Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Postautor: Kamil M » pt lut 14, 2014 1:54 am

W dniu 13 lutego 2014 r. w Piasecznie odbyła się bardzo ciekawa debata pod wiele znaczącym tytułem „Samorząd XXI wieku”. Wielu mówców i gości podczas trzy godzinnej dyskusji starało się właśnie rozszyfrować czym dla nich jest samorząd XXI wieku. Co warte podkreślenia na spotkaniu byli przedstawiciele opcji politycznych jak Twój Ruch czy Kongres Nowej Prawicy, ale także nie zabrakło liderów lokalnych społeczności czy nawet obecnego radnego z gminy Lesznowola.

Dyskusję jako pierwszy rozpoczął Sławomir Miłow, który zauważył, że nie jest to spotkanie stowarzyszenia Niezależne Porozumienie Mieszkańców, ale debata do której zostali zaproszeni ludzie reprezentujący różne środowiska i różny światopogląd. Rzeczywiście w trakcie dyskusji były różne zdania, ale przewodnim motywem był samorząd lokalny i próba jego zmiany. Jako pierwszy głos zabrał Igor Protasowicki, który moderował całość dyskusji dotyczącą samorządu XXI wieku. W swojej wypowiedzi podkreślił ważną rolę biuletynów informacji publicznych, które prowadzą gminy i powiat. Niestety nie wszystkie informacje dotyczące działań gmin czy powiatu są na bieżąco zamieszczane. Do tego nie wszyscy mieszkańcy mają wiedzę gdzie szukać tych informacji. Także dużym problemem jest brak wiedzy mieszkańców dotyczący ich przedstawicieli w Radach Gmin czy Radzie Powiatu. Bardzo dobry przykład w tej mierze przytoczył Sławomir Miłow, który powiedział, że mieszkańcy ul. Zimowej w Nowej Iwicznej nie znają swojego radnego. Co ciekawy radny mieszka właśnie na tym osiedlu. Dlatego zdaniem Sławomira Miłowa każdy radny powinien mieć co najmniej profil na portalu społecznościowym facebook do komunikowania się z mieszkańcami. Do tej kwestii odniósł się również radny gminy Lesznowola – Łukasz Grochala, który zauważył, że duża część radnych w Lesznowoli jest a internetowa. To oczywiście budzi problem w komunikacji z młodymi wyborcami, którzy dobrze poruszają się po sieci. Jednocześnie radny Łukasz Grochala podkreślił, że w przypadku osób starszych lepszą formą komunikacji jest rozmowa twarzą w twarz. Została także poruszona kwestia meldunków i płacenia podatków w Urzędzie Skarbowy w Piasecznie. W tej sprawie wypowiedział się jako pierwszy Sławomir Miłow, który podkreślił, że wiele osób mieszkających w Lesznowoli w rzeczywistości jest zameldowanych w Warszawie czy we Wrocławiu. To tam właśnie ci mieszkańcy płacą swoje podatki, a nie w Lesznowoli. W tej sprawie wypowiedział się także radny gminy Lesznowola – Łukasz Grochala, który podkreślił, że gmina zrobiła dwie próby zachęcenia mieszkańców do płacenia podatków. Po pierwsze próbowano wprowadzić odpłatności dla nie płacących podatków w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie przy okazji parkowania na parkingu przesiadkowym przy stacji PKP w Nowej Iwicznej. Po drugie Urząd Gminy Lesznowola chciał dotować niepubliczne żłobki, ale tylko i wyłącznie na rzecz dzieci zameldowanych w gminie. Jednak Rzecznik Praw Obywatelskich zakwestionował powyższe działania gminy. W tej sprawie z ripostą od razu ruszył Sławomir Miłow, który zapytał się czy Urząd Gminy Lesznowola złożył oficjalną skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na wprowadzenie przez Prezydent m.st Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz Karty Warszawiaka?. Wszystko przez to, że te regulacje biją w dochody samorządów podwarszawskich. Warto przypomnieć, że mieszkaniec miejscowości podwarszawskiej płacący podatki w Warszawie może korzystać z obniżek zagwarantowanych w Karcie Warszawiaka.

W dalszej części dyskusji głos zabrał przedstawiciel Twojego Ruchu – Filip Daniel Krakowiak, których również podkreślił, że rolą radnych jest wyjście do ludzi i informowanie ich o kwestiach związanych z gminą czy powiatem. Do tej sprawy również odniósł się Igor Protasowicki, który zauważył, że na stronach powiatu piaseczyńskiego są dane wszystkich radnych, ale tylko do dwóch jest kontakt. W tym tylko jeden radny pełni dyżury dla mieszkańców. Problem braku zaangażowania radnych w sprawy lokalne również podniosła Anna Stefaniak, który zauważyła, że nikt nie potrafił pomóc mieszkańcom spółdzielni „Jedność” w Piasecznie. Poza dwójką radnych, którzy uczestniczyli w spotkaniach spółdzielców. Również została podkreślona pomoc radnego Łukasza Grochali w sprawie pomocy finansowej dla Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowczego w Piasecznie ze strony gminy Lesznowola. Rzeczywiście gmina zaoferowała pomoc finansową dla SOSW w kwocie 220 tyś zł, gdyby szkoła nadal została w Piasecznie przy ul. Szpitalnej. Jak dobrze wiemy stało się niestety inaczej.

Bardzo ważne kwestie w swojej wypowiedzi poruszyła kolejna przedstawicielka Twojego Ruchu – Dorota Małgorzata Zielińska, który odniosła się do swojej działalności na szczeblu samorządowym. W latach 1998-2000 pełniła rolę radnej i wicewójt w gminie Prażmów. Zauważyła, że w tamtym czasie konsultacje społeczne były swojego rodzaju awangardą. Dodatkowo wielu radnych miało nie wielką wiedzę na temat choćby przeprowadzenia studium przed podjęciem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Została także przywołana bardzo ważna kwestia dotycząca działalności radnych. Każdy radny powinien legitymizować swoimi działania na terenie całej gminy, a nie tylko miejscowość z której pochodzi. W tej sprawie chodzi oczywiście o przeprowadzanie potrzebnych inwestycji na terenie gminy. Dorota Małgorzata Zielińska zauważyła, że za jej działalności samorządowej był z tym bardzo duży problem. Większość radnych myślała tylko o miejscu gdzie mieszka, a nie o potrzebach dotyczących całości gminy. Z resztą dzisiaj właściwie w tej kwestii nie doszło do jakiejś rewolucyjnej zmiany. Do tej kwestii odniósł się również radny gminy Lesznowola – Łukasz Grochala, który zauważył, że radnym jest się całej gminy. Dlatego trzeba dążyć, aby inwestycje były realizowane całościowo. Co ciekawe radny również starał się rozszyfrować czym ma być samorząd XXI wieku. Zdaniem Łukasza Grochali miała to by być decentralizacja kompetencji z radnych na sołtysów i rady sołeckie. Problem jednak polega na tym, że w gminie Lesznowola sołtysi mają nie wielkie możliwości działania. Warto przypomnieć, że od trzech lat w gminie nie ma funduszu sołeckiego, który gwarantowałby każdemu sołectwu odpowiednie środki finansowe na lokalne sprawy zapisane w ustawie o funduszu sołeckim. Od trzech lat w Lesznowoli funkcjonuje inny model finansowania gminnych sołectw. Polega on na płaceniu 10,00 zł na jednego mieszkańca danego sołectwa. Dobrym przykładem w tej mierze będzie sołectwo Łazy I, które liczy 1,6 tyś mieszkańców i może liczyć tylko na dotację w wysokości 16 tyś zł. Gdyby wyodrębniono fundusz sołecki ta wyżej wymieniona kwota by się podwoiła. Wówczas rzeczywiście można by część kompetencji oddać sołectwom. Dzisiaj większość decyzji jest podejmowana w Urzędzie Gminy Lesznowola i warto o tym pamiętać.

W dalszej części dyskusji zostały poruszone problemy alkoholowe i narkotykowe w szkołach. Te kwestie w swojej wypowiedzi zawarł Janek Komos reprezentujący Kongres Nowej Prawicy. Zauważył, że ważniejsze są akcje społeczne jak choćby nie sprzedawanie alkoholu młodzieży, niż choćby kwestie związane z Gender. Warto przypomnieć, że na ostatniej sesji powiatu piaseczyńskiego właśnie podjęto rezolucję dotyczącą złego wpływu „ideologii” Gender na dzieci i młodzież. Jak widać mimo tego ta kwestia nie podzieliła w żadnej mierze uczestników debaty „Samorząd XXI wieku”. Warto przypomnieć, że bardzo dużą rolę w przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkotyzmowi stanowi popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. W tej sprawie widoczne są bardzo dobre działania na terenie powiatu piaseczyńskiego Piotr Bąkowski i Pawel Dziekanowski związane z akcją „Łączy nas Sport nie Narkotyki”. Jak widać znane osoby z terenu naszego powiatu też potrafią skutecznie włączyć się w walkę z nałogami poprzez wysiłek fizyczny i związaną z tym dyscyplinę. Warto także aby nasze gminy i powiat również skutecznie uczestniczyły w tej walce, a nie tylko organizacje pozarządowe czy też osoby prywatne.

Na samym końcu zostały poruszone kwestie małej aktywności lokalnych społeczności. Na ten fakt zwrócił uwagę mieszkaniec Mysiadła – Łukasz Łobodziński, który zauważył, że na sesję Rady Gminy Lesznowola przychodzi mało mieszkańców. Za każdym razem kiedy przychodził na sesję to spotykał radnych, sołtysów i Kamila Myszyńskiego. Mimo, że społeczności gminy Lesznowoli liczy już ponad 20 tyś mieszkańców. To też pokazuje problem, że większość lokalnych społeczności reaktywuje się jak jest konkretny problem dotyczący ich terenu zamieszkania. Było tak choćby w przypadku Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowaczego w Piasecznie czy też podjęcia przez Radę Gminy Lesznowola odpłatności za halę sportowe i boiska piłkarskie dla klubów oraz stowarzyszeń sportowych. Niestety brakuje kompleksowego działania i kontrolingu władzy samorządowej. Na ten aspekt również zwrócił uwagę jeden z panelistów z Julianowa który podkreślił że większość społeczeństwa bardziej interesuje się serialem w telewizji, niż sprawami lokalnymi. Dlatego jego zdaniem zebrani goście w Restauracji Puławska 4 w Piasecznie są elitą, bo właśnie się spotkaliśmy i rozmawiamy o tych problemach.

Spotkanie pt. „samorząd XXI wieku” okazało się sukcesem, bo pokazało, że można normalnie porozmawiać o bolączkach samorządowych w powiecie piaseczyńskim. Mimo widocznych różnic światopoglądowych osiągnięto w wielu kwestiach porozumienie. Jak widać celowość organizowania dalszych spotkań jest jak najbardziej zasadna. Już na spotkaniu Sławomir Miłow zapewnił zebranych gości, że za miesiąc spotykamy się w nowym miejscu i dalej szukamy recepty na nasze lokalne problemy.

Obrazek

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: wdolinski » pt lut 14, 2014 8:01 am

Kamil M pisze:Spotkanie pt. „samorząd XXI wieku” okazało się sukcesem, bo pokazało, że można normalnie porozmawiać o bolączkach samorządowych w powiecie piaseczyńskim. Mimo widocznych różnic światopoglądowych osiągnięto w wielu kwestiach porozumienie. Jak widać celowość organizowania dalszych spotkań jest jak najbardziej zasadna.

Nie wspomniał Kamil o tym, że dyskusja toczyła się w spokojnym, rzeczowym tonie, bez dąsów i naginania się.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: anuleksa » sob lut 15, 2014 11:34 am

Kamil M pisze:Stefaniak, który zauważyła, że nikt nie potrafił pomóc mieszkańcom spółdzielni „Jedność” w Piasecznie. Poza dwójką radnych, którzy uczestniczyli w spotkaniach spółdzielców. Również została podkreślona pomoc radnego Łukasza Grochali w sprawie pomocy finansowej dla Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowczego w Piasecznie ze strony gminy Lesznowola. Rzeczywiście gmina zaoferowała pomoc finansową dla SOSW w kwocie 220 tyś zł, gdyby szkoła nadal została w Piasecznie przy ul. Szpitalnej. Jak dobrze wiemy stało się niestety inaczej.


Kamil, jeśli chodzi o mnie jak się domyślam, to wspomniałam, że p. Grochala był aktywny w sprawie, ale mi nie chodziło o dofinansowanie SOSW w budynku na Szpitalnej, wręcz odwrotnie. I nie użyłabym słowa "niestety" bo się bardzo cieszę że gminy nie utopiły pieniędzy w obecnej jeszcze lokalizacji.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » wt lut 18, 2014 12:12 am

Aniu, ale niestety to moja subiektywna ocena wydarzeń. Co do roli Łukasza to właśnie z tego wyszła oferta finansowa ze strony gminy Lesznowola.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » wt lut 18, 2014 7:34 am

Rozumiem, ale z tekstu wynika, że to ja podkreślałam pomoc p.Grochali w.s. SOSWu a było zgoła odwrotnie, więc wolę jasno to napisać, a kto podkreślał to nie wiem :).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » ndz mar 16, 2014 4:04 pm

Wszystkich serdecznie zapraszam na debatę w ramach "Samorządu XXI w." w tematyce "Dysproporcje w rozwoju Gminy Lesznowola". Spotkanie odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2014 r. o godz. 19:00 w Restauracji Bazylia w Łazach (Gm. Lesznowola, Powiat Piaseczyński).

Zaproszenie na wydarzenie

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców zaprasza na debatę w ramach cyklu „Samorząd XXI w.”

Temat spotkania „Dysproporcje w rozwoju Gminy Lesznowola”


Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2014 r. o godz. 19:00 w Restauracji „Bazylia” w Łazach przy ul. Łączności 1B

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców w ramach swojej misji społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie zostało założone na facebooku:

https://www.facebook.com/events/4988928 ... source=49#

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Dysproporcje w rozwoju Gminy Lesznowola

Postautor: Redakcja » ndz mar 30, 2014 9:42 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: Kamil M » sob kwie 05, 2014 11:23 pm

W dniu 4 kwietnia 2014 r. w Restauracji „Bazylia” w Łazach odbyła się kolejna już debata stowarzyszenia Niezależnego Porozumienia Mieszkańców. Tym razem tematem rozważań były dysproporcje w rozwoju gminy Lesznowola.

Na samym początku debaty zebrani goście zostali poinformowani o powstaniu społecznego komitetu referendalnego. Wszystko w związku z informacją prasową jaką w dniu 3 kwietnia br. podał tygodnik "Nad Wisłą". Nie wykluczone, że jeszcze w kwietniu lub najpóźniej w maju 1,5 h gruntu z terenu KPGO Mysiadło może być przekazane Archidiecezji Warszawskiej za 1% nominalnej wartości gruntu. Temat powrócił na stałych komisjach gminy Lesznowola, tuż przed XXXIX sesją Rady Gminy. Jednak na razie nie podjęto wiążących decyzji w tej sprawie. Jednak my jako mieszkańcy nie możemy czekać bezczynnie, bo szacunkowa wartość 1,5 h gruntu na terenie KPGO Mysiadło wynosi 12 mln zł. Jeżeli Rada Gminy Lesznowola zdecyduje o przyznaniu bonifikaty w wysokości 99% na co pozwala ustawa o gospodarce nieruchomościami, to Archidiecezja Warszawska zapłaci tylko 120 tyś zł. W związku z tym podjęliśmy decyzję o powołaniu społecznego komitetu referendalnego do przeprowadzenia referendum na terenie gminy Lesznowola. Dotyczącego przekazania gruntów Archidiecezji Warszawskiej z bonifikatą wynoszącą, aż 99%. Sprawa jest bardzo ważna dla naszej społeczności lokalnej. Nasza gmina nadal jest zadłużona, a to niestety przedkłada się na mniejszą ilość potrzebnych inwestycji. W związku z tym sprzedaż gruntu po rynkowej cenie 12 mln zł pozwoliłoby na wznowienie wielu projektów infrastrukturalnych, które przez bardzo duże zadłużenie w 2012 roku zostały wykreślone z realizacji. Referendum daje szansę mieszkańcom na zabranie głosu w tej ważnej sprawie. Tutaj jest miejsce dla zwolenników i przeciwników oddania gruntów Archidiecezji Warszawskiej. Każdy z mieszkańców gminy Lesznowola będzie musiał postawić na szali co jest dla niego ważniejsze. Budowa nowej parafii w Mysiadle czy też nowe inwestycje drogowe, oświetleniowe, infrastrukturalne i oświatowe. Dlatego uważamy, że trzeba przeprowadzić w pełni obywatelskie referendum w gminie Lesznowola. Odpowiednie kroki w tym celu zostaną podjęte w najbliższym czasie.

Po przedstawieniu problemu związanego z oddaniem gruntu w Mysiadle zaczął się dalszy panel dyskusyjny. Tutaj zebrani goście poruszali gąszcz ważnych spraw, które odkładane są w naszej gminie. Były przedstawiane problemy dotyczące bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i ul. Łączności w Łazach. Brak chodników nie tylko w gminie Lesznowola, ale także wzdłuż dróg wojewódzkich przechodzących przez nasz powiat piaseczyński. Prowadzący debatę Igor Protasowicki poruszył bardzo ważną kwestię dotyczących priorytetów rozwojowych gminy. Jego zdaniem imprezy kulturowe, które z punktu widzenia mieszkańca są drugorzędne powinny być wstrzymane na rzecz inwestycji pierwszorzędnych takich jak inwestycje drogowe czy też załatwianie spraw społeczności lokalnej. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że w naszej gminie bywa z tym różnie. Przykładem na to może być zorganizowany koncert Stachurskiego z okazji Dnia Kobiet. Ten wątek podjął Sołtys Łaz II – Robert Malaszewski, który zauważył, że gmina zabiera małym sołectwom środki finansowe przez nie wyodrębnienie funduszu sołeckiego na rok 2015, a z drugiej strony finansuje właśnie koncert Stachurskiego. Warto zauważyć, że w uzasadnieniu do uchwały odrzucającej wyodrębnienie funduszu sołeckiego na rok 2015 napisano :

„Z uwagi na rozdrobnienie i przeznaczenie środków funduszu w poszczególnych sołectwach głównie na wydatki z zakresu kultury proponuje się nie wyodrębniać funduszu sołeckiego w 2015 roku”.

Niestety urzędnicy gminy Lesznowola zapominają, że sami finansują koncerty czy też okolicznościowe spotkania towarzyskie. Także widać tutaj pewną nieścisłość. Sołectwom gminy Lesznowola zarzuca się marnotrawstwo środków finansowych z funduszu sołeckiego na integrację czy zabawę, kiedy to sam Urząd Gminy Lesznowola wspiera podobne inicjatywy kulturalne.

Bardzo ciekawym wątkiem w dyskusji był brak konkretnej strategii dotyczącej rozwoju gminy Lesznowola. Tą kwestię podjął Sławomir Miłow, który zauważył, że dużą część dyskusji na debacie poświęcono budowie chodników czy dróg, a zapomniano o kompleksowym rozwoju gminy. Nie do końca w tej kwestii zgadzał się Tadeuszu Ordyłowski, który zauważył, że gmina Lesznowola ma swoją strategię rozwoju zapisaną w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Problem w tym, że dość często wprowadza się zmiany dotyczące planowanych inwestycji. Te wcześniej zaplanowane wypadają, a nowe wchodzą i są realizowane. Z taką sytuacją spotkaliśmy się w roku budżetowym 2012. Wówczas przez bardzo duże zadłużenie część inwestycji została wykreślona. W tym miejscu warto przypomnieć choćby budowę świetlic środowiskowych w Łazach czy Zgorzale, a także wstrzymanie dalszej budowy Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle o część stadionową. W tej sprawie również wypowiedział się prof. Wawrzyniec Konarski, który podjął kwestię zrównoważonego rozwoju. Jego zdaniem zrównoważony rozwój jest mitem, bo o rozwoju decydują pieniądze. Brak środków finansowych właśnie w 2012 i 2013 roku spowodował w dużej mierze wiele zmian dotyczących inwestycji na terenie gminy Lesznowola. Na ostatniej XXXIX sesji Rady Gminy Lesznowola podjęto decyzję o wyrażanie zgody na sprzedaż gruntów w trybie bezprzetargowym w Magdalence i Mysiadle. Jest to kolejna próba pozyskania dodatkowych środków finansowych z tytułu dzierżawy gruntów na 30 lat. W ten sposób pozyskane pieniądze poszłyby na potrzebne inwestycje.

W dalszym toku dyskusji została poruszona sprawa braku decyzyjności lesznowolskich urzędników. W naszej gminie brak jest konkretnych zasad i reguł wypożyczania obiektów sportowych. Bardzo dobrze pamiętamy jak w dniu 11 marca 2013 roku kibice drużyny MUKS Krótka Mysiadło zostali wyproszeni z trybun hali sportowej w Mysiadle. Zdaniem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli klub nie uzgodnił wcześniej, że chce wynająć trybuny na mecz z GLKS-em Nadarzyn. Takie sytuacje właśnie wynikają z braku konkretnych zasad i reguł wypożyczania obiektów sportowych. Kolejnym kuriozum jest brak decyzyjności w sprawie wynajęcia hali sportowej w Mysiadle na turniej siatkarski. Jeszcze w marcu klub wystąpił do Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli o wynajem hali sportowej. Mimo upływu już ponad 14 dni, nadal brakuje pozytywnej decyzji o wynajęciu hali za pieniądze, które udało się pozyskać od sponsorów. Jeżeli procedura będzie się przedłużała, to nie wykluczone, że turniej siatkarski w Mysiadle nie odbędzie się. Wówczas warto będzie po raz kolejny zadać sobie pytanie : Po co była budowana hala sportowa w Mysiadle ?. Skoro klub sportowy chce zorganizować turniej siatkarski i zamiast pomocy ze strony urzędników ma same problemy !. Dla mnie ta sytuacja jest kuriozalna i dobrze, że została poruszona na debacie Niezależnego Porozumienia Mieszkańców w Łazach.

Na samym końcu debaty została poruszona sprawa aktywności społecznej. Zdaniem zebranych mieszkańców trzeba organizować się w małych środowiskach lokalnych. Tylko dzięki temu można będzie skuteczne działać w sferze naszych oddolnych problemów, a także podjąć stały monitoring władzy lokalnej. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie naciskać na nasze spraw jak chodnik, droga czy też kosz na śmieci. Bardzo ważną częścią naszej aktywności społecznej jest też pomoc drugiemu człowiekowi poprzez wolontariat. Do tej sprawy odniósł się prof. Wawrzyniec Konarski, który zauważył, że już od 8 lat jest wolontariuszem stowarzyszenia Dobra Wola, które dla innych organizacji działających w Polsce stało się wzorcem organizacyjnym do naśladowania. Dzięki olbrzymiej pracy Jacka Zalewskiego udało się zbudować stowarzyszenie, która skutecznie niesie pomoc osobom upośledzonym umysłowo i fizycznie. Wszystko to jest możliwe dzięki ludziom dobrej woli mieszkającym w naszym powiecie piaseczyńskim.

Kolejna debata z cyklu „Samorząd XXI w.” stowarzyszenia Niezależne Porozumienie Mieszkańców pokazała, że warto jest rozmawiać z mieszkańcami o konkretnych problemach. Wspólne spotkanie jest właśnie niesamowitą szansą na merytoryczną rozmowę o naszych lokalnych sprawach. Cieszę się, że w Łazach byłem właśnie świadkiem takich dyskusji. Uważam, że takie debaty trzeba organizować co roku, aby zobaczyć ile problemów udało się załatwić, a ile jeszcze jest przed nami.

Całość materiału będzie dostępna w formie zapisu wideo na oficjalnym kanale youtube Stowarzyszenia Niezależne Porozumienie Mieszkańców. Tam będziecie mogli się zapoznać ze wszystkimi wypowiedziami biorących udział w dyskusji. Będą także sprawy dotyczące Piaseczna, Józefosławia i Złotokłosu autorstwa Krzysztofa Mogilskiego, Jana Komosy i Filipa Krakowiaka. Dziękuję wszystkim za merytoryczny udział w dyskusji.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Postautor: Redakcja » czw kwie 10, 2014 10:17 pm

Niezależne Porozumienie Mieszkańców zaprasza do obejrzenia debaty, która odbyła się w dn. 04.04.2014 r. w podwarszawskich Łazach pod tytułem: Dysproporcje w rozwoju gminy Lesznowola.

Debata NPM w Łazach pt. Dysproporcje w rozwoju gminy Lesznowola cz. 1/4 https://www.youtube.com/watch?v=NRNLOks9j7s

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/NRNLOks9j7s?hl=pl_PL&amp;version=3&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/NRNLOks9j7s?hl=pl_PL&amp;version=3&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Postautor: Redakcja » czw kwie 10, 2014 10:18 pm

Debata NPM w Łazach pt. Dysproporcje w rozwoju gminy Lesznowola cz. 2/4 https://www.youtube.com/watch?v=aNprPbcYlGk

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/aNprPbcYlGk?hl=pl_PL&amp;version=3&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/aNprPbcYlGk?hl=pl_PL&amp;version=3&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Postautor: Redakcja » czw kwie 10, 2014 10:19 pm

Debata NPM w Łazach pt. Dysproporcje w rozwoju gminy Lesznowola cz. 3/4 https://www.youtube.com/watch?v=DzXjAKvaaes

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/DzXjAKvaaes?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/DzXjAKvaaes?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: anuleksa » sob maja 17, 2014 10:03 am

No cóż, nie przystąpiłam do tworu jakim jest NPM, choć podstępnie byłam dodawana na fejsie do ich grupy. Z racji nie popierania zachowania jednego z aktywniejszych członków, który zamiast skupić się na działalności NPM na terenie gm. Lesznowola poprzez knowanie i chamstwo obraził wielu mieszkańców Piaseczna zostałam przez niego obrażona poprzez wyzwiska, chamstwo, tknięcie moich spraw prywatnych...odpłaciłam tym samym i próbowano mnie zastraszyć (dysponuję screenem). Ostrzegam, nie dajmy szansy takim ludziom w tych wyborach.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » sob maja 17, 2014 3:43 pm

Zawsze można pisać takie rzeczy, bo tak jest najłatwiej. Jednak trudniejsze jest podjęcie trudu i pracy na rzecz mieszkańców. W ciągu dwóch miesięcy stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców zorganizowało dwie debaty, które były możliwością dla mieszkańców do swobodnej wypowiedzi i działania. Po każdym ze spotkań pozyskaliśmy aktywnych członków, którzy działają z nami tworząc ciekawe imprezy społeczne i charytatywne. Aktualnie szykujemy spotkanie w Złotokłosie. Ja dowiedziałem się, że zostałem pogrążony. No cóż takie życie Aniu. Każdy widzi co uważa za stosowne. Od dawna był prowadzony cichy hejt przeciwko naszej organizacji. Teraz widać, że zmieniła się formuła. Życzę powodzenia w dalszej działalności. Ja też zostałem obrażony i dodam, abyś pisał oficjalnie kogo dotyczy twój post, bo organizacja liczy kilkanaście osób. Dodam, że osoba o której piszesz nie może tutaj zabrać zdania, bo nie ma konta. Dlatego napisałem ten tekst powyżej.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » sob maja 17, 2014 5:10 pm

Nie wiem kto prowadzi "cichy hejt" przeciwko Waszej organizacji, nie pozwolę nikomu z NPM, które miało skupiać ludzi z różnych partii i o różnych poglądach na aprobowanie zachowań Sławomira Miłowa. Członek Miłow uprawia napierdzielankę na kogo się da, od samorządowców, po zwykłych szaraków (bez aspiracji bycia KIMŚ). U mnie jesteście spaleni. Członek był w DWP to wywalił go Kalisz na zbity pysk, tu widzę Twoje przyzwolenie na chamstwo, w związku z tym NPM staje się dla wielu (od wczoraj) wielkim shitem, nie bacząc na niewątpliwie spore już osiągnięcia społeczne.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » sob maja 17, 2014 7:06 pm

Jako Was dobry znajomy proponowałbym ciche zawieszenie broni. Obydwoje jesteście bardzo wrażliwi i tu widzę największy problem plus temperament, u Ani piaseczyński a u Kamila społeczny. Uważam, że można to pogodzić. Jeżeli będziecie zainteresowani moją propozycją to proszę o PW. Jutro po południu mam czas.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron