Walka o zmianę godzin pracy urzędu pocztowego w Jabłonowie !

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Walka o zmianę godzin pracy urzędu pocztowego w Jabłonowie !

Postautor: Kamil M » ndz lip 29, 2012 3:36 pm

Nadal nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi od Poczty Polskiej odnośnie zmian godzin pracy placówki w Jabłonowie. Poparcie dla tej inicjatywy jest bardzo duże. Pod pierwszym wnioskiem podpisało się, aż 134 mieszkańców sołectwa £azy i okolicznych miejscowości. Także poparcie dała pani Naczelnik urzędu pocztowego w Mysiadle i gmina Lesznowola.

Aktualnie dalej nie poddajemy się i tym razem pełna dokumentacja w przedmiotowej sprawie z kolejnymi podpisami zostanie skierowana do poczty głównej w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 26!.

Dzisiaj zostawiłem kolejne drugi do podpisu. Możecie poprzeć wniosek w sołectwach:

Wygoda (sklep), Stefanowo (sklep), £azy II (sklep) i £azy (apteka, ale jutro)

Pismo, które zostanie skierowane wraz z całą dokumentację zebraną już od trzech miesięcy do poczty głównej w Warszawie:


Zwracam się z uprzejmą prośbą do państwa o możliwość wydłużenia działalności placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie. Niestety godziny otwarcia tego urzędu pocztowego są uciążliwe dla mieszkańców gminy Lesznowola. Aktualnie placówka jest otwarta w następujących godzinach:


poniedziałek w godzinach 10-17

wtorek-piątek w godzinach 9-16


W tym godzinach większość mieszkańców naszej gminy znajduje się w pracy. Niestety wieczorem po pracy nie jesteśmy też w stanie odwiedzić placówki Poczty Polskiej, bo jest ona już nie czynna. W związku z tym chcieliśmy po prosić państwa o możliwość wydłużenia działalności filii urzędu pocztowego w Jabłonowie.


Nasza pierwsza propozycja:


poniedziałek, czwartek poczta otwarta 11-18

wtorek, środa, piątek 9-16


Nasza druga propozycja:


poniedziałek w godzinach 12-19

wtorek-piątek w godzinach 11-18


Wiele placówek, które znajdują się w naszej gminie pracują zdecydowanie dłużej niż ta przedmiotowa w Jabłonowie. Wystarczy tylko wspomnieć urząd pocztowy w Magdalence, który jest czynny przez cały tydzień w godzinach 10-18. Także główna placówka w Mysiadle jest czynna do godziny 19!. Nasze godziny nie pozwalają nam w swobodnym korzystaniu z Poczty Polskiej. Jeżeli mamy do odebrania awizo lub paczki, których nie byliśmy w stanie odebrać. To musimy brać wolne w pracy aby przyjechać do placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie.


Już od 07.05.2012 roku staramy się zmienić godziny pracy tego urzędu pocztowego. Po pierwszym pismem wystosowanym do gminy Lesznowola i pani Naczelnik urzędu pocztowego w Mysiadle podpisało się, aż 134osoby!. Dzięki temu zyskaliśmy poparcie dla naszego wniosku od gminy Lesznowola i pani Naczelnik urzędu pocztowego z Mysiadła!.


Urząd Gminy Lesznowola:


"W załączeniu przesyłam pismo Mieszkańców sołectwa £azy w sprawie funkcjonowania urzędów pocztowych w Magdalence i Jabłonowie z prośbą o sprawdzenie możliwości wydłużenia godzin pracy tab aby mieszkańcy mogli korzystać z Państwa usług."


Naczelnik urzędu pocztowego w Mysiadle:


"W związku z otrzymaniem kolejnego pisma na temat godzin otwarcia filii Jabłonowo informuję, że sprawę tę z całym materiałem bezzwłocznie przekazałam Jednostce Nadrzędnej, która w tej kwestii podejmuje decyzję."


Niestety mimo tak szerokiego po parcia nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi odnośnie funkcjonowania placówki poczty polskiej w Jabłonowie!. W związku z tym kierujemy kolejne już pismo do państwa. Mamy nadzieję, że tym razem dostaniemy konkretną odpowiedź od państwa.Warto przypomnieć, że pan dyrektor Jerzy Jan Jóźkowiak w wypowiedzi dla wyborczej.biz:


"Poczta Polska systematycznie i konsekwentnie musi przebudować profil funkcjonowania. Z profilu urzędu czyli takiej instytucji gdzie się przychodzi, bo się musi, na taką instytucję w której przychodzi,bo się chce. Czyli to jest jakby perspektywa klienta.

Coraz śmielej wchodzimy w takie obszary, których nasi klienci sobie życzą. Mówimy tutaj o różnych rodzajach przesyłek, paczek.śledzenie tych paczek w internecie.

Mówimy o uproszczaniu procedur czyli o sytuacjach, których firmy kurierskie już to mają. Mówimy o powiadomieniach sms-em o tym, że tamta strona wyposażona jest w telefon komórkowy. Może skontaktować się z odbiorcą. To wszystko jest to, co w Poczcie Polskie w tej chwili w przyspieszonym tempie musi się zadziać. No bo taki wariant, że listonosz wrzuca awizo do skrzynki, bo nie ma klienta musi odejść w zapomnienie. Ponieważ konkurencja kontaktuje się z klientem na różne sposoby."W związku z tym liczymy na pozytywne zmiany w naszej placówce Poczty Polskiej. Byłby to pierwszy krok w kierunku nowoczesności i otwarcia się na klienta!. Liczymy na pozytywne zaopiniowanie naszego wniosku!.

Bardzo proszę was o pomoc w tej sprawie. Wiele pracy wykonałem aby dokonać tej zmiany. Jednak jest bardzo ciężko. Miejmy nadzieję, ze ten wniosek w końcu przerodzi się w działania i Poczta Polska zmieni godziny funkcjonowania placówki Jabłonowo !. Każdy kto może i jest mieszkańcem: £az, Marysina, Wygody, Kolonii Warszawskiej, Wólki Kosowskiej, Warszawianki i Stefanowo. Niech podjedzie i podpisze się pod wnioskiem. Jest już 134 podpisy, liczę na ponad 300 :)

We wrześniu zaczniemy kolejną walkę o jeszcze bardziej ważną sprawę. Wtedy będzie potrzebna pomoc mieszkańców całej gminy Lesznowola. Jak zaczniemy to wtedy was poinformuje o co chodzi w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Kamil M » pn sie 06, 2012 9:10 pm

Dziękuje wszystkim za podpisy. W sumie pod zmianą godzin pracy urzędu pocztowego w Jabłonowie zostało zebrane, aż 255 podpisów pod dwoma wnioskami. W dniu jutrzejszym pełną dokumentację z 3,5 miesiąca naszej pracy wysyłam do Poczty Głównej w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej. Zobaczymy czy nasz wniosek spotka się z pozytywną opinią urzędu.

Na pewno daliśmy im sygnał, że potrzeba zmian jest duże w tym temacie.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » pn sie 06, 2012 11:14 pm

Kamil, nie wiem o co Ci chodzi ;) Panie na poczcie chcą pracować jak biura, najdalej do 17:00, a jak masz polecony do odbioru, albo znaczek do kupienia, to se urlop na żądanie weź w robocie :D
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Walka o zmianę godzin pracy urzędu pocztowego w Jabłonowie

Postautor: Majkel » wt sie 07, 2012 6:57 am

Poczta powinna być otwarta w godzinach umożliwiających załatwienie spraw osób pracujących. Poczta otwarta do 16 jest bez najmniejszego pożytku dla mieszkańców.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Kamil M » wt sie 07, 2012 9:05 pm

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. Dzisiaj puściłem całą dokumentację. Wiele osób dostrzegło problem. Obyśmy wygrali tą sprawę :)

Ostateczne pismo do Poczty Polskiej złożone z całą dokumentację podsumujące całą akcję i błagający o pomoc w przedmiotowej sprawie:

PROśBA


Zwracamy się do państwa z gorącą prośbą pozytywnego zaopiniowania naszego wniosku odnośnie zmiany godzin pracowania placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie (gmina Lesznowola). W przeciągu 3,5 miesiąca wykonaliśmy olbrzymią pracę na rzecz zmiany!. Pod dwoma pismami podpisało się w sumie 255 mieszkańców!. Wniosek zyskał szerokie poparcie sołectw: £azy, £azy II, Marysin, Wygoda, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Stefanowo, Walendów. Potrzeba zmian jest wielka.

Nie tylko mieszkańcy poparli inicjatywę zmiany godzin działalności placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie. Także zyskaliśmy poparcie gminy Lesznowola i pani Naczelnik Poczty Polskiej z Mysiadła. Tak naprawdę my jako mieszkańcy nie jesteśmy już nic w stanie zrobić. Dlatego bardzo państwa prosimy o pozytywne zaopiniowanie naszego wniosku. Zmiana godzin pracy placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie pozwoli nam na odbiór naszych paczek i awizo po pracy. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wystarczą nam nawet dwa dni pracy placówki w godzinach 11-18!.

Bardzo prosimy o odpowiedź w przedmiotowej sprawie.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Kamil M » pt sie 10, 2012 8:46 pm

Czasami jest trudno uwierzyć, że się po prostu UDA£O dokonać pozytywnej zmiany o, którą razem walczyliśmy. Przez blisko 3,5 miesiąca naszej pracy zyskaliśmy poparcie dla naszej inicjatywy gminy Lesznowola, pani Naczelnik urzędu pocztowego w Mysiadle i 255 mieszkańców. Dzięki temu dokonaliśmy zmiany godzin pracy placówki filii Poczty Polskiej w Jabłonowie!. Od 13 sierpnia 2012 roku od poniedziałku do środy urząd będzie czynny 9:00-17:00 i w czwartek-piątek 9:00-18:30!.

Treść pisma przesłanego gminie Lesznowola:

Sprawa: funkcjonowanie placówek pocztowych w Magdalence oraz Jabłonowie.

Region Sieci Warszawa-Województwo uprzejmie informuje, że w związku z nadesłanym wnioskiem dotyczącym zmiany wymiaru godzin pracy placówek pocztowych w miejscowości Jabłonowo, przeprowadzono analizę jego zasadności.

Ustalenia wykazały, że w placówkach znajdujących się w Magdalence oraz Jabłonowie, uzasadnione jest funkcjonowanie zarówno w godzinach porannych jak i przedwieczornych, zapewniając tym samym naszym klientom lepszą dostępność do usług pocztowych. Z uwagi na fakt, iż godziny pracy filii urzędu pocztowego w Magdalence gwarantują klientom możliwość skorzystania z us ług od godziny 10:00 do 18:00, podjęto stosowną decyzję o wydłużeniu godzin również w placówce pocztowej w Jabłonowie, w wyniku czego od dnia 13 sierpnia 2012 roku, będzie czynna od poniedziałku do środy w godzinach 9:00-17:00, natomiast w czwartki oraz piątki w godzinach 9:00-18:30.

Wobec powyższego pragniemy zapewnić, iż wszelkie uwagi ze strony Klientów, to dla nas sygnał do podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu poprawę jakości świadczonych usług i tym samym wzrost zadowolenia naszych Klientów.

Z poważaniem Dyrektor Regionu Sieci Warszawa-Województwo
Krzysztof Sołśnia


Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim za trudną pracę, za moje fanaberie. Wiele osób mówiło, że się nie uda. My jednak pokazaliśmy, że potrafimy dokonać razem zmiany na lepsze. Za co serdecznie wam DZIęKUJE!. Jesteście wspaniałymi ludźmi!!!.

Z wyrazami pełnego uznania
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » ndz sie 12, 2012 9:46 pm

Brawo społeczniku :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość