Po gminie Lesznowola z warszawską kartą miejską

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Po gminie Lesznowola z warszawską kartą miejską

Postautor: iza » czw kwie 02, 2009 5:21 pm

Od środy 1 kwietnia mieszkańcy miejscowości w gminie Lesznowola nie muszą kasować dodatkowych biletów, przesiadając się z lokalnych linii do autobusów ZTM i pociągów Kolei Mazowieckich jadących do Warszawy. To pierwsze takie udogodnienie pod stolicą.

To kolejny sukces i duży krok w organizowaniu komunikacji aglomeracyjnej po objęciu warszawską kartą miejską wszystkich tras kolejowych pod Warszawą. Mimo to ani władze Lesznowoli, ani Zarząd Transportu Miejskiego nie poinformowały o terminie tej przełomowej zmiany. - Z pogłosek wiemy, że to ruszyło, ale nie dostaliśmy jeszcze oficjalnych dokumentów - usłyszeliśmy wczoraj od Konrada Klimczaka z biura prasowego ZTM.

Rzeczywiście, od rana po gminie Lesznowola kursowały mikrobusy oznaczone nowymi numerami linii: L-1, L-2, L-3 i L-4. Trasy obsługuje wybrana kilka dni temu firma Warbus, która ma podpisaną umowę z urzędem gminy, ale tylko do sierpnia. Co dalej? - Ogłosimy następny przetarg, oni je wygrywają cały czas, znają już teren - wyznała Adrianna Chodyra z urzędu Lesznowoli, bo Warbus zapewnia komunikację w obrębie tej gminy od kilku lat.

Najważniejsza zmiana dla pasażerów polega na tym, że od wczoraj w mikrobusach Warbusu mogą korzystać z warszawskiej karty miejskiej z biletami 30- i 90-dniowymi na drugą strefę. Działają też żółte kasowniki (takie same jak w Warszawie), w których można kasować bilety okresowe, np. dobowe czy tygodniowe.

Mikrobusy poszczególnych linii L dojeżdżają do punktów przesiadkowych w Jankach oraz przy stacjach kolejowych w Piasecznie i Nowej Iwicznej. Tu można przejść do autobusów podmiejskich ZTM albo pociągów Kolei Mazowieckich, nie kasując dodatkowo biletu. Z Okęcia do Lesznowoli nadal dociera podmiejska linia 707.

"Elki" kursują dość rzadko (co 30-120 min.), a L-2 z Zamienia do urzędu gminy ma tylko jeden kurs dziennie. Trasy i rozkłady jazdy wszystkich linii L znajdują się w internecie (www.lesznowola.pl).

W sprawie zorganizowania podobnej komunikacji dowozowej ZTM rozmawia z władzami Piaseczna, Jabłonny, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://wyborcza.pl/1,94898,6455326,.html
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: molnar » wt mar 02, 2010 7:23 pm

A jak z dojazdem do Centrum Chińskiego i osiedli mieszkaniowych w jego pobliżu ?
To tez gmina Lesznowola.
molnar
 
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 10, 2010 11:59 am


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość