Pracowniczy Ogród Działkowy Tęcza w Mysiadle

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Pracowniczy Ogród Działkowy Tęcza w Mysiadle

Postautor: m.biskupski » pt kwie 11, 2008 9:22 pm

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Założyłem nowy temat: pracowniczych ogródków działkowych, bo jest niestety szansa, że w przyszłym roku przestaną istnieć, z powodu planowanej rozbudowy ulicy Borówki przez Miłą i wzmiankowane ogródki działkowe aż do Karczunkowskiej. Wiąże się to z zabraniem części działek / całych działek ich dotychczasowym użytkownikom. W urzędzie gminy urzędnicy nie byli w ubiegły czwartek w stanie odpowiedzieć mi na pytanie w jaki sposób problem przebiegu przez działki drogi będzie rozwiązany pod kątem odszkodowawczym. W żadnym z wydziałów - w architekturze, geodezji, ani w inwestycjach. Jedna uwaga była - po coś pan to kupował?

Altana, którą kupiłem stoi tu od 1991 roku i jest trwale związanym z gruntem obiektem budowlanym o powierzchni zabudowy 35 m kw, wysokości dachu 5 m, a więc spełnia kryteria prawa budowlanego. Jestem działkowiczem, który dwa lata temu odkupił tzw. altanę działkową, przebudował ją dużym kosztem i teraz stoję w perspektywie utraty tego przepięknego miejsca oraz zainwestowanych oszczędności.

W podobnej do mnie sytuacji jest co najmniej czterech innych działkowców, ponadto jeszcze kilku innych ma altany murowane, wyposażone jak domy całoroczne, niestojące w linii drogi,ale przy zajęciu części działek może dojść do likwidacji całego ogrodu i wtedy kilkanaście osób dostanie jakieś marne grosze w zamian za to, co wybudowali i urządzili nakładem własnej pracy.

Ciekaw jestem Państwa opinii, czy ważny interes społeczny , jakim jest bez wątpienia budowa drogi dojazdowej jest ważniejszy, niż krzywda kilkunastu rodzin?

Są obok grunty rolne i kolejowe, przez które i tak podobna droga idzie, Borówki jest jedną z możliwości o tyle tanią, że grunty administrowane przez PZD należą Skarbu Państwa i gmina dostanie je za darmo na drogi. Kosztem czterdziestu kilku działkowców.

Proszę o opinie.
m.biskupski
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Mysiadło

Pracowniczy Ogród Działkowy Tęcza w Mysiadle

Postautor: Kinga Panasiuk » sob kwie 12, 2008 10:57 am

Czy tematem Pracowniczego Ogrodu Działkowego Tęcza w Mysiadle zainteresował Pan - Marcina Kania radnego gminy Lesznowola, który reprezentuje interesy mieszkańców Mysiadła w urzędzie gminy? Może warto poprosić o wsparcie radnego z Mysiadła, który udziela się na tym forum i może dołączy do rozmowy w tym wątku?

Marcin Kania: http://forum.powiat-piaseczynski.info/p ... ofile&u=16
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: m.biskupski » ndz kwie 13, 2008 5:27 pm

witan Pani Kingo, dziękuję za podpowiedź. Moja sąsiadka, p.Agnieszka Rykowska rozmawiała właśnie dziś z p.radnym Kanią i zaprosiła go do nas na spotkanie. Mam nadzieję, że będzie w stanie nam pomóc, chociaż sytuacja w jakiej się znaleźliśmy do łatwych nie należy.Pozdrawiam, Marek Biskupski
m.biskupski
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Mysiadło

Postautor: Marcin KANIA » ndz kwie 13, 2008 6:48 pm

Witam,

Dokładnie, będzie potrzebny daleko idący kompromis. Jednocześnie potwierdzam, jestem już umówiony z Panią Prezes, pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: m.biskupski » śr cze 04, 2008 1:24 pm

Witam Panie Marcinie.
To, co to zamieścił Pan na swojej stronie jest wizją developera, czy Pańskim stanowiskiem w tej sprawie?
Przypominam, że przeprowadzenie drogi Borówki w ten sposób spowoduje likwidację Pracowniczych Ogrodów Działowych Tęcza w Mysiadle.
To czterdzieści parę rodzin, widział Pan jaki tłum przyszedł na spotkanie z Panem.
Proszę brać pod uwagę opinię i dobro tych ludzi. Są wśród nich Pańscy wyborcy, osoby które chciałyby żeby nikt nie zmuszał ich do zakładania Ogrodu Działkowego od początku, bo NIE MAJĄ JUż NA TO SI£Y.
Ogród powstał w roku 1988 na terenach zniszczonych, gdzie była stłuczka szklana i opony na głębokości kilku metrów.
Działkowcy zrobili z księżycowego krajobrazu enklawę zieleni, dającą Mysiadłu powietrze a kilku pokoleniom niezbyt bogatych ludzi miejsce odpoczynku.
Wiem, że wszystko ma swoją cenę.

Tym bardziej, że zatwierdzony plan zagospodarowania miejscowego, o którego zmianę wystąpiliśmy jest cokolwiek sprzeczny z ustawą o Rodzinnych Ogrodach Dzialkowych.

Tymczasem:

Podał Pan wizję projektanta jakby jakby to już były zatwierdzone plany.

To właśnie jest sugestia. A sugestia jest manipulacją.

Czy taka jest intencja RADNEGO?

Czy chodzi o to, że ludzie zobaczą i się z tym oswoją, że tak ma być i nic nie można zrobić?

O co tak naprawdę chodzi?

Nie da się uszczęsliwić wszystkich, ale też można wszystkich nie unieszczęśliwiać.

Czy Pana Prezesa (tego od developera) obchodzi ile osób będzie cierpieć, bo ON chce zarobić????

Pana Powinno.

Pozdrawiam.
Marek Biskupski
m.biskupski
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Mysiadło

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 04, 2008 8:37 pm

Szanowny Panie, Szanowni Państwo,

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że inwestor będzie budował tylko i wyłącznie na swoim wykupionym, prywatnym terenie, z uwagi m.in. na nasze protesty projektant zaproponował inny niż w miejscowym planie docelowy przebieg ul.Borówki - proszę o dokładne zapoznanie się z pdf-ami oraz miejscowym planem i mapą ewidencyjną - jest różnica w przebiegu ul. Borówki na Państwa korzyść, ponadto projektanci poinformowali mnie że inwestor w żaden sposób nie chce wejść na teren ogródków. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mieli bezpośredni wyjazd na ul. Karczunkowską - naprzeciwko ul. Nawłockiej. Chciałbym ponownie zapewnić, że moja osoba jest po Państwa stronie, stąd podjęte działania, kontakt z inwestorem, zamieszczenie projektów i wizualizacji, Interpelacja.

Poniżej moje stanowisko z dnia 23 kwietnia, podkreślam że się nie zmieniło.

Mysiadło, dnia 23.04.2008 r.

Wójt Gminy Lesznowola
Pani Maria Jolanta Batycka – Wąsik
ul. GRN 60
05-506 Lesznowola

za pośrednictwem:

Przewodniczącej Rady Gminy Lesznowola
Pani Hanny Kosik
w/m

Interpelacja

W imieniu działkowiczów Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Tęcza” w Mysiadle zwracam się do Pani Wójt z następującymi pytaniami:

1. Jakie są plany inwestycyjne (prawnie zatwierdzone) w stosunku do wszystkich działek na którym funkcjonują ROD „Tęcza”?
2. Jakie są plany inwestycyjne (intencje) w stosunku do wszystkich działek na którym funkcjonują ROD „Tęcza”?
3. Jaki jest obecny stan prawny wszystkich działek wchodzących w skład ROD „Tęcza”?
4. Jakie jest przeznaczenie wszystkich działek ROD „Tęcza” w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Lesznowola (proszę o wypis i wyrys – do mojej wiadomości)?
5. Czy Urząd Gminy Lesznowola w przypadku ewentualnej likwidacji ogródków zapewni działkowiczom działki zamienne spełniając wymogi ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych?
6. Gdzie zaplanowano ewentualną lokalizację terenu, na którym ma być odtworzony ROD „Tęcza”?
7. Czy Urząd Gminy Lesznowola w przypadku likwidacji ogródków wypłaci ewentualne odszkodowanie, które określa Ustawa o ROD?
8. Czy Urząd Gminy Lesznowola w przypadku ewentualnej likwidacji ogródków odtworzy na nowych działkach infrastrukturę techniczną?
9. Czy środki na ten cel zostaną zabezpieczone w budżecie na rok 2009 r.?
10. Czy były brane pod uwagę inne alternatywy połączenia drogowego przyszłych osiedli z ul. Karczunkowską oraz połączenia ul. Borówki z ul. Karczunkowską (nie przecinające na pół ROD „Tęcza”, proszę również o załączniki graficzne)?
11. Proszę o ksero podpisanego porozumienia w momencie zawarcia porozumienia z inwestorem.
12. Proszę o uwzględnienie zdania i propozycji przedstawionych przez Zarząd ROD „Tęcza”.

ROD „Tęcza” w Mysiadle użytkuje teren ogrodu na podstawie decyzji administracyjnej z 1987 roku. Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych stwarza prawne gwarancje dla istnienia i rozwoju ogrodów. Artykuł 6 ust. 1 ustawy o ROD mówi, że rodzinny ogród działkowy jest to wydzielony obszar gruntu będący we władaniu PZD, podzielony na tereny ogólne i działki oraz wyposażony w infrastrukturę niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania. Celem rodzinnych ogrodów działkowych jest zapewnienie aktywnego wypoczynku oraz możliwości prowadzenia - przede wszystkim na własny użytek - upraw ogrodniczych. ROD stanowi składnik terenów zielonych oraz terenów rekreacyjnych. Ustawa o ROD zawiera bardzo ważną definicję ogrodów działkowych, uznając je za urządzenia użyteczności publicznej, tak więc ogrody działkowe w Polsce w pełni wypełniają funkcje społeczne (w tym socjalne), rekreacyjne, integracyjne i ekologiczne.

W imieniu własnym oraz działkowiczów proszę Panią Wójt i Panią Przewodniczącą o podjęcie kroków mających na celu NIEDOPUSZCZENIE do likwidacji Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Tęcza” w Mysiadle.

Z wyrazami szacunku,
Radny Gminy Lesznowola
Marcin KANIA
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: m.biskupski » śr cze 04, 2008 9:44 pm

Panie Marcinie!

Nie wątpię w Pańskie dobre chęci, jedynie piszę, że umieszczenie planu inwestycji wraz z planowaną (projektowaną, czy jak się ją nazwie ale jednak ulicą przez działki) może być odczytane jako tworzenie faktów.
Nie faktem, lecz informacją z drugiej ręki (właściwie od 3 osób obecnych na spotkaniu) jest z pewnością, że wicewójt obiecał że drogi nie będzie.Powiedział też, że jest naciskany przez developera, żeby droga przebiegała przez działki. Tyle z informacji z drugiej ręki. Nic na piśmie.

To, że drogi przez działki jeszcze nie ma, zawdzięczamy w dużej mierze Pańskiemu działaniu i pomocy i ja to doceniam, podobnie jak moi sąsiedzi.

Niepokój mój dotyczący obecnego zawieszenia decyzyjnego i umieszczenia na Pańskiej stronie projektu 20 bloków w sąsiedztwie enklawy zielonych działek nie jest jedynie moim udziałem.

Zbyt wiele niewiadomych jest w tej sprawie, choćby brak jednoznacznej odpowiedzi ze strony Pani Wójt, mimo upływu ustawowych 30 dni na zapytanie złożone w sprawie przyszłości działek.
Z tego, co wiem na Pańską interpelację również nie uzyskał Pan odpowiedzi.

£ączę wyrazy szacunku. Marek Biskupski
m.biskupski
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Mysiadło

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 04, 2008 10:04 pm

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że inwestor będzie budował tylko i wyłącznie na swoim terenie, a zdobytą wizualizację i pzt zamieściłem na Państwa prośby...

Proszę również pamiętać, że pozwolenia na budowę wydaje Starostwo Powiatowe...

Proszę również pamiętać, że projektant zaproponował inny niż w miejscowym planie docelowy przebieg ul.Borówki...
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 05, 2008 7:20 pm

Zgodnie z umową zamieszczam otrzymane informacje:

Nowo projektowana inwestycja, zlokalizowana jest na terenach byłych Warszawskich Zakładów Eksploatacji Kruszywa, obecnie Radan Inwestor Sp. z o.o., w części leżącej w Gminie Lesznowola, w rejonie ulic Borówki i Agrestowej, na działce o powierzchni 8,34 h. Przedmiotem inwestycji jest Zespół mieszkaniowy wielorodzinny wraz z częścią rekreacyjno – sportową. Założeniem projektowym było stworzenie atrakcyjnego, przyjaznego w odbiorze zespołu mieszkalnego, powstanie którego rozpocznie porządkowanie i dalsze zagospodarowanie okolicznych terenów. Kształtowanie zabudowy miało na celu czytelne zdefiniowanie wnętrz urbanistycznych, ich hierarchizację i podział na przestrzeń publiczną, osiedlową i prywatną. Wysokość i charakter projektowanej zabudowy określona została planem miejscowym tj. do 12m wysokości - dla budynków zlokalizowanych wzdłuż projektowanej ul. Agaty oraz ul. Granicznej (budynki mieszkalne z usługami w parterach), oraz do 15m wysokości dla pozostałych budynków mieszkalnych. Całość założenia podzielono na trzy etapy realizacyjne.

DANE TECHNICZNE:

Powierzchnia terenu - 8,34h
Powierzchnia użytkowa mieszkań ~ 31 000m²
Powierzchnia użytkowa usług, sportu i rekreacji ~ 4 500m²
Ilość kondygnacji podziemnych 1
Ilość kondygnacji nadziemnych II - IV

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: m.biskupski » pt cze 06, 2008 12:25 pm

Wszelako Panie Marcinie odpowiedzi od Pana na moje pytanie w sprawie nie uzyskałem.
Informację w sprawie inwestycji doceniam, jednak brakuje mi informacji co w sprawie zmiany planu miejscowego zagospodarowania?
W szczególności, czy wiadomym jest termin komisji rady gminy opiniującej tę zmianę ? Na ten nie określony termin powołuje się wicewójt w odpowiedzi na wzmiankowany wniosek działkowców.
Wreszcie, czy wiadoma jest przyczyna braku odpowiedzi Pani Wójt na pozostałe pisma, a także na Pańską interpelację?

Pozdrawiam, Marek Biskupski
m.biskupski
 
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Mysiadło

Postautor: Marcin KANIA » pt cze 06, 2008 6:38 pm

Uprzejmie Pana informuję, że szczegółowe informacje będzie mógł Pan uzyskać od Zarządu ROD "Tęcza" w Mysiadle, jednocześnie informuję Pana że moje stanowisko w powyższej sprawie nie zmieniło się, ponadto informuję Pana że zdobyte informacje na temat inwestycji zamieściłem na Państwa prośbę. Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron