Rewitalizacji stawu w Mysiadle

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Rewitalizacji stawu w Mysiadle

Postautor: Filip » pt mar 21, 2014 3:46 pm

Obrazek

Koncepcja rewitalizacji stawu w Mysiadle i jego najbliższego otoczenia powstała w 2008 roku i do tej pory nie doczekała się jeszcze realizacji. - Na razie czekamy na koncepcję zagospodarowania terenu dawnego KPGO Mysiadło, która powinna być gotowa w tym roku – mówi radny Marcin Kania. - Dopiero wówczas będziemy mogli wrócić do pomysłu upiększenia okolic naszego stawu.

Wykonana 6 lat temu koncepcja rewitalizacji stawu została sfinansowana z funduszu sołeckiego ówczesnej rady sołeckiej Mysiadła, a o przyznaniu środków na ten cel zdecydowało zebranie wiejskie. Koncepcja była konsultowana z radnymi oraz Klubem Wędkarskim „MYSIADŁO”.
- Wszystkim nam zależy na przywróceniu życia temu pięknemu miejscu – mówi radny Marcin Kania. - W końcu staw i przylegający do niego teren są perełką Mysiadła.

Modernizacja z rozmachem

Podstawową ideą koncepcji było utworzenie wokół stawu założenia parkowo-dworkowego, stąd pomysł przerwania ciągu ulicznego i zastąpienia go podjazdem z kostki przed willą, klombem, a także umieszczenie w jego pobliżu stylowej żeliwnej pompy i studni. Architekci postawili również na odtworzenie układu roślinnego wokół stawu i willi. Według koncepcji teren ten ma zostać dodatkowo wyizolowany i wyciszony poprzez nasadzenia uzupełniające. Zaproponowano, aby funkcje rekreacyjne i kulturalne zostały usytuowane w pobliżu willi tak, aby wykorzystać jej efekt dekoracyjny. Przed przedszkolem przewidziano miejsce na sezonowe lodowisko. Uzupełnieniem projektu są żwirowe alejki spacerowe z odnogami i 19 ławeczkami. Teren ma oświetlać 17 stylowych lamp parkowych.

Zabezpieczono brzeg, posadzono drzewa

- Na rowie odtworzona została linia brzegowa stawu rekreacyjno-wędkarskiego w Mysiadle, w czym wielka zasługa pana Rafała Suwały z referatu przygotowania i realizacji inwestycji – mówi Marcin Kania zaznaczając, że choć koncepcja nie doczekała się jeszcze realizacji, pewne ujęte w niej zadania zostały już wykonane. - Najpierw został przygotowany teren wokół stawu, usunięto osady i zanieczyszczenia, potem uprzątnięto śmieci i odtworzono linię brzegową. Zabiegi te zostały przeprowadzone w 2012 roku.
W ramach programu „Drogi do Natury” w listopadzie 2012 roku wokół stawu w Mysiadle posadzono 100 drzew, w tym różnego rodzaju klonów. - Teraz zabiegam o stworzenie nad stawem siłowni zewnętrznej oraz miejsca do ćwiczeń, tzw. street workout – dodaje Marcin Kania.

Na większe zmiany trzeba poczekać

W tej chwili gmina Lesznowola pracuje nad gruntowną koncepcją zagospodarowania terenu dawnego KPGO Mysiadło. Projekt ma na celu zwiększenie poziomu inwestycji poprzez podniesienie atrakcyjności tego obszaru. Koncepcja ma być gotowa jeszcze w tym roku. - Wtedy być może będzie wiadomo coś więcej na temat możliwości zrealizowania naszej koncepcji z 2008 roku – kończy Marcin Kania.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=12937
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Tulipano_0602 » pn mar 24, 2014 10:27 am

Rewitalizacja będzie miała sens gdy w jakiś sposób odgrodzi się ten teren (drzewami? wysokim żywopłotem? płotem porośniętym pnączami? budynkami? ekranami dźwiękochłonnymi?) wizualnie, a szczególnie akustycznie od aut jadących Puławską i Łabędzią. Jakaś porządna ścieżka wokół stawu, albo mostek lub pomost nie zaszkodzą (w planie ich chyba nie ma).
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: anuleksa » pn mar 24, 2014 5:19 pm

Filip pisze:Wykonana 6 lat temu koncepcja rewitalizacji stawu


I przypadkiem realizują w TYM roku :D.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron