KOŚCIÓŁ W MYSIADLE

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

KOŚCIÓŁ W MYSIADLE

Postautor: Kamil M » pn cze 24, 2013 10:19 pm

​Mieszkańcy gminy Lesznowola nigdy nie mogą narzekać na nudę. Z jednej strony w czerwcu mieli okazję do zabawy na wielu festynach i zabawach organizowanych w całej gminie. Z drugiej strony gmina Lesznowola potrafi bardzo negatywnie zaskakiwać. Dobrze wiemy jak bardzo opóźnione są konsultacje śmieciowe, które ruszyły dopiero dzisiaj. Reszta spotkań odbędzie się nawet w lipcu, czyli już po wdrożeniu nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi!. Jednak dzisiejsza informacja powaliła wszystkich mieszkańców na kolana. Okazało się, że gmina Lesznowola planuje oddać 1,5 h terenu z dawnego KPGO Mysiadło kościołowi katolickiemu pod budowę nowego kościoła. Uwaga za 1% wartości nominalnej tej działki, bo na tyle wskazuje ustawa o gospodarce nieruchomościami!.

Aktualnie w Nowej Iwicznej i Mysiadle nie ma żadnego kościoła. Wszyscy wierni z tego terenu podlegają pod Katedrę w Starej Iwicznej. Jednak Archidiecezja Warszawska postanowiła ten stan rzeczy zmienić. Dlatego wystąpiła do gminy Lesznowola o kupno działki 1,5 h na terenie dawnego KPGO Mysiadło z bonifikatą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w myśl art. 68 ust. 1 pkt.6 ustawy o gospodarce nieruchomościami przy zbyciu nieruchomości na rzecz kościoła mającego uregulowane stosunki z państwem (kościół katolicki z państwem polskim jest związany konkordatem), na cele działalności sakralnej udziela się bonifikaty w wysokości 99%. W związku z tym kościół katolicki za 1,5 h w Mysiadle zapłaciłyby tylko gminie Lesznowola 1% nominalnej wartości tej nieruchomości!. Przy aktualnym stanie finansów publicznych gminy takie działanie prowadzi do dalszego pogłębiania zadłużenia gminy!. Oddaje się za bezcen mienie komunalne, które można by sprzedać inwestorowi za 100% ceny!. Taka decyzja jest po prostu niezrozumiała!. Warto po raz kolejny podkreślić, że w tej sprawie z mieszkańcami nie przeprowadzono żadnych konsultacji społecznych: Czy strona społeczna potrzebuje nowego kościoła w Mysiadle?. Jednak to już nas nie powinno dziwić!. Musimy teraz spokojnie poczekać na czwartkową sesję gdzie ta sprawa będzie podjęta. W zeszłym tygodniu odbywały się merytoryczne komisje Rady Gminy Lesznowola, które opiniowały projekt przekazania gruntów Archidiecezji Warszawskiej. Także na sesji przekonamy się o zdaniu poszczególnych komisji w tej sprawie, a także o dalszym losie tej uchwały. Oby wylądowała w koszu, bo przekazanie gruntów kościołowi nie tylko będzie działaniem na szkodę budżetu gminy Lesznowola, ale także na złamanie dobrej zasady rozdziału kościoła od państwa.

Projekt uchwały jaki został opublikowany w biuletynie informacji publicznej gminy Lesznowola:

w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Lesznowola, oznaczonej w ewidencji gruntów nr 1/253,

położonej w obrębie KPGO Mysiadło wraz z udzieleniem bonifikaty od ustalonej ceny

Na podstawie art.18 ust. 2, pkt. 9 lit. a, ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym ( tj.Dz.U. z 2013r., poz.594 ) w związku z art.37 ust.2 pkt.10 oraz art.68 ust.1 pkt.6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. - o gospodarce nieruchomościami ( t.j. z 2010r, Nr 102, poz.651 ze zm.)

Rada Gminy uchwala, co następuje:

§ 1

Wyraża zgodę na :

1) sprzedaż w drodze bezprzetargowej na rzecz Archidiecezji Warszawskiej nieruchomości , stanowiącej własność Gminy Lesznowola, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki nr 1/253 o pow.1.5000 ha , położonej w obrębie KPGO Mysiadło, dla której Sąd Rejonowy w Piasecznie, IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą WA1M / 00020924/9 – na cele działalności sakralnej.

2) udzielenie bonifikaty w wysokości 99% ustalonej od ceny

nieruchomości opisanej w pkt.1.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza Wójtowi Gminy Lesznowola.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

U Z A S A D N I E N I E

Archidiecezja Warszawska wystąpiła z wnioskiem o sprzedaż prawa własności gruntu o pow.1,5000 ha , położonego na terenie KPGO Mysiadło z przeznaczeniem na budowę zespołu sakralnego. Jednocześnie Archidiecezja Warszawska wnioskuje o udzielenie bonifikaty w wysokości 99 %.

Stosownie do art.68 ust.1 pkt.6 ustawy o gospodarce nieruchomościami przy zbyciu nieruchomości na rzecz kościoła mającego uregulowane stosunki z państwem – na cele działalności sakralnej udziela się bonifikaty w wysokości 99 %.

Mając na uwadze powyższe w przedmiotowej sprawie istnieją przesłanki formalnoprawne do zbycia w/w nieruchomości i udzielenia bonifikaty od jej ceny.

Źródło: biuletyn informacji publicznej gminy Lesznowola

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: Tulipano_0602 » wt cze 25, 2013 7:59 am

Jak widać kasa w gminie się przelewa. Co tam problemy budżetowe gminy, co tam zadłużenie - Kościół Katolicki jest biedny, papież głosi ubóstwo, więc gmina da jałmużnę dla kościoła. Może by tak wstrzymać budowę Centrum Edukacji i Sportu, a kasę zamiast na szkołę dać na budowę kościoła? Albo od razu przerobić CEiS na jakąś katedrę i dom spokojnej starości dla duchownych?

Parę lat temu już sporą działkę - dawną zajezdnię trolejbusową - ponad 10 hektarów - dostali bonifratrzy i dominikanki. Gratis, tj. jako "zwrot mienia" decyzją komisji majątkowej. Planowano te tereny przeznaczyć na poprawę komunikacji, ale za rządów PiS wytypowano ten teren dla Kościoła. Wycena była mocno zaniżona, dostali to jako równowartość zdaje się 30 milionów, a chwilę potem wystawili za 115 milionów i sprzedali jeszcze drożej. Niezły zarobek. I teraz powstanie tam kolejne centrum handlowe. Ale to nie była decyzja Piaseczna, tylko Warszawy.

A teraz Lesznowola sama chce szastać kasą. Oddać działkę za 1% jej wartości. świetny pomysł. Zadłużenie gminy olbrzymie, więc co za różnica czy będzie jeszcze większe. Dla kościoła to można poświęcić nawet płynność finansową, najwyżej podwyższy się podatki, przytnie fundusze na szkołę i nie będzie się przez kilka lat remontować dróg. A co tam - są ważniejsze sprawy niż świad doczesny. Komfort duchownych kościoła katolickiego.

Poza tym przecież tym duchownym się należy. Można zacytować klasyków polskiego kościoła, przykładowo:

o. Rydzyk:
"Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. że mercedesem klasy S. A niby czym mam jezdzić? Na krowie mam jezdzić? Głupoty takie gadają... mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja?"

Henryk Jankowski:
"Jestem przekonany, że gdyby Chrystus Pan żył za naszych czasów, też jeździłby Mercedesem. Nie przemieszczałby się na osiołku."
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: zzuuuza » wt cze 25, 2013 5:52 pm

Szanowni Mieszkańcy.
W związku z licznymi sygnałami dotyczącymi postawy radnych podczas posiedzeń komisji
merytorycznych oświadczam:
podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej w dniu 21 czerwca 2013 r. członkowie
komisji opiniowali projekt uchwały zezwalający na sprzedaż w drodze bezprzetargowej na
rzecz Archidiecezji Warszawskiej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Lesznowola
oznaczonej w ewidencji gruntów, jako działka nr 1/253 o pow. 1, 5 ha położonej u zbiegu
ulic Topolowej i Okrąg w Mysiadle. Projekt uchwały zakładał udzielenie bonifikaty w
wysokości 99% od ustalonej ceny nieruchomości tj. 11, 5 miliona złotych.
W związku z faktem, że złożony przez ze mnie wniosek o odroczenie procedowania nad w/w
projektem uchwały, w celu umożliwienia przeprowadzenia konsultacji z Mieszkańcami,
zaopiniowany został negatywnie, jako jedyny członek komisji PG głosowałem przeciw
projektowi w/w uchwały.

Uważam, że w obecnej sytuacji finansowej Gminy, sprawa przekazania jakiemukolwiek
podmiotowi majątku z tak wysoką bonifikatą, powinna być poprzedzona szerokimi
konsultacjami społecznymi.
W aspekcie powyższej uchwały bardzo istotnym jest fakt, że obecnie Gmina Lesznowola
realizuje inwestycje pn.: „Koncepcja zagospodarowania terenu dawnego KPGO Mysiadło.”
Celem projektu jest „zwiększenie poziomu inwestycji poprzez podniesienie atrakcyjności
lokalizacji terenów w Gminie Lesznowola”. Według mojej opinii niezbędne jest więc
przeprowadzenie dogłębnej analizy, w jakim stopniu przekazanie Kurii Warszawskiej 1,5 ha
gruntów na cele działalności sakralnej wpłynie na „zwiększenie poziomu inwestycji” oraz jak
zareagują przyszli potencjalni inwestorzy z branży gastronomiczno-rozrywkowej, którzy będą
musieli liczyć się z tak poważnym sąsiedztwem?
Podczas posiedzenia komisji złożyłem również wnioski o:
1. Przeznaczenie 4 ha gruntów z terenu byłego KPGO Mysiadło pod budowę pływalni
krytej wraz z zapleczem rekreacyjnym.
2. Przeznaczenie 2 ha gruntów na budowę infrastruktury sportowej przy Centrum
Edukacji i Sportu w Mysiadle.
Mirosław Wilusz
Radny Gminy Lesznowola

http://www.mirekwilusz.pl/acrobat/KPGO_darowizna.pdfChwała, że chociaż jeden ogarnięty :)
zzuuuza
 
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 25, 2013 5:36 pm
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: Tulipano_0602 » wt cze 25, 2013 9:54 pm

zzuuuza pisze:Uważam, że w obecnej sytuacji finansowej Gminy, sprawa przekazania jakiemukolwiek
podmiotowi majątku z tak wysoką bonifikatą, powinna być poprzedzona szerokimi
konsultacjami społecznymi.Mało tego, przekazanie 15 tysięcy m2 praktycznie za darmo (ok, za 1% płacą, czyli 14 850m2) to skrajna niegospodarność. Powinna być to sprawa kryminalna, rozdawanie publicznego mienia. Jeśli radni chcą coś dawać kościołowi, niech dają z własnego, prywatnego majątku. Czym się to różni od np. rozdawania publicznego majątku prywatnej firmie?

Poza tym zmniejszy to wartość sąsiednich działek, bo budowa kościoła to hałas spowodowany biciem w dzwony (wątpię by któryś z głosujących za tym radnym chciał mieszkać obok kościoła) oraz wprowadzi ograniczenia co do tego co może powstać na sąsiednich działkach.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: Kamil M » wt cze 25, 2013 10:08 pm

Cieszę się, że radny Mirosław Wilusz w tej sprawie zabrał tak mądry i merytoryczny głos. Dobrze, że nie tylko mieszkańcy postawili tej inwestycji tamę. Zobaczymy jak zachowają się radni podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Lesznowola. Przypomnę, że Rada Gminy Lesznowola odbędzie się w czwartek 27 czerwca 2013 roku o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej urzędu. Kilka ciekawych tematów także finansowych. Przyjdzie na sesję, bo naprawdę warto.

Dla mnie osobiście jest to skandal i jawne działanie na niekorzyść gminy Lesznowola. Na szczęście my wszyscy to dostrzegliśmy.

Zapomnieliśmy podać całościowy skład Komisji Polityki Gospodarczej. Oczywiście w odniesieniu do tekstu radnego Wilusza:
Komisja Polityki Gospodarczej

1. Wiesława Komorowska - Przewodnicząca
2. £ukasz Grochala
3. Marian Ryszard Dusza
4. Justyna Gawęda
5. Piotr Gąsiorowski
6. Mirosław Wilusz
7. Jerzy Wiśniewski


Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: Redakcja » śr cze 26, 2013 11:51 pm

Protest Stowarzyszenia "Zielone Mysiadło" w sprawie przekazania gruntów Archidiecezji

Stowarzyszenie
"Zielone Mysiadło"
ul.Wierzbowa 19
05-500 Mysiadło

Wójt Gminy Lesznowola
Pani Maria Jolanta Batycka – Wąsik
ul. GRN 60
05-506 Lesznowola

Dotyczy: Konsultacji z mieszkańcami w sprawie przekazaniu za 1% 1,5 hektara ziemi wartości 11,5 miliona Archidiecezji Warszawskiej.

Jako mieszkańcy Mysiadła i reprezentanci Stowarzyszenia : Zielone Mysiadło” po konsultacjach z wieloma mieszkańcami pragniemy wyrazić naszą opinię na temat wniosku Archidiecezji Warszawskiej dotyczącego nieodpłatnego przekazania gruntu. na terenie Mysiadła u zbiegu Topolowej i Okrąg.

Analizując problem:
1.) Dlaczego nikt nie próbował zasięgnąć opinii mieszkańców, Stowarzyszenia czy też Rady Sołeckiej ? O co wielokrotnie prosiliśmy.
2.) Dlaczego Gmina Lesznowola (która w rankingu “Rzeczpospolitej’ jest na 10 miejscu w Polsce, Gmin z zadłużeniem przekraczającym dopuszczalne ) i jej długi wynoszą ponad 80 mln , chce oddawać za bezcen tereny warte 11 milionów.
3) Uważamy, że nie stać Gminy i jej mieszkańców na na przekazywanie nieodpłatnie 15 000 metrów komukolwiek.
5.) Kościół przez 20 ostatnich lat otrzymał od Państwa olbrzymie majątki, uważamy że nie powinniśmy ich powiększać. Nie naszą sprawą jest analiza majątku kościoła. Uważamy jednak , że powinien gospodarować jak każdy podmiot ( sprzedać jeden teren kupić inny)
6.) Czy kościół jest ujęty w Planach Zagospodarowania tego terenu ?
7) Mamy szereg potrzeb ważniejszych niż budowa kościoła. Kościół w Starej Iwicznej wraz z cmentarzem mieści się na 3000 metrów. Czy przy takim rozmachu w wielkości terenu ,oczywiście na cudzy koszt czyli naszej Gminy i jej mieszkańców, planowany jest też po sąsiedzku cmentarz ?
8.) Fundusze ze sprzedaży terenów na przetargu, mogłyby lepiej posłużyć mieszkańcom służąc jako środki przeznaczone na budowę sztucznego zbiornika wód i parku go otaczającego, gdyż Pomimo rozbudowania przepompowni wraz z budową szkoły, problem zalewania przepompowni oraz sąsiednich domów kanalizacją w czasie deszczy nie zniknął.

Dlatego jako Zarząd Stowarzyszenia “Zielone Mysiadło”, protestujemy przeciwko “sprzedaży” Archidiecezji Warszawskiej gruntów na terenie Mysiadła.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia "Zielone Mysiadło"
- Prezes Janusz Michalski
- sekretarz Halina Bujanowska
- członek Anna Mytnik

Treść pisma: protest-stowarzyszenia-zielone-mysiadlo-w-sprawie-przekazania-gruntow-archidiecezji.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Dla archidiecezji prawie za darmo

Postautor: Justi » czw cze 27, 2013 12:18 pm

Mieszkańcy skupieni w lokalnym stowarzyszeniu sprzeciwiają się, by gmina oddała Kościołowi atrakcyjną działkę za jeden procent jej wartości. Półtorahektarowa działka u zbiegu ulic Topolowej i Okrąg może być warta nawet 11 mln zł. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały rady gminy, która miała być podjęta na dzisiejszej sesji, o zbycie terenu pod budowę zespołu sakralnego zwróciła się do samorządu Lesznowoli archidiecezja warszawska. A władze gminy zaproponowały obniżenie ceny gruntu do jednego procenta wartości.

Nie stać nas

Mieszkańcy i radni o planach samorządu dowiedzieli się w ostatnich dniach. – Po raz pierwszy ten projekt uchwały zobaczyłem dopiero 21 czerwca – opowiada Mirosław Wilusz, radny z Mysiadła.

We wtorek w piśmie do wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik dezaprobatę wobec sprzedaży działki za jeden procent ceny wyraziło stowarzyszenie Zielone Mysiadło.

Zdaniem jego zarządu, zadłużonej na 80 mln zł gminy po prostu nie stać na oddawanie komukolwiek za bezcen gruntu wartego 11 mln zł. – Obawiam się, że cała sprawa stanie się wodą na młyn dla antyklerykałów. Będą naigrywać się, jak to jedna z najbardziej zadłużonych gmin oddaje działkę bogatej archidiecezji warszawskiej – tłumaczy Janusz Michalski, prezes Zielonego Mysiadła.

W ocenie stowarzyszenia gmina powinna albo sporną nieruchomość sprzedać i pieniądze przeznaczyć na poprawę stanu odwodnienia Mysiadła, albo wykopać na niej zbiornik retencyjny, który zminimalizuje podtapianie okolicznych terenów.

To dla mieszkańców

Wójt Marię Jolantę Batycką-Wąsik dziwią emocje związane ze sprawą. – Przecież tego terenu nie oddajemy na rzecz hierarchów kościelnych. On będzie służył naszym mieszkańcom – przekonuje. Wyjaśnia też, że o przekazanie działki pod budowę kościoła zwracała się do gminy nie tylko archidiecezja, ale też parafia w Starej Iwicznej i mieszkańcy Mysiadła. – Wiernych stale przybywa i kościół w Starej Iwicznej oraz parking przy nim zrobiły się za małe – mówi Batycka-Wąsik.

Radni otrzymali zapewnienie, że kontrowersyjna uchwała zostanie dziś zdjęta z porządku obrad, aby można było ją poddać szerszym konsultacjom. – Skoro temat budzi tyle kontrowersji, będziemy jeszcze dyskutować – zapewnia pani wójt.

Piotr Chmielewski
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=2377
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

KOśCIÓ£ W MYSIADLE?

Postautor: Kamil M » czw cze 27, 2013 11:28 pm

Uchwała została zdjęta na początku XXIX sesji Rady Gminy Lesznowola. Nie wykluczone, że będą podjęte dalsze konsultacje w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Dla archidiecezji prawie za darmo

Postautor: Tulipano_0602 » pt cze 28, 2013 7:38 am

Justi pisze:Wójt Marię Jolantę Batycką-Wąsik dziwią emocje związane ze sprawą. – Przecież tego terenu nie oddajemy na rzecz hierarchów kościelnych. On będzie służył naszym mieszkańcom – przekonuje. Wyjaśnia też, że o przekazanie działki pod budowę kościoła zwracała się do gminy nie tylko archidiecezja, ale też parafia w Starej Iwicznej i mieszkańcy Mysiadła. – Wiernych stale przybywa i kościół w Starej Iwicznej oraz parking przy nim zrobiły się za małe – mówi Batycka-Wąsik.


Nie rozumiem toku myślenia pani wójt.

Czy żyjemy w państwie wyznaniowym, że władze muszą robić nadania gruntów dla Kościoła Katolickiego? Teren "będzie służył mieszkańcom"?
A gdybym chciał wybudować na przykład klub fitness to też by on służył mieszkańcom. Czy gmina Lesznowola też mi sprzeda jakąś działkę na moją działalność za 1% jej wartości? Oczywiście będę świadczył usługi za opłatą, ale kościoł za swoje usługi też pobiera opłaty za swoje usługi ("na tacę" w czasie mszy, opłaty za chrzciny, pogrzeby, msze w intencji, itp.), w dodatku to ja musiałbym płacić ZUS za mnie i moich pracowników, a za duchownych Kościoła Katolickiego ZUS płaci państwo z naszych podatków.

Być może usługi religijne burmistrz traktuje lepiej niż inne usługi - pytanie dlaczego? Ale jeśli tak, to przecież w gminie Lesznowola mamy nie tylko katolików. Znajdą się pewnie protestanci, emigranci z Wietnamu i Chin też mieszkają w Lesznowoli a katolikami pewnie nie są. Znajdziemy pewnie też inne wyznania, nie wspominając że jakis % mieszkanców to ateiści. Dlaczego wszyscy mają się zrzucać na infrastrukturę dla jednego tylko wyznania? Przecież planowane jest oddanie majątku gminy (niemałego, jeśli mowa o 11 milionach), a mógłby on zmniejszyć zadłużenie (a zadłużenie, było nie było, finalnie obciąży mieszkańców - albo w formie podatków, albo redukcji świadczeń jakie mamy od gminy).

Kościół Katolicki jest największym właścicielem gruntów w kraju (oprócz Skarbu Państwa). Jeśli potrzebuje działki w gminie Lesznowola jest sobie ją w stanie spokojnie kupić, sprzedając choćby inne grunty. A kościół, potrzebujący go wierni, są w stanie wybudować z prywatnych składek.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: Redakcja » pt cze 28, 2013 9:23 am

Obrazek

W porządku obrad wczorajszej sesji rady gminy znalazła się uchwała mówiąca o sprzedaży Archidiecezji Warszawskiej gminnej działki o powierzchni 1,5 ha, położonej przy ul. Topolowej w Mysiadle. Działkę wartą 11,6 mln zł gmina chciała sprzedać z 99-procentową bonifikatą. Po protestach mieszkańców uchwała została zdjęta z porządku obrad. Jak informuje wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik – do dalszego procedowania (...)

źródło gazeta Kurier Południowy http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno489.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: zzuuuza » pt cze 28, 2013 2:16 pm

W Mysiadle jest kapliczka - zbiera się przy niej raz do roku 100-150 no może 200 osób. - ciężko jest mi dopatrzeć się konieczności nowego kościoła.

Jak zauważa Pani Wójt "będzie służył mieszkańcom" oczywiście, może należało by zastanowić się, aby powstał obiekt służący większemu gronu, np. zespół basenowy - WSZAK W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH !!!

Koszt basenu takiego jak jest w Raszynie - ok. 15 mln, pewnie gdyby gmina poszukała inwestora na budowę basenu - w zamian za przekazanie gruntów, mogła by go postawić bez dodatkowego nakładu finansowego?

Pomysłów jest wiele, trzeba tylko rozmawiać z mieszkańcami!
zzuuuza
 
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 25, 2013 5:36 pm
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: Tulipano_0602 » pt cze 28, 2013 2:35 pm

zzuuuza pisze:Koszt basenu takiego jak jest w Raszynie - ok. 15 mln, pewnie gdyby gmina poszukała inwestora na budowę basenu - w zamian za przekazanie gruntów, mogła by go postawić bez dodatkowego nakładu finansowego?

Pomysłów jest wiele, trzeba tylko rozmawiać z mieszkańcami!


Urzędnicy zapominają chyba że mają działać na rzecz dobra mieszkańców, a nie Archidiecezji. Być może biskup podjechał limuzyną do Lesznowoli, dogadał się z urzędnikami na jakimś sutym obiedzie, a ci mu obiecali i pocałowali w pierścień. Tylko że oni są urzędnikami gminy, a nie diecezji.

Pomysł z basenem niezły, koszty porównywalne 11,6 miliona vs 15 milionów. Pod Lesznowolą leżą wody geotermalne, można by się dowierdzić i mieć ciepłą wodę (odwiert w nieodległej Wólce Kozodawskiej). Z tego co pamiętam była mowa w jakimś opracowaniu (planach zagospodarowania odzyskanych terenów w Mysiadle) o centrum rehabilitacyjnym, o parku technologicznym - a tymczasem funduje się archidiecezji 1,5 hektara na kościół. Może by tak mieszkańcy się wypowiedzieli czy wolą kościół, czy basen?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: zzuuuza » pt cze 28, 2013 3:07 pm

Jaki Park Technologiczny? przecież ten teren gdzie miał być Park jest wystawiany obecnie na sprzedaż ? chyba, że się mylę
zzuuuza
 
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 25, 2013 5:36 pm
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: ulica Puławska » pt cze 28, 2013 9:51 pm

Pani wójt postąpiła słusznie - popieram ją w 100%

W tym przypadku nie mogę się dopatrzyć aby Lesznowola postąpiła niewłaściwie przekazując teren na budowę kościoła.

Czy wszystkie tereny mają iść na developerkę i centra handlowe?


Też musi być coś dla ducha :D
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Re: KOśCIÓ£ W MYSIADLE

Postautor: Tulipano_0602 » pt cze 28, 2013 10:42 pm

A ja mogę się dopatrzyć. Jeśli archidiecezja chce tam postawić kościół niech wyłoży 11,6 miliona za działkę i jeśli plan zagospodarowania takie budownictwo uwzględnia - wolna droga. Kościół Katolicki stać - ma mnóstwo gruntów w Polsce. W Piasecznie dostał zajezdnie trolejbusową jako równowartość jakiś 30 milionów i zaraz sprzedał za 115 milionów (czyli ktoś MOCNO niedoszacowal wartość i Kościół zarobił extra jakieś 85 milionów). Z tych 115 mógłby kupić 10 takich działek. Papież podobno stawia na ubóstwo duchownych i potępia pazerność.

Nie ma powodów by zadłużona gmina robiła prezenty archidiecezji.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron