Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: anuleksa » sob maja 17, 2014 8:34 pm

Sławomir Miłow, Niezależne Porozumienie Mieszkańców napisał na Facebooku tak:


Sławek Miłow
20 godz. temu w pobliżu: Mysiadło · Edytowany
Jaki prosty sposób żeby pozbyć się idioty spośród znajomych.
Wystarczy wykazać że jest idiotą.
Piotrowi K. życzę szerokiej drogi i gumowych drzew.
Poblokowalem towarzystwo wzajemnej adoracji.
Krętaczy i chuligankę.
Udostępnij
3 osoby lubią to.



Potwierdza się to o czym pisałam. Typek myśli, że jest bezkarny, NPM to toleruje, a Pani Batycka powinna obejrzeć kabaret ludków chcących zająć Jej miejsce.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » ndz maja 18, 2014 2:10 pm

Anno rób co uważasz za stosowne. Mi napisałaś, że pogrążyłem się. Potwierdził to Piotr życzę wam powodzenia w waszej działalności. Pisz co uważasz za stosowne. Ludzie wolą realne działania, a nie wpisy internetowe. Nasza znajomość zakończyła się. Pierz dalej brudy :)

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » ndz maja 18, 2014 9:24 pm

Po pierwsze nie Anno Panie Kamilu, bo nie znam Pana, po drugie proszę nie kłamać po raz kolejny, bo znów ktoś powie, że ma Pan coś z głową i mi Pana będzie szkoda.
Pogrąża NPM i Pana z tej racji S. Miłow, gdyż swoim chamskim, nieokrzesanym zachowanie robi czarny niczym smoła PR. Jeśli nadal Pan będzie przekręcał fakty i fałszował wypowiedzi zwrócę się do Facebooka o udostępnienie wykasowanych już niestety rozmów. Proszę także w imieniu mieszkańców Piaseczna nie wchodzić z buciorami ubłoconymi na nasze podwórko, a swoje mrzonki realizować w Lesznowoli.
Nota bene ktoś już wysłał kopie pyskówek Miłowa radnym, będzie polewka :D.
Życzę Panu szczerze powodzenia przy sprawach drobnych, typu trawniczek, chodniczek, eLka, barierka.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » pn maja 19, 2014 11:24 am

Szkoda słów. Cieszę się, że z Panią Anną Stefaniak mnie nic już nie łączy. Jak sama napisałaś pogrążyłem się :) Dziękuje za trafne komentarze i pozdrawiam życząc miłego tygodnia :)
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » pn maja 19, 2014 1:46 pm

Kamil M pisze: Cieszę się, że z Panią Anną Stefaniak mnie nic już nie łączy

I nigdy (na szczęście) nie łączyło poza wspólnym grabieniem parku.
Napiszę drukowanymi, może coś dotrze:
PROSZĘ SIĘ ZWRACAĆ PER ANULEKSA. PAN DALEJ NIE ROZUMIE, TŁUMACZ POTRZEBNY NATYCHMIAST...
Kamil M pisze:Jak sama napisałaś pogrążyłem się

Pogrążył Pana i NPM facet o nazwisku Miłow (nie ja, ani nikt inny) , pogrążył na całej linii i robi to dalej. Miłego roku pożyczę Panu, bo z taki zrozumieniem języka polskiego nawet Pan Bóg nie pomoże w rozmowie z Panem. :twisted:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » pn maja 19, 2014 5:12 pm

Właśnie za te słowa powyżej nie jesteśmy znajomymi. Kiedyś braliśmy razem udział w wielu świetnych akacjach i razem działaliśmy na rzecz społeczności lokalnej Piaseczna. Niestety od pewnego czasu nie podobały mi się pewne działania. Po pierwsze działanie przeciwko NPM-owi i namawianie ludzi, aby z nami nie byli. Po drugie te słowa co padły powyżej. To co robię dla społeczności lokalnej Lesznowoli opiera się na mojej bardzo dużej pracy. W ciągu tygodnia robię kilka rzeczy. Tutaj nic się nie zmienia. Część działań jest nie widoczna, bo trwają rozmowy, aby zaplanowane przez nas imprezy były sukcesem. Już jutro odbieram decyzję umożliwiającą mi przeprowadzenie zbiórki charytatywnej na terenie Lesznowoli. Startuje już w sobotę - Lesznowolska Pomoc Szkolna. Kolejna akcja pomocowa, po Wigilii Pełnej Prezentów. Aktywnie bierzemy udział we współorganizacji Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki razem z MUKS-em Krótka Mysiadło i Gminą Lesznowola. Szykuje się bardzo duża impreza o czym była mowa w pierwszym odcinku "Głosu Lesznowoli". Także jak widać wiele pracy przed nami.

Ty Aniu rzucasz oskarżenia właściwie bez pokrycia, bo ja nigdzie ciebie nie obraziłem, ba nawet nie przekląłem. Powyżej posty można traktować jako zwykłe pomówienie. Prosiłem o jedno, abyś nie wplątywała mnie w piaseczyńską wojenkę o stołki, bo już widać, że dołki są kopane. PO i PSL atakują siebie nawzajem poprzez szkolną zabawę w memy. Do tego także niezależni kandydaci na burmistrza kłócą się o akcję szkolną. Tak wygląda sytuacja w Piasecznie. W trakcie tej kłótni pada zdanie z którym po prostu nie zgadzam się, że Sławek mnie pogrążył. Widać, że jest to zdanie autorytatywne. Gdybyś potrafiła zachować się z klasą to byś mnie przeprosiła za to zdanie, które mnie obraża, bo mi Sławek pomógł przy wielu akcjach i jest dla mnie wsparciem. Wy macie inne relacje, co nie oznacza, że ja mam być za to atakowany. Ty uznajesz naszą pracę za polewkę. Potrafiłaś skrytykować wszystkie nasze debaty, a może warto zastanowić się ile pracy kosztowało zorganizowanie tych spotkań. Przy okazji debaty w Łazach rozwiozłem 400 ulotek w trakcie 3 dni. Dopiąłem salę dla nas w restauracji. Przyszli mieszkańcy i debatowali o sprawach dla nich ważnych. Ty mówisz, że śmiesznie są debaty, bo przychodzi mało ludzi. Niestety taki jest poziom zainteresowania sprawami lokalnymi. Przekonałem się o tym wielokrotnie. Nie wiele osób działa systematycznie i ciągle. Najczęściej mieszkańcy integrują się w okół danego problemu i go rozwiązują. Po udanej akcji wracają do swoich spraw i ja się im nie dziwię, bo wiem ile mnie kosztuje ciągle myślenie o samorządzie i pomocy drugiej osobie.

Co do języka polskiego nigdy nie ukrywałem, że jestem dyslektykiem. Mimo tego zdawałem maturę jak każdy inny człowiek i to bez ułatwień. Do tego jestem asmatykiem uczulonym na trawę, pokrzywy i topolę. Za chwilę zacznie się dla mnie najgorszy okres w roku czyli kwitnienie trawy.

Rób Aniu co uważasz za stosowne. Dla mnie niezrozumiałe są słowa o pogrążaniu się. Dlatego prowadziliśmy dialog w tej sprawie. Nie będę już się mocno angażował w sprawy Piaseczna. Oczywiście na sesjach Rady Powiatu będę, bo dotyczą naszych lesznowolskich spraw. Także będę pomagał przy Radosnej Wigilii, bo jest to piękna akcja i z tego co wiem dzieci z Lesznowoli także dostały prezenty w zeszłym roku. Dodam odnośnie pogrążania, że w listopadzie będą wybory. Oczywiście startuje w nich, ale nie po to, aby nic nie robić, tylko po to, aby mieć większy wpływ na decyzję Rady Gminy Lesznowola. Wiem, że mogę przegrać. Jednak dopóki tu mieszkam, to będę realizował strategiczne cele dla mieszkańców. W trakcie mojej działalności wiele się udało i te efekty widoczne są na Łazach. Jedni to dostrzegą, a inni będą uprawiać hejt. Problem w tym, że hejt się nudzi i po pewnym czasie staje się bezprzedmiotowy.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » śr maja 21, 2014 8:01 am

Kamil, źle odebrałeś moje słowa, ale nie mam juz siły tłumaczyć.
Proszę Państwa, oto dokument (fragment) podpisany przez Ryszarda Kalisza. Polecam zwłaszcza końcówkę...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr maja 21, 2014 8:21 am

I wisienka na torcie, polecam obejrzeć do końca:
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... pp=desktop
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr maja 21, 2014 8:33 am

I dalej wypowiedzi członka NPM:
"Sławek Miłow : Ja się dziś dowiedziałem w Piasecznie, niejaka Anna.S. przypuściła frontalny atak na mnie , Kamila i NPM na wszystkich dostępnych jej forach. Byłem dziś namawiany do złożenia wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności w ramach pomowienia i naruszenia prywatności ( nie jestem osobą publiczną) oraz powiadomienia Policji o grożbach karalnych które zostały zamieszczone na wątku Pana Piotra Kandyby ( zrzuty z ekranu posiadam).
Nie zrobię tego, bo mi się zwyczajnie nie chce. Pani Anna S. nie jest osobą z ktorą mam ochotę się sidzieć choćby na sali Sądowej a jej kłopoty z prawem niech jej wystarczą choć jak widac wniosków nie wyciąga. Jej sprawa.
Jest też tak że jak wariat atakuje, lepiej zejść mu z drogi i olać. I tak jest niepoczytalny, a akurat Pani Anna w tej sprawie wykazuje się całkowitym brakiem poczytalności. Jeżeli fora tolerują jej obecność i teb bzdury ktore wypisuje, to tym gorzej dla tych forów.
Radna KNK prowadziła politykę zastraszania przy pomocy pseudoprawniczyny właścicieli forów doprowadzając do tego ze nie warto tych forów odwiedzać.
Ja tego nie bedę robił , niech sobie wariaci piszą na moj temat co chcą. To jest weryfikowane i sprawdzane. Wystarczy chcieć.
18 maja o 16:35"


"Sławek Miłow: Art.212 bedzie chyba powszechnie stosowany w tej kampanii. Ja sam powinienem i jestem do tego namawiany, zgłosić zawiadomienia w stosunku do 3 przynajemniej osób. Niemchce mi sie łazić po Sadach,male nie zgłaszanie pomówień imgrożb karalnymi może doprowadzić że niczym innym sie w tej kampanii nie bedziemy zajmować. Ludkowie o bazarowej mentalności sprowadzą spór do mocno plebejskiego poziomu
8 minut(y) temu · Lubię to!"


Na Facebooku ten pan blokuje każdego oponenta, pół powiatu jest zablokowane, ale ludziska z chęcią kopiują...
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr maja 21, 2014 11:28 am

Zaznaczę też, że nigdy nie użyłam w stosunku do Miłowa gróźb, bo to że napluję mu zieloną flegmą w twarz jest zwykłym powiadomieniem, nie groźbą. Jeśli jak pisze, posiada zrzuty z ekranu, proszę Panie Kamilu, a nawet żądam opublikowania tego. To jest członek NPM zatem z tego powodu proszę Pana o pomoc.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » śr maja 21, 2014 11:31 pm

Nie da się z tobą dyskutować, bo wiesz najlepiej wszystko. W sprawie Domu Wszystkich Polska też powiedziałaś, że masz większą wiedzę ode mnie. Sławka wyrzucono z Domu Wszystkich Polska, bo zagrażał interesowi zarządu. Na Kongresie Kobiet spotkałem kolegę z dawnego DWP i powiedział, że na początku stycznia został przeprowadzony frontalny atak na Sławka i to zmanipulowany. Dobrze wiem o co w tej sprawie chodziło, bo wiele wpisów przytaczanych na spotkaniu były wyssane z palca. Dziwnym trafem po styczniowym zjeździe Domu Wszystkich Polska w ciągu nie całych 60 dni Stowarzyszenie się rozpadło. Dodam, że również został wyrzucony kolega, który nigdy nawet nie przeklął. Prawda o DWP jest bardzo smutna dlatego odeszliśmy. Ty Aniu uprawiasz cały czas hejt. Z resztą widać to po tym temacie. Powtarzam tobie po raz kolejny, że hejt jest dobry do pewnego czasu. Nie przekonasz mnie do odejścia od Sławka czy porzucenia budowy idei Niezależnego Porozumienie Mieszkańców, bo jest dla wielkim przyjacielem, który przy wielu sprawach mi pomógł. Wystarczy wspomnieć Wigilię Pełną Prezentów, akcję pomocową dla rodziny z Milanówka czy nawet teraz Lesznowolską Pomoc Szkolną. Tyle ode mnie czekam na kolejne mrożące krew w żyłach materiały. Dodam, że nie dawno stwierdziłaś, że Sławek Miłow mnie pogrążył. Ja uważam wręcz inaczej, bo gdyby nie Sławek to nie miałbym tyle siły do walki o demokratyczną Lesznowolą, ale ty wiesz lepiej przecież co jest lepsze dla naszej gminy. Dlatego dalej uprawiaj swój hejt.

Bym zapomniał dodać, że nasza organizacja wzmocniła się i powstał pierwszy NPM w województwie Wielkopolski, a właśnie przed chwilą wróciłem ze spotkania z Opolskimi strukturami. Także jak widać hejt na forum nie przeszkadza nam w działaniu.

Z wyrazami nieustającego szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » czw maja 22, 2014 7:59 am

Na początek definicja...
Hejtować od ang. Hate - Nienawidzić, nienawiść, oznacza na płaszczyźnie internetowej wrzucać komuś coś, jeździć po kimś, wyzywać
.
Jak widzisz, nadużywasz tego słowa (no chyba, że wszyscy się mylą, Ty masz rację...).

Kamil M pisze:W sprawie Domu Wszystkich Polska też powiedziałaś, że masz większą wiedzę ode mnie.

Znowu kłamiesz. Powiedziałam, że o DWP wiem tyle co poczytam (na oficjalnej stronie), Ty od razu przypuściłeś atak, że ktoś mi udostępnił tajne dokumenty :lol: :mrgreen: .

Kamil M pisze:czekam na kolejne mrożące krew w żyłach materiały

Nie wiem co masz na myśli. Wpisy Miłowa (z innych portali) będą tu wrzucane na bieżąco, idealne do kawki.
Kamil M pisze:Nie przekonasz mnie do odejścia od Sławka

Inni to zrobią, grube ryby :mrgreen: .
Kamil M pisze:Ty Aniu uprawiasz cały czas hejt

Przedstawiłam oficjalny dokument (fragment, żeby nie było znów przekłamania), jak to jest hejt, to nadal mam wątpliwości co do rozumienia przez Ciebie jęz. polskiego.
Mam słabość do Ciebie ze względu na dobrą robotę którą robisz dla maluczkich, przypomnę Ci jednak, że na pierwszym (i jedynym w którym uczestniczyłam) spotkaniu NPM jasno powiedziałam. Jeśli macie szczere intencje by działać na rzecz i w imieniu mieszkańców zacznijcie od podstaw, nie wysiudania zarządu powiatu w kosmos, to się i tak stanie, ale nie dzięki NPM.

Jeszcze jedno (mam nadzieję, że proste pytanie)...Czy "Głos Lesznowoli" nie powinien być promowany w Lesznowoli? Rynek piaseczyński to odpowiednie miejsce do nagrywanie materiałów? :twisted:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » czw maja 22, 2014 6:17 pm

Może czas wreszcie wyjaśnić sprawę Domu Wszystkich Polska. Dla mnie jest to sprawa bolesna, bo nikt mnie tak nie oszukał w mojej działalności. Kiedy Ryszard Kalisz postanowił odejść z SLD to ucieszyłem się. Mówię jak założy jakąś inicjatywę to zapisuje się i działam z nim. Tak też się stało i zostało powołany Dom Wszystkich Polska, który nadal formalnie jest stowarzyszeniem rejestrowym, a nie partią polityczną !. Jedynym politykiem w tym stowarzyszeniu jest sam Ryszard Kalisz. Niestety wiele było mówione o demokracji i potrzebie zmian aktualnego systemu politycznego. Przewodniczący wielokrotnie podkreślał, że inne partie posiadają aparat polityczny, który rządzi tym tworem. W Domu Wszystkich Polska miało być zupełnie inaczej. Niestety dość szybko okazało się, że zawiązała się spółdzielnia wokół osób z Zarządu Stowarzyszenia. Przez to inny członkowie mieli niesamowite problemy. Prosty przykład sprawa "Gender" na sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego dopiero po trzech dniach tak ważna kwestia została opublikowana. Jednakże członek spółdzielni z Torunia miał teksty publikowane od ręki. Na zamkniętej grupie, której nikt nie widział poza członkami były usuwane posty, które nie podobały się pierwszemu sekretarzowi. Stąd w dniu 18 stycznia 2014 r. kiedy to spółdzielnia przepuściła zmasowany atak na Sławka darłem się jak mało kto na niszczenie podstawowych zasad i możliwości swobodnej wypowiedzi. Z resztą tutaj miałem pełne poparcie przewodniczącego, ale z biegiem czasu okazało się, że nie miało to jakiekolwiek znaczenia. Sławek bardzo zaangażował się w projekt i idee Domu Wszystkich Polska. Jeździł z posłem na spotkania, z resztą razem współorganizowaliśmy spotkanie w Piasecznie z Ryszardem Kaliszem. Niestety z biegiem czasu okazywało się, że my jako koordynatorzy regionalni nie mieliśmy właściwie żadnych narzędzi, a z drugiej strony nie było zbyt wiele chęci do pomocy. Sławek chciał abyśmy zarządzili zespołem ds. wykluczonych (społecznym) gdzie moglibyśmy pracować nad projektem budownictwa socjalnego czy też ustawy reprywatyzacyjnej. Wiemy jak duży jest problem w Warszawie z wyrzucaniem mieszkańców po przejęciu kamienic przez cudownie znalezionych przodków. Niestety nie dano nam tego zrobić, choć ten zespół funkcjonował bardzo źle, właściwie w ogóle. Do tego doszło, że zespoły, które miały wypracowywać merytoryczne działania w konsekwencji projekty ustaw nie działały. W związku z tym żonglowano obsadzaniem stanowisk szefów tych zespołów. Najczęściej byli na nich ustawiani koledzy pierwszego sekretarza. Co gorsza mieli oni legitymację SLD. Na co nie było zgody części członków, bo dla DWP SLD był wrogiem za wyrzuceniem posła z ich struktur. Stąd Sławek powiedział, co chce aby się zmieniło w DWP do dnia 7 stycznia br. Niestety nic z tym nie zrobiono. W związku z tym Sławek jako pierwszy członek stanął w obronie wartości dla której było tworzone DWP czyli demokracji obywatelskiej uwolnionej od aparatu politycznego. Niestety na nie wiele się to zdało. Osoby, które wsparły Sławka były hejtowane przez spółdzielnię. Warto jeszcze dodać, że Sławek jako koordynator okręgu podwarszawskiego przedstawił dwie kandydatury do Parlamentu Europejskiego żadna nie została przyjęta. W związku z tym po spotkaniu z dnia 18 stycznia br. postanowiliśmy wspólnie z Katarzyną Nowocin-Kowalczyk powołać nadzwyczajne spotkanie okręgu podwarszawskiego i wybrać kandydatury do Parlamentu Europejskiego, a także nowego przewodniczącego struktury. W głosowaniu, aby nie było kłótni poparliśmy wszystkie cztery zgłoszone kandydatury. Dodatkowo dostałem rekomendację na stanowiska koordynatora okręgu podwarszawskiego, bo zarządzałem największą strukturą. Jako koordynator DWP Lesznowola posiadałem 7 członków. Mimo tego całość demokratycznego głosowania została podważona i to wcale nie przez zarząd, on dopiero zrobił to później, ale przez DWP Pruszków i DWP Grodzisk Mazowiecki. Mimo, że całość struktury wiedziała o spotkaniu. To był dopiero początek ataku na moją osobę, bo później o bardzo ważnym spotkaniu koordynatorów podwarszawskich dowiedziałem się na nie całe 36 h przed spotkaniem. Kiedy wiadomo, że pracuję w mediach i mam wielki problem, aby być na takich spotkaniach w ciągu kilku godzin. Mimo tego przeprowadzone tak ważne spotkanie bez koordynatora z najliczniejszą grupą członków. Inni koordynatorzy w sumie mieli może 5 członków. Dalej nastąpił na mnie atak za moją ciężką pracę przez tzw. spółdzielnię. Mimo, że jak zawsze byłem najaktywniejszym członkiem stowarzyszenia. Dodam, że w dniu 18 stycznia 2014 r. Przewodniczący Ryszard Kalisz obiecał Walne Zgromadzenia w dniu 5 kwietnia 2014 r. w Poznaniu. Na tym Walnym miało dojść do długo oczekiwanych zmian statutowych, bo statut miał sporo wad, a także wotum zaufania wobec Zarządu. Niestety Zarząd Stowarzyszenia nie cieszył się dużą estymą wśród członków przez swoje antydemokratyczne działania. Sławek właśnie stał na czele zmian jakie miały nastąpić w DWP. Za sobą miał kilkanaście struktur i to te największe : Wielkopolska, Podlasie, Opolskie, 2/3 członków okręgu Podwarszawskiego i Warszawskiego. Właściwie było wiadomo, że jest nieunikniona zmiana Zarządu, bo większość tego chciała, bo większość przyszła do DWP działać na rzecz społeczności lokalnej lub realizować projekty wyższego rzędu związanych ze zmianą prawa. Warto dodać, że podczas pierwszego dnia otwartego przez siedzibę DWP przewinęło się 200 osób. Później było już tylko gorzej. Ludzi nie widząc celu do jakiego dąży stowarzyszenie odchodziło z jego struktur. Niestety z zapewnień danych 18 stycznia 2014 r. Przewodniczący DWP wycofał się to spowodowało liczny odpływ członków ze struktur. Ja odszedłem na początku lutego br., bo nie mogłem pozwolić na to, aby niszczyli mnie ludzie, którzy nic nie robili w tej strukturze. Ja zawsze wkładam kawał serducha do swoich działań, aby zmieniać ten świat na lepsze. Nawet po odejściu czekały mnie nie miłe chwile, bo facet, który zajmował się własnością intelektualną w stowarzyszeniu zarzucił mi, że moja akcja charytatywna - Wigilia Pełna Prezentów jest własnością DWP. Problem w tym, że zdjęcia robiłem swoim aparatem, a tekst też był moją wartością intelektualną. No cóż ostatnio jak mnie zobaczył na dworcu Warszawa Śródmieście to nie wiedział gdzie uciekać. Tak zachowuje się człowiek, który wie, że źle zrobił. Sławek pokazał nam na czym opiera się DWP. Dzisiaj wiem, że organizacja została stworzona, aby wypromować tylko przewodniczącego. Oczywiście inni członkowie kandydują z list Europy Plus Twój Ruch tylko problem w tym, że naznaczył ich zarząd, a nie członkowie oddolni. Nawet moje dokumenty, które przygotowałem na wybory kandydatów na zamkniętej grupie nie były udostępnianie. Dopiero po reakcji innych członków pojawiło się po 3 lub więcej dniach. Po moim odejściu w lutym zaraz po mnie swoją członkostwo złożyło dwóch koordynatorów, a dalej inni członkowie. Miałem bardzo duże głosy poparcia i to z regionów nawet spółdzielczych. Było jasno powiedziane, że skoro odchodzą tacy społecznicy jak ja to jest bardzo źle w organizacji, ale część zarządu wcale tym się nie przejęła. Efekt tego był taki, że dzisiaj Dom Wszystkich Polska jest tylko z nazwy. W najlepszym okresie tej organizacji było 1000 członków. Dzisiaj już sam nie wiem...50, a może 100?. Sławek czekał na w końcu Walne Zgromadzenie członków, które powinno nastąpić pod koniec czerwca, bo do lipca jest czas na udzielenie absolutorium Zarządowi za choćby rozliczenie finansów za poprzedni rok. Nagle dostał tą uchwalę dumnie prezentowaną tutaj an forum. Ona nie była tajemnicą, bo sam Sławek Miłow ją opublikował. Problem w tym, że kiedy ta uchwała była pisania Sławek w ogóle nikogo nie obrażał. Mimo tego w akcie zemsty zrobiono to co zostało zaprezentowane powyżej. Dzięki Sławkowi zobaczyliśmy jak wygląda DWP. Stąd nasza decyzja o budowaniu Niezależnych Porozumień Mieszkańców. Coraz więcej były członków DWP chce z nami współpracować, bo ten projekt ma pokazać, że założenia Domu Wszystkich Polska były do wykonania. Problem w tym, że nie słuchano ludzi, którzy pracowali jak szaleni, którzy wierzyli w tej projekt. Dzisiaj czuję się strasznie oszukany, bo włożyłem środki finansowe i robiłem co mogłem, aby DWP rozwijało się jak najszybciej. Jednak cieszę się, że NPM powstał, bo jesteśmy w stanie pokazać, że razem można więcej.

Co do Głosu Lesznowoli to będzie realizowany tam gdzie uznanym za słuszne. Niezależne Porozumienie Mieszkańców jest organizacją powiatową i na terenie powiatu może działać w pełni swobodnie. Większość odcinków będzie dotyczyć oczywiście Lesznowoli, ale Piaseczno również jest w kręgu naszych zainteresowań.

Z wyrazami nieustającego szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Postautor: Kamil M » sob sie 23, 2014 9:40 pm

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Mysiadle odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Niezależnego Porozumienia Mieszkańców regionu piaseczyńskiego. Na samym początku głos zabrał Sławomir Miłow, który pełnił funkcję Przedstawiciela Stowarzyszenia od 16 stycznia 2014 r., do dnia dzisiejszego. Sławomir Miłow podziękował wszystkim za owocne pół roku pracy. W tym miejscu warto przypomnieć, że Stowarzyszenie w ostatnim półroczu było bardzo aktywne na polu społeczno - charytatywnym. Najważniejszym wydarzeniem był współorganizowany z Gminą Lesznowola - Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki NPM-Krótka o Puchar Gminy Lesznowola, a także akcja pomocowa dla Domu Dziecka w Konstancinie - Jeziornej - Równy Start. Dodatkowo Stowarzyszenie było organizatorem trzech spotkań z mieszkańcami dotyczących lokalnych problemów w ramach "Samorządu XXI w.". Pierwsza debata odbyła się w Piasecznie, druga w Łazach, a trzecia w Złotokłosie. Członkowie Stowarzyszenia byli również zaangażowani choćby w wyprawkę szkolną na terenie Gminy Lesznowola. Tylko po tych działaniach widać, że ostatnie pół roku było bardzo aktywne dla członkiń i członków Stowarzyszenia Niezależnego Porozumienia Mieszkańców.

Po przedstawieniu wszystkich działań podejmowanych przez Stowarzyszenie przystąpiono do głosowania i wyboru nowego Przedstawiciela Niezależnego Porozumienia Mieszkańców. W głosowaniu najwięcej głosów otrzymał Filip Daniel Krakowiak, który z dniem 23 sierpnia 2014 r. został Przedstawicielem Stowarzyszenia.

W wolnych wnioskach podjęto decyzję o zmianie Regulaminu Stowarzyszenia, która umożliwiła ustanowienie Pełnomocników Regionalnych. Wybrano czterech Pełnomocników:

1. Tadeusz Ordyłowski - Lesznowola Północ
2. Kamil Myszyński - Lesznowola Południe
3. Jan Komosa - Gmina Piaseczno
4. Ryszard Skowron - Józefosław i Julianów

Już w przyszłym tygodniu ukaże się nagranie z nowym Przedstawicielem Stowarzyszenia Niezależne Porozumienie Mieszkańców - Filipem Danielem Krakowiakiem w ramach "Głosu Lesznowoli".

Bardzo dziękujemy Sławkowi Miłowowi za pół roku owocnej pracy dla naszej struktury. Jednocześnie życzymy Filipowi Krakowiakowi wspaniałych sukcesów i dalszej budowy Niezależnego Porozumienia Mieszkańców w powiecie piaseczyńskim.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron