowanie Jacka Zalewskiego Orderem Uśmiechu, przyznanym mu przez specjalnie powołaną kapitułę na początku kwietnia. Po nadaniu tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu i uroczystym pasowaniu, aby tradycji stało się zadość, Jacek Zalewski musiał wypić sok z cytryny, który wycisnęli do srebrnego pucharu jego podopieczni. Spisał się znakomicie i po przełknięciu ostatniego łyka na jego twarzy pojawił się promienny uśmiech.

Szampańska zabawa

Hasłem przewodnim każdej Tataspartakiady jest dobra zabawa, połączona z integracją różnych środowisk. Idee te realizowane są poprzez rywalizację sportową, podczas której niepełnosprawni pokonują własne słabości, walcząc o zwycięstwo. Przez cały czas na terenie ZS działała stołówka w której można było zjeść pyszny obiad. W menu, standardowo już, królowała sezonowa zupa z dyni.
Wśród wzbudzających największy aplauz atrakcji warto wymienić puszczanie baniek mydlanych, wjazd na halę sportową motocyklistów oraz konfetti, które zostały wystrzelone na zakończenie imprezy.

Dzięki ludziom wielkiego serca...

To, że Tataspartakiada kolejny raz zakończyła się wielkim sukcesem, jest zasługą wielu osób zaangażowanych w jej organizację oraz przebieg. Ludzi wielkiego serca było tylu, że wymienienie wszystkich zajęłoby kilkanaście minut i Jacek Zalewski, w obawie, aby o kimś nie zapomnieć, podziękował wszystkim razem. - Byliście naprawdę wspaniali – mówił nie kryjąc swego wzruszenia. - To dzięki wam uczestnicy Tataspartakiady mogli dostać ogromną porcję radości.
Następny, dziewiąty piknik sportowo-rekreacyjny już za rok.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11996

TATASPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: śr paź 01, 2014 9:01 pm
autor: Redakcja

X TATASTAPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: czw paź 01, 2015 6:18 pm
autor: Redakcja
Obrazek

3 października 2015 roku odbędzie się coroczna Tataspartakiada dla niepełnosprawnych sportowców
http://www.powiat-piaseczynski.info/les ... a-w-lazach

XI TATASPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: ndz wrz 25, 2016 7:43 pm
autor: Redakcja
Obrazek

1 października 2016 roku odędzie się piknik sportowo-integracyjny w Łazach - Tataspartakiada
http://www.powiat-piaseczynski.info/les ... dobra-wola

TATASPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: czw paź 13, 2016 9:04 pm
autor: iTV Piaseczno News
Obrazek

XI TATASPARTAKIADA. Po raz 11 Jacek Zalewski i Stowarzyszenie DOBRA WOLA zorganizowali w hali sportowej w Łazach. Tataspartakiada to piknik sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób. Jest nam niesamowicie miło poinformować, że tegoroczna edycja – XI Tataspartakiady Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Zawody, a w przerwach występy artystyczne i inne atrakcje mają aktywizować rodziców osób z różnymi upośledzeniami. Jak co roku czeka nas niesamowita moc wrażeń, dzięki naszym niezwykłym Gościom i Przyjaciołom. http://itvpiaseczno.pl/artykul/xi-tatas ... ada/100293

TATASPARTAKIADA W ŁAZACH

Post: wt lis 01, 2016 12:35 pm
autor: Redakcja
XI Tataspartakiada Program Pełnosprawni w TVP Sport. Obejrzyjcie materiał, który nakręciła Telewizja Polska:

Obrazek

Jacek Zalewski http://dobrawola.org.pl/news/xi-tataspa ... tvp-sport/ pisze:Dziękuję za relację która potrafiła w 5 minut oddać istotę Tataspartakiady. Chylę czoła przed profesjonalizmem i talentem autora reportażu. Zapraszam za rok.