Dziki w okolicy parkingu na ul. Topolowej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Dziki w okolicy parkingu na ul. Topolowej

Postautor: Filip » pn lip 25, 2016 4:41 pm

W okolicy parkingu na ul. Topolowej pojawiły się dziki. Prosimy o ostrożność ,szczególnie podczas wieczornych i porannych spacerów z psami. Dobrze tez przestrzec dzieci aby raczej unikały przez jakiś czas terenów KPGO. Sprawę zgłoszono do Centrum Kryzysowego i dodatkowo radny Kania złożył wniosek do Starostwa o postawienie w tym miejscu odłowni. Taka odłownia jakiś czas temu była postawiona w okolicy ul. Zakręt i spełniła swoje zadanie. Jednak obecnie wszystkie trzy odłownie ,którymi dysponuje Starostwo są w terenie. Prosimy w najbliższym czasie o ostrożność.

Problem dzików w okolicach posesji narasta od kilku lat. Jest ich tu coraz więcej. W tym roku na terenie powiatu piaseczyńskiego odstrzelono 1060 sztuk tych zwierząt. Sporą ilość odłowiono i wywieziono w bardziej przyjazne zwierzętom okolice.

Więcej o spotkaniach z dzikami i o zachowaniu w takich momentach pisze na swojej stronie Pan Marcin Kania.

"Sposoby postępowania w przypadku spotkania z dzikiem: przypadku zauważenia dzika, nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów. Należy spokojnie się oddalić, w przypadku bezpośredniego spotkania dzików, nie należy dzików niepokoić. Nie uciekać, gdyż może to sprowokować atak. Najlepiej stać bez ruchu, a następnie powoli się wycofać w bezpieczne miejsce, należy być szczególnie ostrożnym w przypadku spotkania lochy z młodymi, gdyż, gdy uzna, iż zagrożone jest bezpieczeństwo jej młodych może stać się bardzo agresywna. W żadnym wypadku nie zbliżać się do młodych, nie głaskać, nie próbować karmić z ręki, nie należy próbować samodzielnie przeganiać dzików. Zagrożone mogą próbować ataku, psy należy wyprowadzać na smyczy. Bezpośrednie spotkanie psa z dzikiem, może skończyć się tragicznie nie tylko dla psa, ale również dla próbującego go ratować właściciela.

Przypominam, że w przypadku pojawienia się dzików w okolicy zabudowań mieszkalnych fakt ten należy zgłosić do Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod następującym numerem telefonu: (22) 708 91 38 (w poniedziałek w godz. 9.30 – 17.30, od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). W pozostałych dniach i godzinach zgłoszeń dokonywać należy w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu: (22) 737 07 63."

Katarzyna Przemyska https://www.facebook.com/kprzemyska/pos ... 0507066851
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość