Zamknięcie przejazdu przy ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Zamknięcie przejazdu przy ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej

Postautor: Redakcja » ndz cze 19, 2016 1:32 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Nowej Iwicznej

Postautor: Redakcja » wt lip 26, 2016 1:40 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PKP zamyka przejazd w Nowej Iwicznej

Postautor: Ireneusz » wt lip 26, 2016 1:44 pm

Obrazek

Kolejne utrudnienia w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa – Radom czekają kierowców już od piątku.

– 29 lipca o godzinie 20 wykonawca robót rozpocznie drugi etap przebudowy przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Krasickiego w Nowej Iwicznej na odcinku linii kolejowej między Warszawą a Czachówkiem – informuje nas rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski. – Wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa i kolejowa na kolejnej części przejazdu. W tym czasie do 12 sierpnia przejazd będzie zamknięty. W porozumieniu z gminą został opracowany schemat objazdu – samochody będą kierowane na czynny przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej – dodaje rzecznik.
PKP PLK przygotowuje również zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Karczunkowskiej, w związku z rozpoczęciem budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową.

Sam remont postępuje w szybkim tempie, a pierwsze efekty są już widoczne.

– Na ostatnim etapie jest przebudowa stacji Warszawa Okęcie. Trwają testy sprawności wszystkich zainstalowanych urządzeń, w tym wind. Stacja została wyposażona w nową wiatę, oświetlenie, zamontowane zostaną również nowe ławki. Planuje się, że w sierpniu będzie w całości dostępna dla pasażerów – poinformował nas Karol Jakubowski. – Na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno PLK planuje w sierpniu uruchomienie połączeń po nowym, przebudowanym torze. Od razu po otwarciu wykonawca przystąpi do modernizacji sąsiedniego toru – dodaje Karol Jakubowski.

Niewiele to zmieni w komforcie aktualnych podróży koleją, ponieważ remont na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy, pocieszające jednak wydaje się tempo prac i ich postęp. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... j-iwicznej
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Remont linii kolejowej idzie pełną parą

Postautor: Ireneusz » pt sie 05, 2016 5:04 pm

Obrazek

Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego przecinającego ulicę Krasickiego w Nowej Iwicznej w ramach modernizacji linii kolejowej między Warszawą, a Czachówkiem. W sierpniu rozpocznie się także budowa przejazdu na ulicy Karczunkowskiej, co będzie wiązało się z jej czasowym zamknięciem. W Nowej Iwicznej jest właśnie wymieniana nawierzchnia drogowa i kolejowa na kolejnej części przejazdu. W związku z tym do 12 sierpnia przejazd będzie zamknięty. W porozumieniu z gminą opracowano plan objazdów. Ruch samochodów odbywa się teraz przejazdem kolejowo-drogowym na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej.

Od kilku miesięcy przygotowywane jest również zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Karczunkowskiej, w związku z rozpoczęciem budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową. Droga ma zostać wyłączona z ruchu już w sierpniu. Jednocześnie trwa modernizacja wiaduktu w Alei Kalin w Piasecznie. Wielu mieszkańców niepokoił fakt, że mimo zamknięcia drogi, roboty na wiadukcie nie postępowały. Tymczasem, jak poinformował nas przed kilkoma dniami Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, prace przy modernizacji wiaduktu są już mocno zaawansowane. - Obecnie odbudowany został już jeden przyczółek konstrukcji – mówi Karol Jakubowski. - Trwają prace nad budową drugiego. Całość inwestycji będzie gotowa w czwartym kwartale tego roku.

Na ostatnim etapie jest również przebudowa stacji Warszawa Okęcie. Trwają testy sprawności wszystkich zainstalowanych tam urządzeń, w tym wind. Prawdopodobnie w sierpniu stacja zostanie otwarta dla pasażerów. Mniej więcej w tym samym czasie PKP PLK uruchomi połączenia z Warszawy do Piaseczna po nowym, przebudowanym torze. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17003
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Zamknięty przejazd kolejowy w Nowej Iwicznej

Postautor: Redakcja » śr sie 10, 2016 3:05 pm

Obrazek

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi przejazd kolejowy w Nowej Iwicznej zamknięty będzie do 18 sierpnia 2016 roku
http://www.powiat-piaseczynski.info/les ... ety-dluzej
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Utrudnienia na przejeździe kolejowym w Nowej Iwicznej

Postautor: Filip » śr sie 23, 2017 5:48 pm

Obrazek

W związku z pracami na linii kolejowej wprowadzono ruch wahadłowy na przejeździe w Nowej Iwicznej. – Utrudnienia potrwają co najmniej tydzień – informuje radny Lesznowoli Marcin Kania

– Kierowanie ruchem będzie się odbywać w godz. 7 – 17, czasami dłużej 0 informuje radny Marcin Kania. – Zapory od strony zachodniej zostają, natomiast od strony wschodniej będą po zakończonej pracy przesuwane w kierunku chodnika, tak by zapewnić lepszą widoczność i przejezdność. Co do pierwszeństwa, to zastosowanie mają przepisy ruchu drogowego – przypomina radny. http://piasecznonews.pl/utrudnienia-na- ... -iwicznej/

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Ruch wahadłowy i utrudnienia na przejeździe w Nowej Iwicznej

Postautor: Redakcja » pn wrz 18, 2017 8:16 am

Ruch wahadłowy i utrudnienia na przejeździe w Nowej Iwicznej. Trakcja PRKiI SA informuje o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu w godz. 7-18 w dniach od 18 do 21 września 2017 r.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Jest szansa na wiadukt w Nowej Iwicznej

Postautor: Kacperek » śr mar 28, 2018 4:41 pm

Obrazek

Od kiedy na przejeździe w Nowej Iwicznej zamontowano szlabany, kierowcy w godzinach szczytu skazani są na ogromne korki. Być może rozwiązanie problemy nie jest tak odległe, jak nam się wydawało.

W lutym opisaliśmy sytuację, która wydaje się trochę bez wyjścia. Z powodu przepisów kolejowych, zapewniających kierowcom i pieszym bezpieczeństwo, rogatki na przejeździe zamykają się na dwie minuty przed pociągiem, jednak kiedy te się mijają (a na tym przejeździe jeżdżą również pociągi z linii siekierkowskiej), przejazd potrafi być zamknięty dobrych kilka minut. Wtedy korek na Krasickiego po obu stronach przejazdu sięga nawet kilometra.

Sytuacja jest trudna, ponieważ Nowa Iwiczna i Mysiadło są wsiami o bardzo intensywnej zabudowie, w dodatku cały czas się rozbudowują. Linia kolejowa nr 8 także jest linią o wysokim natężeniu ruchu pociągów, których może być jeszcze więcej w godzinach szczytu. Kiedy rozmawialiśmy z PKP PLK SA o możliwości rozwiązania tego problemu, zwrócili nam uwagę na tzw. program przejazdowy, w którym PKP PLK we współpracy z samorządem mogą zbudować wiadukt lub tunel. Jeszcze w lutym takie rozwiązanie wydawało się pieśnią przyszłości, choć każdy zdaje sobie raczej sprawę, że jest to jedyne wyjście.

Okazuje się jednak, że budowa wiaduktu lub tunelu jest możliwa.

– Z inicjatywą wystąpiło PKP, które uruchomiło program likwidacji przejazdów kolejowych w ramach poprawy bezpieczeństwa. Powiat wytypował 2 przejazdy: na Krasickiego i Jana Pawła II – mówi nam Ksawery Gut, członek zarządu powiatu. – PKP wymaga opracowania koncepcji przed wybraniem przejazdów. Na najbliższej sesji zabezpieczymy środki na opracowanie tych koncepcji. Określą one szacunkowe koszty budowy oraz rozwiązania techniczne (czy będzie to wiadukt czy tunel). Jeśli zostaną one wybrane, PKP sfinansuje konstrukcję obiektu, a powiat budowę jezdni. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... wa-iwiczna
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron