Harmonogram odbioru odpadów na terenie gm. Lesznowola

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Harmonogram odbioru odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Redakcja » pn lip 01, 2013 9:34 am

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY LESZNOWOLA
Obrazek

ZA£ĄCZNIKI:
- harmonogram_odpady lesznowola odpady komunalne.xls (41KB)
- załącznik nr 1.xls (72KB)
- załącznik nr 2.xls (44KB)
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Harmonogram odbioru odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Kamil M » pn lip 01, 2013 11:12 am

Warto dodać, że ten harmonogram podany na górze dotyczy odpadów zmieszanych. Nadal brakuje harmonogramu dotyczącego odpadów zebranych selektywnie. W tym drugim przypadku bardzo uciążliwe sa odpady suche czyli puszki, papier, plastik i tekstylia, bo to dość znaczny odpad w naszym domu. My w domu mamy kompostownik i dzięki temu mamy bardzo mało odpadów zmieszanych. Dlatego jestem bardzo ciekawy drugiego harmonogramu.

Straszne zamieszane zafundowała nam gmina Lesznowola. Ja już nawet nie chc odnosić się do tego, że początkowo harmonogram miał być 26, potem 28 ewentualnie 29 czerwca. Mamy 1 lipca i nadal zaskakiwani jesteśmy ciągłymi zmianami. Komedia nadal trwa :)
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Kamil M » czw lip 04, 2013 4:35 pm

Mimo wielu zapewnień Urzędu Gminy Lesznowola, nadal brakuje pełnego harmonogramu odbierania odpadów zmieszanych i posegregowanych od właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców!.

Po wielkim zamieszaniu z wycofaniem się firmy LEKARO wydawało się, że w ciągu kilku dni poznamy dokładne daty odbioru śmieci zmieszanych i posegregowanych od właścicieli nieruchomości, a także przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego, kolejne terminy były przekładane. Już 26 czerwca 2013 r. miał być poddany do publicznej wiadomości cały harmonogram odbioru śmieci od mieszkańców gminy Lesznowola. Jednak ten pierwszy termin okazał się mrzonką, bo tego dnia zrezygnowało LEKARO i gmina Lesznowola w trybie awaryjnym podpisała umowę z drugą najlepszą ofertą złożoną przez firmę JARPER. W związku z tym obiecano, że harmonogram pojawi się w piątek 28 czerwca 2013 r., lub najpóźniej w sobotę 29 czerwca 2013 r. Te terminy także nie zostały dotrzymane przez gminę Lesznowola!. Dopiero w dniu 1 lipca 2013 r. opublikowano harmonogram dotyczący odbioru odpadów zmieszanych od mieszkańców w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej i przedsiębiorców. Pierwsze kosze w nowym systemie były opróżniane już w dniu 1 lipca 2013 r. i objęły wszystkie południowe sołectwa gminy Lesznowola: Marysin, Kolonia Warszawska, Stefanowo, Kolonia Mrokowska, Warszawianka, Wola Mrokowska, Mroków, Jastrzębiec, Garbatka, Stachowo, Kosów, Wólka Kosowska i Jabłonowo. W środę 3 lipca 2013 r. odpady zmieszane były odbierane z sołectwa £azy, Magdalenka, Władysławów, Wilcza Góra, Kolonia Lesznowola, Jazgarzewszczyzna i £oziska. Trzeba przyznać, że śmieci zostały odebrane w terminie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wiedzieli, że w dniu 3 lipca 2013 r. będą odbierane po raz pierwszy od nich śmieci zmieszane. Co warte podkreślenia były one odbierane od osób prowadzących selektywną zbiórkę jak i tych, którzy nie segregują śmieci w nowym systemie!. Dziwi też kolejny problem jaki wytworzył się przy okazji nowego systemu. Kosze gminne, które są ustawione na terenie sołectwa £azy są przepełnione. Myślałem, że przy okazji odbioru śmieci zmieszanych od mieszkańców, uda się także oczyścić te kosze. Znowu nic bardziej mylnego!. Nie wiem jak gmina Lesznowola zamierza podejść do tego tematu, bo problem jest coraz większy i przy aktualnych upałach może zacząć być śmierdzący.

Kolejną sprawą, która denerwuje mieszkańców to brak harmonogramu odbioru odpadów zbieranych w sposób selektywny. W dniu 4 lipca 2013 r. (czwartek) miał być w końcu opublikowany całkowity plan odbioru tych odpadów do mieszkańców. Niestety na stronie gminnej nowością jest relacja z Dni Lesznowoli, a nie całkowity plan odbioru śmieci posegregowanych. Sytuacja jest niezrozumiała, bo ilość zgromadzonych odpadów rośnie z dnia na dzień, a harmonogramu nadal brak!. Ja już dzisiaj mam dwa worki z odpadami tzw. suchymi (puszki, butelki plastikowe, tekstylia, kubeczki, sztuczne folie itd.). Przy czym warto podkreślić, że są to worki 240 l !. W związku z tym zajmują bardzo dużo miejsca. Mimo tego gmina nadal nie potrafiła opracować całościowego planu dla odbioru odpadów zbieranych w sposób selektywny.

Następnym dużym problemem jest brak wyznaczenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Lesznowola. W myśl uchwały jaka została podjęta na sesji Rady Gminy Lesznowola taki punkt w gminie miał być mobilny. Jednak nie ma żadnej informacji dla mieszkańców gdzie taki punkt będzie i w jakie dni można spodziewać się go na terenie danego wsi gminy Lesznowola. Niestety jest to kolejny problem dla mieszkańców, bo ilość odpadów "niebezpiecznych" dla środowiska też w naszych domach zaczyna rosnąć. Ja już mam siatkę opakowań po lekach i zużyty tusz z drukarki. W przypadku leków miała być podpisana umowa z aptekami na terenie gminy Lesznowola. Jednak też brakuje konkretnej wiadomości ze strony gminy na ten temat!. Do publicznej wiadomości powinny być podane apteki, które od nas przyjmą opakowania i przeterminowane leki. Niestety gmina Lesznowola tego nie zrobiła!.

Na spotkaniach sołeckich dotyczących nowej reformy śmieciowej wicewójt Marek Ruszkowski prosił o zrozumienie i wyrozumiałość dla gminy, bo nowy system jest bardzo trudny we wdrożeniu. Jednak kolejne odkładane terminy wprowadzają w błąd mieszkańców. Niezrozumiała jest sytuacja w której gmina nie potrafi opublikować całościowego harmonogramu odbioru odpadów posegregowanych i nieposegregowanych od mieszkańców!. Zdecydowanie lepiej pod tym względem jest przygotowana gmina Piaseczno, która ma całkowity plan odbioru śmieci od mieszkańców i przeprowadziła już wszystkie spotkania konsultacyjne odnośnie nowego systemu. Jest też wyznaczony stały Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie. Mimo tego według doniesień portalu jozefoslaw24.pl firma JARPER w dniu 1 lipca 2013 r. nie odebrała odpadów od mieszkańców Józefosławia, bo zajmowała się sołectwami gminy Lesznowola. Tak jak widać zamieszanie z nową reformą śmieciową jest bardzo duże. Mnie osobiście martwi sytuacja, która jest w gminie Lesznowola. Mam tutaj na myśli brak harmonogramu odbioru odpadów posegregowanych, brak Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, brak informacji o współpracy z aptekami w sprawie zużytych leków i opakowań, a także brak oczyszczania koszy gminnych na terenie gminy Lesznowola!.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Kamil M » czw lip 04, 2013 8:38 pm

W związku z sytuacją w £azach ze śmieciami skierowałem drogą e-mailową pismo do Pani wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik w sp[rawie sytuacji w gminie Lesznowola. To co zobaczyłem na £azach przeszło mojej największe oczekiwania. Już mamy mały Neapol, a co będzie dalej?.

Witam Pani wójt,

Zwracam się do Pani w kwestii śmieci. Niestety początek nowej reformy to masa kłopotów. £azy zamiast być czyste przypominają coraz bardziej Neapol. Wszystkie gminne kosze na śmieci są przepełnione, a na skrzyżowaniu ul. £ączności i ul. Spokojnej w £azach przy pojemniku znajdziemy nawet wózek dziecięcy!. Nie wiem czemu JARPER sprzątając w środę nie posprzątał koszy gminnych?. Widok jest po prostu straszny!. Ta ustawa miała wprowadzić porządek w gminach w Polsce, a tymczasem mamy większy bałagan, niż to było przed wprowadzeniem reformy!. Dlatego zwracam się z apelem do Państwa o zabranie śmieci z koszy gminnych.

Dodatkowo chciałem zwrócić uwagę, że nadal nie ma harmonogramy odbioru odpadów zbieranych selektywnie. Ja już na swojej posesji mam dwa duże worki z odpadami suchymi. Nie mam tak naprawdę już miejsca na ich trzymanie. Nie wiem kiedy one zostaną w końcu odebrane przez firmę JARPER. Dodatkowo miał być wprowadzony mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadków Komunalnych!. Niestety nie mamy żadnych wiadomości gdzie taki punkt będzie i kiedy będzie można oddać śmieci „niebezpieczne”. Naprawdę my w domach nie mamy miejsca na gromadzenie odpadów!. Także ważną kwestią są leki i opakowania po nich. Gmina Lesznowola miała w tej sprawie dogadać się z aptekami. Ja już uzbierałem całą torbę z opakowaniami po lekach. To kolejny odpad, który trzymam w domu, bo nie mam gdzie zawieźć tych odpadów w ramach nowej reformy!.

Liczę na to, że w końcu Urząd Gminy Lesznowola opublikuje całość harmonogramu odbioru odpadów komunalnych, wskaże listę aptek gdzie można zawieźć odpady po lekowe, zorganizuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W wywiadzie dla itvpiaseczno Pani wójt mówiła, że gmina jest przygotowana do nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Niestety stwierdzam zupełnie coś innego. Może jest to moja subiektywna ocena, ale jest straszny bałagan. Inne gminy jak choćby Piaseczno świetnie poradziły sobie ze wdrożeniem reformy śmieciowej. Im tylko nawalił JARPER, który w dniu 1 lipca 2013 r. nie odebrał odpadów komunalnych z terenu Józefosławia.

Liczę na Państwa odpowiedź w w/w tematyce. W załączniku jest zdjęcie przedstawiające kosz gminny przy skrzyżowaniu ul. £ączności i Spokojnej w £azach, a także zdjęcie z odpadami suchymi., które są na mojej posesji.

Obrazek
śmieci walające się przy skrzyżowaniu ul. £ączności i ul. Spokojnej w £azach

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Odbiór odpadów - reklamacje

Postautor: Redakcja » śr lip 10, 2013 4:52 pm

Odbiór odpadów - reklamacje: wszelkie uwagi i reklamacje dotyczące funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lesznowola można zgłaszać: (22) 708 91 07, 604 074 072, e - mail: rok@lesznowola.pl
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr lip 10, 2013 10:16 pm

Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Kamil M » czw lip 11, 2013 11:23 pm

Bałagan śmieciowy trwa w najlepsze w gminie Lesznowola!. W dniu 11 lipca 2013 r., z terenu sołectwa £azy miały być odebrane śmieci zebrane w sposób selektywny.

Niestety firma Jarper, która realizuje odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy Lesznowola nie przyjechała!. Przez to przy wielu posesjach stoją liczne worki ze śmieciami!. Warto podkreślić, że dzisiaj po raz pierwszy miały być odebrane śmieci posegregowane. Niestety to nie nastąpiło!. Podobne problemy są w innych sołectwach gminy Lesznowola. W Nowej Iwicznej odbiór odpadów nastąpił z 3-dniowym opóźnieniem. Pozostanie w tej całej sytuacji jedno pytanie: Po co komukolwiek te harmonogramy sporządzone przez gminę Lesznowola?. Skoro w poddanych terminach firma Jarper nie jest w stanie przyjechać do konkretnego sołectwa i odebrać śmieci zgromadzonych przez mieszkańców!. Potwierdzają to komentarze mieszkańców zamieszczone na blogu www.piaseczynskie-rozprawki.blog.onet.pl:

Kuba napisał:

„I co z tego, że jest harmonogram? dziś rano wystawiłem segregowane i worki stoją do tej pory ( już po godz 20). Brawo dla gminy. Kryterium najniższej ceny zawsze jest dobre, ale nie dla statystycznego Kowalskiego”.

Filip napisał:

„Wczoraj, tj. 10 lipca, nie nastąpil wywóz posegregowanych śmieci z Nowej Iwicznej. Wszystko się wala po ulicy, w nocy spadł deszcz. Do Gminy nie idzie się dodzwonić. CO TO MA BYć??? przez kilka lat wszystko było jak w zegarku, a teraz co?”.

Nowy system odbioru odpadów komunalnych miał zapewnić jeszcze większą czystość na terenie gminy. Jednak po blisko dwóch tygodniach jego funkcjonowania można bez ogródek stwierdzić, że spowodował bardzo duży chaos. śmieci nie są odbierane w wyznaczonych terminach!. Brakuje Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, przez to w naszych domach rośnie grupa śmieci „niebezpiecznych”, których nie mamy gdzie oddać!. Do tego bardzo dużo płacimy za śmieci, najdrożej w całym powiecie piaseczyńskim. Mimo wprowadzonych obniżek na ostatniej czerwcowej sesji Rady Gminy Lesznowola. Mam nadzieję, że w końcu uda się zapobiec temu chaosowi panującemu w gminie Lesznowola!.

Obrazek
Nie odebrane worki z odpadami suchymi zalały całe £azy.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Tulipano_0602 » pt lip 12, 2013 7:15 am

W gminie Piaseczno Jarper też nie wyrabia. Harmonogramy nie mają się zupełnie do rzeczywistości.

Już w czerwcu był artykuł w "Polityce" o wywozie śmieci, gdzie napisano że w przetargu w Piasecznie wygrała najniższa cena, taka iż podobno za to nie da się wywozić i utylizować śmieci.

Pożyjemy, zobaczymy jakie są efekty jedynego kryterium w przetargach - ceny.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

odbiór odpadów na terenie gm. Lesznowola

Postautor: Tulipano_0602 » pt lip 12, 2013 7:16 am

Jarper ma siedzibę w Wólce Kosowskiej zdaje się. Jak ktoś ma blisko a śmieci go zalewają, to może zawsze im podrzucić parę worków.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Marcin KANIA » czw lip 18, 2013 12:54 pm

Jak segregować odpady? Punkty PSZOK

Jak segregować odpady? – http://www.marcinkania.pl/images/www/se ... smieci.pdf. Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów (PSZOK) – powstanie do końca sierpnia br. na terenie obecnego operatora firmy JARPER – Stefanowo, Al. Krakowska 108A. W dniu 24 września br. od 6:30 do 20:00 firma Jarper będzie odbierać sprzed posesji odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci, zużyte opony oraz odpady niebezpieczne. Wniosek: stały PSZOK - http://www.marcinkania.pl/images/www/stalypszok.pdf. Wniosek: mobilny PSZOK - http://www.marcinkania.pl/images/www/mobilnypszok.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » czw lip 18, 2013 9:27 pm

Mi najbardziej podoba się, że gmina Lesznowola wypuściła nową ulotkę dotycząca śmieci. Co ciekawe są w niej stawki z niższą opłatą 3,20 za odpady posegregowane i 5,80 zł za odpady nieposegregowane. Problemy w tym, że na lipcowej sesji Rady Gminy Lesznowola w dniu 16 lipca br. zostały wprowadzone nowe uchwały dotyczące stawek i deklaracji śmieciowych. W związku z tym te same uchwały podjętej w czerwcu 2013 roku straciły moc. Tym samym nie ma żadnej możliwość wniesienia nowej deklaracji śmieciowej z niższą opłatą. Tym samym przez miesiąc lub też dwa mieszkańcy gminy Lesznowola będą płacić wyższą opłatę 4,20 zł za śmieci posegregowane i 6,30 zł za nieposegregowane, bo dopóki uchwały z lipcowej sesji Rady Gminy Lesznowola nie dostaną legislacyjnej mocy obowiązuje stare regulację. Szkoda, że gmina o tym nie informuje mieszkańców, bo na czerwcowych i lipcowych spotkaniach na Radach Sołeckich mieszkańcy byli informowani przez przedstawicieli gminy Lesznowola, że do 10 sierpnia 2013 roku należy wnieść drugą deklarację śmieciową z niższą opłatą. Niestety na razie nie uda się tego zrobić, bo po prostu nie istnieje po prostu ta deklaracja w sensie prawnym.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » czw lip 25, 2013 12:29 pm

Odbiór odpadów – reklamacje

Wszelkie uwagi i reklamacje dotyczące funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lesznowola należy zgłaszać - Referat Gospodarki Odpadów Komunalnych: (22) 700 01 02; (22) 700 01 03; (22) 700 01 04; (22) 700 01 05; (22) 700 01 06; 728 665 992; 728 665 991; 604 074 072; e – mail: rok@lesznowola.pl

http://www.lesznowola.pl/index.php?opti ... &menu_id=0

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » wt lip 30, 2013 2:36 pm

Zmiany w harmonogramie wywozu odpadów od dnia 5 sierpnia

Harmonogram wywozu odpadów - http://www.marcinkania.pl/images/www/odpady.pdf

Jak segregować odpady? http://www.marcinkania.pl/images/www/se ... smieci.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » wt sie 27, 2013 2:16 pm

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Lesznowola na rok 2013 - link, dodatkowe informacje

http://www.lesznowola.eobip.pl/_gAllery ... ktywne.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz wrz 01, 2013 10:07 pm

Uprzejmie informuję, że odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci, zużyte opony oraz resztki materiałów budowlanych z remontów mieszkań i domów, można oddać w każdą środę i w sobotę w siedzibie firmy Jarper Sp. z o.o. - w Stefanowie Al. Krakowskiej 108A. Odpady są przyjmowane w godz. od 7.00 do 14.00. Odpady należy dostarczyć własnym transportem. W najbliższych dniach zostaną podane terminy objazdowego odbioru odpadów wielkogabarytowych, elektrozłomu, zużytych opony i innych odpadów niebezpiecznych sprzed nieruchomości. Odbiór planowany jest na koniec września, początek października. Planowane działania będą odbywały się w różnych dniach zależnie od miejscowości.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości