Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Re: Sprostowanie cdn.

Postautor: Marcin KANIA » śr kwie 08, 2015 10:48 pm

Marcin KANIA pisze:Dziękuję za zainteresowanie się Wydziałami Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego. Twoja reakcja jest jednak mocno spóźniona, ponieważ w tej sprawie został złożony pierwszy wniosek w grudniu 2014. Nim zabierzesz się za jakąkolwiek sprawę to sprawdź wcześniej czy dana sprawa nie jest w toku.

Proponuję byś zajął się sprawami mieszkańców w Twoim otoczeniu. W tej chwili zachowujesz się, co najmniej niepoważnie.

Pozdrawiam


https://www.facebook.com/gutksawery/pos ... nref=story

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » czw kwie 09, 2015 12:58 am

Drogi Panie radny dzisiaj składam ponad 320 podpisów popierających dalsze działanie wydziałów Architektury i Komunikacji. Jest to ogromny sukces wielu osób, którzy zaangażowali się w proces zbierania podpisów. Cieszy informacja Pana Guta. Z resztą na ostatniej sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego rozmawiałem z Panem Gutem i radnym Sztopem. Pana nie widziałem na sesji, ani rozmowach. Cały czas starałem się w tej sprawie jak najwięcej działać, aby efektem finalnym naszej pracy było pozostanie wydziałów w naszej gminie. Cieszę się, że udało się nam uzbierać wiele podpisów, to wielki i wspólny sukces mieszkańców :) Panie radny ja nie rozumiem jednego podjął Pan działanie i napisał pismo w grudniu 2014 r. My zrobiliśmy więcej, bo poinformowaliśmy mieszkańców o sprawie, zebraliśmy ponad 320 podpisów w sprawie obrony wydziałów, przeprowadziliśmy wiele rozmów w tej sprawie. Ja wiem jestem nie poważny, a ja uważam inaczej, bo pokazałem kolejną już sprawą, że my jako mieszkańcy mamy głos i to głos bardzo ważny w wielu gminnych sprawach.

Szkoda Panie radny Kania, że nie odniósł się do mpzp Łaz, który dzisiaj będzie opiniowany na sesji Rady Gminy Lesznowola.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Marcin KANIA » czw kwie 09, 2015 6:35 am

Dziękuję Panu za ponowne zainteresowanie się Wydziałami Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego. Pana reakcja jest jednak znów mocno spóźniona, ponieważ w tej sprawie został złożony pierwszy wniosek już w grudniu 2014. Nim zabierze się Pan za jakąkolwiek sprawę to proszę sprawdzić wcześniej czy dana sprawa nie jest w toku.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » czw kwie 09, 2015 7:37 pm

W dniu 9 kwietnia 2015 r. na Kancelarię Starostwa Powiatowego w Piasecznie i na Kancelarię Urzędu Gminy Lesznowola skierowaliśmy apel dotyczący dalszego funkcjonowania filii wydziałów Architektury i Komunikacji w Urzędzie Gminy Lesznowola. Pod tym obywatelskim apelem podpisało się, aż 354 pełnoprawnych mieszkańców Gminy Lesznowola. Akcja zbierania podpisów trwała dwa miesiące i swoim obszarem objęła całe terytorium gminy.

Treść apelu skierowanego do Starosty Piaseczyńskiego i Wójt Gminy Lesznowola :

„My jako mieszkańcy Gminy Lesznowola apelujemy do Starosty Powiatu Piaseczyńskiego Pana Wojciecha Ołdakowskiego i Wójt Gminy Lesznowola Pani Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik o pozostawienie filii wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piasecznie działających na terenie Urzędu Gminy Lesznowola. Wszyscy mieszkańcy, którzy podpisali się pod apelem są za dalszym funkcjonowaniem wydziałów Architektury i Komunikacji w Gminie Lesznowola. Pod wnioskiem podpisało się ponad 300 mieszkańców (ostatecznie 354). Wykaz wszystkich podpisów stanowi załącznik do tego pisma.

Wnosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i dalsze funkcjonowanie filii wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Gminie Lesznowola”.

Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wzięli aktywnie udział przy zbiórce podpisów. Akcja rzeczywiście była sukcesem, bo pod apelem podpisali się mieszkańcy następujących miejscowości: Marysin, Łazy, Lesznowola, Mroków, Stefanowo, Stachowo, Magdalenka, Wólka Kosowska, Władysławów, Wola Mrokowska, Mysiadło, Kosów, Nowa Iwiczna, Wilcza Góra, Stara Iwiczna i Kolonia Warszawska. Podpisali aktywnie zbierali : Wojtek (Mysiadło), Wojtek i Marek (Stara Iwiczna), Grzegorz (Łazy), Ewa (Nowa Iwiczna), Pani Maria (Magdalenka), Edyta (Wólka Kosowska), Małgosia (Wilcza Góra), Adam (Kosów) i Dorotka (Kolonia Warszawska). Oczywiście miałem jeszcze pomoc od swoich przyjaciół z moich ukochanych Łaz. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, zwłaszcza za to, że ze mną wytrzymaliście. Jak wiadomo nie od dziś jestem uparty. Teraz musimy poczekać na rezultaty naszej akcji i działania na linii Starostwo Powiatowe – Gmina Lesznowola. Z ostatnich wielu rozmów jakie odbyłem w trakcie trwania akcji. Sprawa jest w toku i nie wykluczone, że zostanie osiągnięty pozytywny kompromis.

Obrazek
Mieszkańcy Gminy Lesznowola zebrali 354 podpisy pod apelem dotyczącym dalszego funkcjonowania filii wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Urzędzie Gminy Lesznowola.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 11:23 pm przez Kamil M, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » pn kwie 13, 2015 11:36 pm

W dniu 13 kwietnia 2015 r. w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbyło się spotkanie zarządu klubu siatkarskiego MUKS Krótka Mysiadło z rodzicami 15 kadetek, które zdecydowały się na odejście z klubu i podjęcie dalszych treningów z siatkarską Perłą Złotokłos. Zarząd klubu przedstawił rodzicom warunki porozumienia jakie zostały osiągnięte między MUKS Krótka Mysiadło, a Perłą Złotokłos w sprawie przejścia zawodniczek. Niestety mogę przedstawić Państwu tylko wersję zarządu klubu, bo ze spotkania z rodzicami zostałem wyproszony. Udało mi się porozmawiać z zarządem klubu MUKS Krótka Mysiadło po zakończeniu spotkania z rodzicami.

Najważniejszymi punktami spotkania zarządu klubu siatkarskiego MUKS Krótka Mysiadło z rodzicami 15 kadetek, które postanowiły odejść z klubu były dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze na jakich zasadach kadetki mogą przejść do klubu Perła Złotokłos ?, a po drugie rozstrzygnięcie sprawy zaległych składek członkowskich. Od stycznia 2015 r. były prowadzone rozmowy na linii MUKS Krótka Mysiadło – Perła Złotokłos w sprawie przejścia 15 kadetek z Mysiadła do Złotokłosu. Obydwa kluby sportowe dość szybko osiągnęły porozumienie w tej sprawie. Warunki jakie postawił klub MUKS Krótka Mysiadło są dość jasne. Po pierwsze zawodniczki mają rozliczyć się ze sprzętu sportowego jaki użytkowały w trakcie swoich treningów w klubie. Rodzice muszą zapłacić wszystkie zaległe składki członkowskiej za okres, kiedy kadetki grały i trenowały w MUKS Krótkiej Mysiadło. Klub chce tylko wypożyczyć swoje zawodniczki do Perły Złotokłos. W rozliczeniu za wypożyczenie 15 kadetek na sezon siatkarski 2015/2016 klub Perła Złotokłos ma przekazać MUKS Krótkiej Mysiadło za każdą zawodniczkę piłkę Molten V5M5000. Cena jednej takiej piłki wynosi od 140 do 190 zł. Prezes klubu Pani Agnieszka Sola-Manowska podkreśliła, że jest to nie typowa sytuacja, aby 15 kadetek odchodziło do innego klubu. Odejście wspomnianych zawodniczego spowodowało, że całkowicie posypała się drużyna kadetek. W klubie pozostała tylko jedna zawodniczka, która gra obecnie w drużynie seniorek i w dniu 14 kwietnia 2015 r. będzie walczyć z UKS-em Ósemką Siedlce w finale mistrzostw Mazowsza. Pierwszy mecz w Siedlcach wygrała Ósemka Siedlce, która pokonała MUKS Krótką Mysiadło (3:0).

Zawodniczki, które postanowiły odejść z klubu MUKS Krótka Mysiadło nie mogły i tak już podjąć gry w tym sezonie siatkarskim. Wszystko przez to, że wystąpiły one w oficjalnych meczach MUKS Krótkiej Mysiadło. Przepisy Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej w tej mierze są dość jasne – w jednym sezonie rozgrywkowym zawodnik może reprezentować barwy tylko jednego klubu. W związku z tym kadetki, które odeszły trenują tylko indywidualnie w klubie Perła Złotokłos. Dopiero od nowego sezonu siatkarskiego 2015/2016 będą mogły oficjalnie reprezentować barwy swojego nowego klubu. Oczywiście jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki przejścia (wypożyczenia) jakie postawił zarząd klubu MUKS Krótka Mysiadło.

Ostatnio głośno była komentowana sprawa trenera Szeligowskiego, który miał używać dość nowatorskich metod szkoleniowych. Według wpisów internetowych jakich dokonał jeden z rodziców, trener miał krzyczeć na kadetki i rzucać w ich stronę obelgi. Zarząd klubu odpierał te zarzuty i im zaprzeczał – Żaden rodzic, żadna kadetka nie zgłosiły uwag dotyczących pracy trenera. Jednocześnie Prezes Zarządu Klubu MUKS Krótka Mysiadło Pani Agnieszka Sola-Manowska zwróciła uwagę na to, że trener ma sposób zwracania uwag poprzez podniesiony głos, a później obraca całą sytuację w żart. Mimo tego została potwierdzona sytuacja z kłótnią między trenerem Szeligowskim, a jednym z rodziców. Po całym zajściu zostało zwołane specjalne spotkanie na, którym omówiono całe zajście. Trener przeprosił rodzica, a także kadetkę trenująca w klubie. Niestety mimo tych przeprosin kadetka odeszła z klubu.

Mimo ostatnich zawirowań, klub MUKS Krótka Mysiadlo stale się rozwija i dalej szkoli młodzież. W klubie nadal są 3 grupy dziewczynek, zespół seniorek, 2 grupy chłopców i drużyna minisiatkówka. Już w najbliższym czasie są planowane kolejne nabory do drużyn minisiatkówki. Problemem dla klubu staje się zbyt mała baza sportowa. Zainteresowanie zajęciami jest dość spore, a klub ma np. do swojej dyspozycji tylko jeden sektor Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, bo na innych sektorach trenują kluby piłkarskie jak FC Lesznowola czy też UKS Iwiczna. Dochodzi już nawet do tego, że grupa dziewczynek musi trenować w Lesznowoli, bo na hali sportowej w Mysiadle nie ma po prostu dla nich już miejsca.

Spór jaki wybuchł w klubie siatkarskim MUKS Krótka Mysiadło trwa już bez mała od pół roku. Obydwie strony konfliktu stoją w swoich narożnikach i ciągle siebie punktują. Trudno jednoznacznie jest postawić się po którejś ze stron tego sporu, bo nie znamy wszystkich faktów, wszystkich rozmów jakie były prowadzone między stronami konfliktu. Nam pozostaje rola mediatora, który powinien dążyć do zakończenia tej walki. W końcu liczy się dobro szkolonej młodzieży, a nie to kto kogo ogra w tej grze o piłkę Molten…

Obrazek
Czy wreszcie wyjaśni się sprawa 15 kadetek, które postanowiły odejść z MUKS Krótkiej Mysiadło do klubu siatkarskiego Perła Złotokłos ?.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer".
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 11:27 pm przez Kamil M, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » śr kwie 15, 2015 8:56 pm

W dniu 15 kwietnia 2015 r. trafił do mieszkańców pierwszy numer gazety lokalnej „Ale Numer”. Nowy miesięcznik ma informować mieszkańców gminy Piaseczno, Lesznowola i Konstancin-Jeziorna o bieżących sprawach. Nie zabraknie trudnych tematów obywatelskich i społecznych. W pierwszym numerze lokalnej „Ale numer” znajdziecie Państwo dwa moje artykułu dotyczące podwyższenia diet radnym i wypowiedzenia umowy na dalsze funkcjonowanie filii wydziałów Architektury i Komunikacji w Urzędzie Gminy Lesznowola.

W dniu 15 kwietnia 2015 r. rozdystrybuowałem cały nakład gazety przeznaczony na Lesznowolę. W sumie jest to 500 sztuk naszej lokalnej gazety. Gazety są dostępne dla mieszkańców Nowej Iwicznej, Starej Iwicznej, Nowej Woli, Magdalenki, Łaz i Władysławowa. W przyszłym miesiącu postaram się dowieźć gazety do Kosowa i Mrokowa. Mam nadzieję, że znajdą Państwo w gazecie treści, które was zainteresują, bo moja praca jaką wykonuje właściwie codziennie w internecie to mało…Wielu mieszkańców naszej gminy dotąd nie wiedziało o wielu sprawach lokalnych, bo informacja jaka jest dostępna dla mieszkańców jest dość skąpa. Staram się już od czterech lat zmienić ten trend, ale sama praca w internecie to zdecydowanie za mało. Dlatego cieszę się, że wreszcie udało się dopiąć gazetę lokalną, która będzie różniła się od obecnych tytułów na rynku. Przede wszystkim tym, że ja mam w gazecie przeznaczoną przestrzeń na podejmowanie tematów dotyczących Lesznowoli. Także w każdym numerze pojawią się kwestie związane z naszą gminą. Widać to już po pierwszym numerze. Dwa artykułu dotyczące Lesznowoli zajmują dwie strony gazety. Życzę miłej lektury.

Obrazek
Strona tytułowa gazety lokalnej „Ale numer”.

Obrazek
Dwa artykuły dotyczące kwestii związanych z gminą Lesznowola w pierwszym numerze gazety lokalnej „Ale numer”.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer"
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 11:28 pm przez Kamil M, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Redakcja » śr kwie 15, 2015 9:09 pm

Kamil M pisze:W dniu 15 kwietnia 2015 r. trafił do mieszkańców pierwszy numer gazety lokalnej „Ale Numer”.

Wątek na ten temat: Ale Numer - gazeta regionalna powiatu piaseczyńskiego
viewtopic.php?f=6&t=8162&start=15
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » sob kwie 18, 2015 9:36 am

W dniu 17 kwietnia 2015 r. dostałem odpowiedź z Urzędu Gminy Lesznowola w sprawie zniszczonych luster drogowych w Łazach i ewentualnego montażu nowego lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Gminnej Rady Narodowej w Lesznowoli.

Urząd Gminy Lesznowola potwierdził, że dwa zniszczone lustra drogowe znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Marzeń, a także na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Wąskiej w Łazach zostaną wymienione. Jednocześnie zostało skierowane pismo do Starosty Powiatu Piaseczyńskiego w sprawie montażu nowego lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Gminnej Rady Narodowej w Lesznowoli.

Rzeczone pismo skierowane przez Urząd Gminy Lesznowola do Starosty Powiatu Piaseczyńskiego:

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na montaż lustra drogowego w pasie drogowym ul. Szkolnej w Lesznowoli, na skrzyżowaniu z ulicą Gminnej Rady Narodowej. Przedmiotowe lustro wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z w/w skrzyżowania”.

Mam nadzieję, że Starosta Piaseczyński wyrazi zgodę na montaż lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Gminnej Rady Narodowej w Lesznowoli. Niestety widoczność na tym skrzyżowaniu jest bardzo ograniczona. Zwłaszcza kiedy jedzie się ul. Gminnej Rady Narodowej i chce się skręcić w lewo w ul. Szkolną. Kierowca nadjeżdżającego pojazdu od kierunku ul. Gminnej Rady Narodowej musi bardzo mocno się wychylić, aby zobaczyć nadjeżdżające lub też nie pojazdy z kierunku Nowej Woli. Montaż nowego lustra drogowego na w/w skrzyżowaniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tych dwóch dróg.

Obrazek
Urząd Gminy Lesznowola ma wymienić dwa zniszczone lustra drogowe w Łazach. Skierowano również pismo do Starosty Powiatu Piaseczyńskiego w sprawie montażu nowego lustra drogowego w pasie ul. Szkolnej w Lesznowoli.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer".
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 11:28 pm przez Kamil M, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » sob kwie 18, 2015 9:57 am

Jest już dostępna wersja internetowa nowej gazety "Ale numer". Wrzucę linka dla wszystkich zainteresowanych, bo oczywiście w każdym numerze będą podejmowana tematyką związana z Lesznowolą.

http://issuu.com/ale_numer/docs/ale_numer

Marcinie uprzedzę ciebie wrzuciłem także na prawidłową część forum linka :)

Miłej lektury :)

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » śr kwie 22, 2015 12:03 pm

Od dnia 22 kwietnia 2015 r. rozpoczynają się wybory sołeckie w naszych miejscowościach. Wydawać by się mogło, że te wybory nie mają dla mieszkańców większego sensu, bo co niby może sołtys ?. Mamy przecież radnych, którzy dbają o nasze interesy…Otóż tak nie jest do końca…

Sołtys pełni bardzo ważną rolę w życiu społecznym i kulturowym danej miejscowości. Od jego aktywności będzie zależeć jak będzie dalej przebiegał proces inwestycyjny w danej miejscowości czy też sołectwie. Czy przybędzie nam terenów zielonych, placów zabaw, a może wybrukowanych chodników, które zapewnią nam bezpieczeństwo ?. Wiele w tych kwestiach będzie właśnie zależeć od sołtysa, a także rady sołeckiej. To te dwa gremia plus zebranie wiejskie podejmą decyzję co do dalszego rozwoju. Oczywiście to nie jest jedyny aspekt, którym może zająć się sołtys w swoim sołectwie. Kolejny sprawa to aktywna informacja publiczna dotycząca sytuacji w sołectwie. Na sesjach Rady Gminy Lesznowola są podejmowane uchwały, które w bezpośrednio sposób dotykają mieszkańców danego sołectwa. Chodzi tutaj o miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego czy też uchwały dotyczące lokalnych podatków. Dzisiaj brakuje nam informacji dotyczące tych aspektów. Uważam, że mieszkańcy np. sołectwa Łazy powinni zostać poinformowani o ostatniej zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej miejscowości. Znaczna część nie wiedziała, że nowy plan dla tego sołectwa został podjęty. Tutaj jest właśnie aktywna rola sołtysa, który powinien poinformować mieszkańców o zakresie planu i jego oddziaływania, o terminach wyłożenia danego planu i możliwości wnoszenia poprawek przez mieszkańców, które w dalszej kolejności są rozpatrywane przez Wójt Gminy Lesznowola. Następną sprawą są kwestie kultury i szeroko pojętej turystyki. Zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę, że wyodrębnienie funduszu sołeckiego na rok 2016 spowoduje zakaz organizacji wycieczek przez dane sołectwa, która były współfinansowane przez gminę Lesznowola z tzw. funduszu sołeckiego 10 złotowego. Tylko pozostaje pytanie czy kultura i turystyka ogranicza się tylko do tych wycieczek?. Przecież wycieczki są skierowane do konkretnej grupy mieszkańców i to najczęściej seniorów. Nie ma właściwie żadnej oferty dla ludzi młodych, którzy godzinami potrafią z braku zajęć dla nich pić alkohol. Wyjście z tej sytuacji jest sport i organizacja zawodów sportowych, które zjednoczą młodzież, a także innych mieszkańców sołectwa. Można przecież organizować wycieczki rowerowe czy też rajdy nordiwalkowe. Aktualnie w wielu sołectwach stawiamy tylko na wycieczki…

W nadchodzących tygodniach staniemy przed trudnymi wyborami. Te wybory to wybory sołeckie, to w nich musimy podjąć decyzję na kogo oddamy swój głos. Czy na tych, którzy rządzili naszymi sołectwami przez ostatnie cztery lata?. Czy też na tych młodych i aktywnych mieszkańców, którzy mają wizję rozwoju sołectwa na kolejne cztery lata. Trzeba też pamiętać, że funkcja sołtysa to praca z mieszkańcami i dla mieszkańców. Innej drogi po prostu nie ma. W tych wyborach postanowiłem wystartować, choć mam jakieś dziwne przeczucie, że przegram, bo nie będzie się liczyć aktywna praca na rzecz sołectwa, tylko organizacja wycieczek czy liczna rodzina i znajomi…Niestety to może oznaczać, że czekają nas na Łazach kolejne stracone cztery lata…

Aktywność Kamila Myszyńskiego w latach 2012-2015 :

1. Zmiany otwarcia godzin filii placówki Poczty Polskiej w Jabłonowie.
2. Skuteczna walka w sprawie nie podnoszenia ceny za ścieki (2013) ponad 200 podpisów.
3. Wprowadzenie linii lokalnej L-1 dla dzieci do Zespołu Szkół w Łazach. Aktualnie jest realizowany poranny kurs linii L-3 powożący dzieci do szkoły.
4. Zmiany na liniach lokalnych „L”. Dzięki duże determinacji udało się w końcu wprowadzić większe autobusy na linię L-1 i L-3.
5. Wyrównanie wszystkich dziur w ulicy Łączności na odcinku przy skrzyżowaniu ul. Łączności z Al. Krakowską. Dodatkowo wymalowanie pasów na powiatowej ul. Łączności.
6. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców na trasie S7. Skuteczna interwencja w sprawie nie palących się sygnalizatorów D-6, dbanie o stan techniczny przystanków autobusów. Petycja do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika od ul. Podleśnej do ul. Wąskiej w Łazach.
7. Montaż luster drogowych na ul. Spokojnej i ul. Wąskiej w Łazach.
8. Akcje charytatywne w tym organizacja Wigilii Pełnej Prezentów, która nie tylko pomogła mieszkańcom w Lesznowoli, ale także Domowi Dziecka.
9. Zbiórka podpisów w sprawie obrony filii wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego funkcjonującego w Urzędzie Gminy Lesznowola. Dzięki zbiórce prowadzonej przez przyjaciół i znajomych udało się nam zebrać, aż 354 podpisy pod tym apelem.
10. Stała informacja publiczna dla mieszkańców.

Kochani to tak naprawdę nie wszystko. Wiele działań podjąłem, aby zmienić Łazy czy też gminę Lesznowola. Obawiam się, że moja działalność jednak nie ma większego sensu, bo gdy dochodzi już do wyborów to liczą się inne aspekty, niż te które został przez zemnie przedstawione. Obawiam się, że dzisiaj będziemy mieli kolejny tego przykład. Widocznie nie lubimy zmian i to zmian na lepsze…

Obrazek

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer".
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » czw kwie 30, 2015 9:08 am

W dniu 29 kwietnia 2015 r. otrzymałem odpowiedź od Starosty Powiatu Piaseczyńskiego Pana Wojciecha Ołdakowskiego w sprawie apelu mieszkańców Gminy Lesznowola o pozostawienie filii wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Urzędzie Gminy Lesznowola.

Rzeczone pismo:

„Odpowiadając na Pański apel dotyczący dalszego funkcjonowania filii wydziału Architektoniczno-Budowlanego oraz wydziału Komunikacji i Transportu w Urzędzie Gminy Lesznowola uprzejmie informuję, że w ostatnim czasie odbyły się spotkania na ten temat z Panią Wójt Gminy Lesznowola.

Pragnę poinformować, że decyzja dotycząca dalszego funkcjonowania wyżej wspomnianych wydziałów w Urzędzie Gminy Lesznowola zależy zarówno od Urzędu Gminy jak i Starostwa Powiatowego. Zdaję sobie sprawę, że ta kwestia jest ważna dla mieszkańców, co znajduje potwierdzenie w załączonych przez Pana podpisach.

Aktualnie czekamy na informację od Pani Wójt Gminy Lesznowola w przedmiotowej sprawie”.

Cieszę się, że odpowiedź ze strony Starostwa Powiatowego w Piasecznie była tak szybka. Niestety ze strony Gminy Lesznowola nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na nasz wniosek…Czekamy na pozytywne załatwienie sprawy dla wszystkich mieszkańców. Tylko pod samym apelem o pozostawienie wydziałów podpisało się, aż 354 mieszkańców Gminy Lesznowola.

Obrazek
Dalsze funkcjonowania wydziałów Architektury i Komunikacji jest w gestii Wójt Gminy Lesznowola.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer"
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » wt maja 05, 2015 10:16 pm

Wreszcie otrzymałem odpowiedź z gminy Lesznowola dotyczącą udostępnienia umów notarialnych, które zostały zawarte z podmiotami gospodarczymi jeszcze w 2014 roku.

Rzeczone pismo:

W odpowiedzi na Pana wnioski o udostępnienie umów notarialnych Rep.A.4373/2014, Rep.A.1015/2014, Rep.A.9531/2014, uprzejmie informuję, iż udostępnienie kopii w/w aktów notarialnych nie stanowi informacji publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, ponieważ stanowią one umowy przedwstępne, a nie przyrzeczone.
Jednocześnie uprzejmie przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi”.

Na razie sprawę dzierżawy gruntów na terenie KPGO Mysiadło odkładamy na kołek. Jednak nie zmienia to faktu, że dalej sprawie będziemy się przyglądać, bo umowa przedwstępna winna stać się umową przyrzeczoną. Wówczas te umowy staną się informacją publiczną rozumianą na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Obrazek

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer"
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » wt maja 05, 2015 10:30 pm

Po ponad miesiącu czasu otrzymałem wreszcie pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy dwóch chodników wzdłuż Al. Krakowskiej w Łazach.

Rzeczone pismo:

” W odpowiedzi na Pańskie pismo w sprawie budowy chodnika w ciągu drogi krajowej nr 7 w miejscowości Łazy na docinku od ul. Podleśnej do ul. Wąskiej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie informuje, że inwestycja polegająca na budowie brakujących chodników, na odcinku od przystanku w km 389+170 do ul. Szkolnej (ul. Szklarniowej ?) po stronie lewej oraz od ul. Podleśnej do ul. Wąskiej po stronie prawej, została uwzględniona w Programie Budowy Ciągów Pieszo-Rowerowych i zhierarchizowana na 6 miejscu. Jednocześnie informujemy, że realizacja zadania będzie możliwa po uzyskaniu finansowania”.

Niestety wiadomości dla nas nie są dobre. Widać, że brakuje środków finansowych na realizację ciągów pieszych wzdłuż Al. Krakowskiej w Łazach. Ta sprawa jest priorytetowa dla naszej lokalnej społeczności, bo chodzi tutaj o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mam nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana w krótkim czasie.

Obrazek
Kiedy w końcu powstanie bezpieczny chodnik wzdłuż Al. Krakowskiej w Łazach.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer"
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Prawa mieszkańców do informacji publicznej

Postautor: Kamil M » śr maja 06, 2015 10:53 pm

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja akcji charytatywnej – Równy Start. Po bardzo udanej kweście w 2014 r. kiedy to udało się nam wspólnie zebrać 829,91 zł, które w całości przekazaliśmy na dary dla Domu Dziecka w Konstancinie-Jeziornej szykujemy kolejną edycję. W tym roku zaplanowaliśmy pomoc dla rodzin przy zakupie wyprawki szkolnej. Oprócz powiatu piaseczyńskiego akcja charytatywna „Równy Start” będzie odbywać się w powiecie oleskim i szamotulskim. Nasi przyjaciele już szykują swoje akcje i działania dla dzieci. Jeżeli chodzi o nasze piaseczyńskie plany to chcemy jak rok temu zorganizować amatorski turniej piłki nożnej, a także koncert rockowy. Oprócz tych dwóch wydarzeń na terenie gminy Piaseczno i Lesznowola będą ustawione puszki kwestarskie od 15 maja 2015 r. Chcemy także kwestować na imprezach organizowanych w naszych gminach. Aktualnie czekamy na zgody ze strony organizatorów tych wydarzeń.

Kochani liczymy na wspieranie naszej wspólnej akcji. Każdy grosz wrzucony do puszki kwestarskiej będzie wydany na zakup potrzebnych materiałów szkolnych dla dzieci z gminy Piaseczno i Lesznowola. Otwórzmy nasze serca !

Obrazek
Tak będą wyglądały puszki kwestarskie akcji charytatywnej Równy Start.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Dziennikarz lokalnej gazety "Ale numer"
Krajowe Porozumienie Mieszkańców
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Re: Sprostowanie cdn.

Postautor: Marcin KANIA » czw maja 07, 2015 9:45 am

Marcin KANIA pisze:
Marcin KANIA pisze:Dziękuję za zainteresowanie się Wydziałami Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego. Twoja reakcja jest jednak mocno spóźniona, ponieważ w tej sprawie został złożony pierwszy wniosek w grudniu 2014. Nim zabierzesz się za jakąkolwiek sprawę to sprawdź wcześniej czy dana sprawa nie jest w toku.

Proponuję byś zajął się sprawami mieszkańców w Twoim otoczeniu. W tej chwili zachowujesz się, co najmniej niepoważnie.

Pozdrawiam


https://www.facebook.com/gutksawery/pos ... nref=story

Pozdrawiam


Oficjalnie: "Wydziały zostają :) , KTR (Wydział Komunikacji) skład osobowy jest już większy, w ARB (Wydział Architektury) skład osobowy się zmniejszy."

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron