Chodnik w Starej Iwicznej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Kamil M » pn lip 09, 2012 8:19 pm

Jechałem wczoraj z Góry Kalwarii i jakoś tak mi się wydawało, że jest czyściej :) Jednak nie wiem czy jest to sprawka tego pisma, bo ja nadal nie dostałem odpowiedzi w sprawie Starej Iwicznej od gminy.

Jutro ruszę rowerem do Piaseczna, bo mam trzy sprawy do załatwienia, to przyjże się bliżej co tam po drodze się zmieniło. Zamieszczę oczywiście relację na swoim blogu.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » pn lip 16, 2012 10:33 am

Uwaga na europejskie roboty drogowe na 721. Południe, ruch ogromny i wahadło. Masakryczny korek.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » pn lip 16, 2012 10:36 pm

Ja dodam, że dostałem dzisiaj odpowiedź od gminy Lesznowola odnośnie mojego pisma dotyczącego Starej Iwicznej.

Treść pisma:

"Szanowny Panie !
W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 26.06.2012 roku uprzejmie informuję, iż Zarządcą drogi wojewódzkiej 721, ulicy Słonecznej jest Zarządcą Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Aktualnie na przedmiotowej drodze prowadzone są prace remontowe, których zakończenie jest planowane do dnia 20.07.2012 roku.
Jednocześnie informuję, że po zakończeniu remontu ulicy Słonecznej ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oczyszczona. Kwestia przesunięcia przystanku autobusowego w Starej Iwicznej przy ul. Nowej rozstrzygnięta zostanie po zakończeniu prac projektowych dot. budowy zatoki przystankowej. Prace te są w trakcie realizacji.
W załączeniu przesyłam pismo kierowane do Zarządcy drogi nr 721."

Miejmy nadzieję, że to wszystko zostanie pozytywne załatwione.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Kamil M » pn lip 30, 2012 7:37 pm

Treść pismo do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Otwocku odnośnie brudnej ścieżki w Kolonii Lesznowola

Brudna ścieżka pieszo-rowerowa w Kolonii Lesznowola

Chciałbym zwrócić państwa uwagę na brudną ścieżkę pieszo-rowerową w Kolonii Lesznowola w gminie Lesznowola.

Od początku czerwca do 20 lipca 2012 roku trwały prace drogowe na odcinku:
Sękocin Las do Starej Iwicznej. Główny wykonawca firma Budimex w tym czasie wymieniła nawierzchnię drogi, udrożniła rowery melioracyjne i poszerzyła pobocza drogi. Wszystkie pracy zostały wykonane, a nowa droga wojewódzka 721 poprawiła bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Jednak roboty drogowe miał także negatywny wpływ na społeczność lokalną sołectw: Lesznowola, Kolonia Lesznowola i Stara Iwiczna. Wszystko przez brud, który znajduje się na ścieżce pieszo-rowerowej od Lesznowoli do Starej Iwicznej. Na tym odcinku sytuacja jest wyjątkowo trudna dla rowerzystów, pieszych i mieszkańców pobliskich domów. Najgorzej jest na całym odcinku Kolonii Lesznowola!. Tutaj na ścieżce można zobaczyć duże połacie piachu i kamieni. Przy dwóch domach po większych opadach przez brud gromadzą się bardzo duże kałuże. Mieszkańcy, a także poruszający się chodnikiem mają wielki problem z przejściem po ścieżce w tych miejscach.

W pierwszym piśmie, które było skierowane przez zemnie, a także gminę Lesznowola. Państwo napisali następujące wyjaśnienia:

"W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 26.06.2012 roku uprzejmie informuję, iż Zarządcą drogi wojewódzkiej nr 721, ulicy Słonecznej jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Aktualnie na przedmiotowej drodze prowadzone są prace remontowe, których zakończenie jest planowane do dnia 20.07.2012 roku.
Jednocześnie informuję, że po zakończeniu remontu ulicy Słonecznej ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oczyszczona. Kwestia przesunięcia przystanku autobusowego w Starej Iwicznej przy ul. Nowej rozstrzygnięta zostanie po zakończeniu prac projektowych dot. Budowy zatoki przystankowej. Prace te są w trakcie realizacji".


Od zakończenia robot drogowych na drodze wojewódzkiej nr 721 minął już ponad tydzień. Niestety w kwestii oczyszczenia ścieżki pieszo-rowerowej nic się nie zmieniło!.

W związku z tym wysyłam jeszcze raz do państwa pisma z prośbą o reakcję na przedmiotowym chodniku na długości Lesznowola-Stara Iwiczna.
Warto zwrócić uwagę, że nie można wykonać jednej inwestycji, niszcząc drugą.! Dlatego mam nadzieję, że sytuacja poprawi się w ciągu najbliższych kilku dni.

Jako załącznik wysyłam państwu cztery zdjęcia obrazujące trudną sytuację na ścieżkę pieszo-rowerowej w sołectwie Kolonia Lesznowola. Tutaj jest zdecydowanie najgorsza sytuacja!.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Kamil M » wt sie 07, 2012 9:08 pm

Dostałem odpowiedź od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odnoście zanieczyszczonej ścieżki pieszo-rowerowej w Kolonii Lesznowola. Wszystko przez prace drogowe na drodze wojewódzkiej 721. MZDW przedłożyła pismo do głównego wykonawcy firmy Budmiex o oczyszczenie ścieżki i poprawę na niej. Miejmy nadzieję, ze w najbliższych dniach sytuacja poprawi się dla korzystających ze ścieżki.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Kamil M » ndz sie 12, 2012 10:11 pm

Wreszcie ścieżka pieszo-rowerowa w Kolonii Lesznowola została wyczyszczona!!!. Firma Budimex wreszcie posprzątała po sobie bałagan. Zobowiązał ją do tego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzki.

Takiej treści otrzymałem pismo od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:
"W załączeniu przesyłam pismo Pana Kamila Myszyńskiego w/s zanieczyszczonej ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku wykonywanych robót. Proszę o natychmiastowe przywrócenie porządku na ścieżce".

Cieszę się, że kolejną sprawę udało się załatwić. ścieżka pieszo-rowerowa w Kolonii Lesznowola wreszcie wygląda normalnie. W związku z tym mieszkańcy będą mogli swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się. Także ulgę odczują rowerzyści, bo dla nich leżący piach na ścieżce był wyjątkowo kłopotliwy.

Pozdrawiam Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Jacenty » ndz sie 12, 2012 10:22 pm

Kłopotliwy to mało powiedziane.

Dzięki za zrobienie porządku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: anuleksa » czw paź 04, 2012 7:45 pm

Porządek był i się zmył. Wkopywanie światłowodów spowodowało wysyp gliny na pięknie zrobione pobocza, potem zasypią, mają posiać trawkę ( niestety nie maryśkę ;)), a za miesiąc następni mają przyjść i rozkopać znowu, by kłaść kolejne kable :D. Powalone to wszystko.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » czw paź 04, 2012 7:51 pm

Aniu, czyli teraz do Kuchni Polowej idzie się z przeszkodami?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » czw paź 04, 2012 7:55 pm

anuleksa pisze:a za miesiąc następni mają przyjść i rozkopać znowu, by kłaść kolejne kable . Powalone to wszystko.

Normalne, ludzie mają robotę a inni kasę ;) A co nie stać nas?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: anuleksa » czw paź 04, 2012 7:56 pm

Bez przeszkód, bo trochę ich postawiłam do pionu i ogarnęli, ale de facto syzyfowe prace wykonują.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości