Gospodarka Odpadami w Gminie Lesznowola

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Gospodarka Odpadami w Gminie Lesznowola

Postautor: Redakcja » pn mar 18, 2013 10:43 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Rewolucja śmieciowa: dotychczasowych umów na odbiór odpadów

Postautor: Majkel » śr mar 27, 2013 3:21 pm

Wbrew powszechnie panującej opinii dotychczasowych umów na odbiór odpadów nie trzeba wypowiadać. Od 1 lipca 2013 r. umowy takie automatycznie staną się bezprzedmiotowe i nie będą mogły być podstawą do żądania jakichkolwiek należności od właścicieli nieruchomości, uważa Radosław Skwarło. http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... wypowiadac
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Kamil M » pt mar 29, 2013 12:48 am

Też to Majkel słyszałem, bo brat mi mówił po co wypowiadasz umowę, jak one z automatu zostaną rozwiązane. Jednak żyjemy w Polsce w związku z tym wypowiedziałem moją dotychczasową umowę. Tak dla pewności i przy kopii dopiąłem kwitek pocztowy.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Gospodarka Odpadami w Gminie Lesznowola

Postautor: Redakcja » wt kwie 09, 2013 2:46 pm

Marcin Kania pisze:Ustawa śmieciowa - spotkanie informacyjne z mieszkańcami 10.04.2013 r. godz. 14.00

W związku z nowelizacją ustawy „O utrzymaniu czystości i porządku w gminach”, która zacznie obowiązywać w całej Polsce od 1 lipca 2013 r., Urząd Gminy Lesznowola organizuje kolejne spotkanie z Zarządami Wspólnot (i mieszkańcami), w celu przekazania niezbędnych informacji dotyczących nowych zasad odbioru odpadów komunalnych. Termin: 10.04.2013 r. godz. 14.00. Miejsce: Urząd Gminy. Bezpośredni kontakt do Koordynatora ds. wdrożenia systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, tel. 604 074 072, e – mail: andrzej.grygiel@lesznowola.pl Podczas spotkania będzie można zapoznać się z nowymi zasadami dotyczącymi gospodarowania odpadami. Będzie można również uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Gospodarka Odpadami w Gminie Lesznowola

Postautor: Kamil M » wt kwie 09, 2013 6:12 pm

Chwała za informację Marcinowi Kani, ale jak zwykle nie popisał się Urząd Gminy Lesznowola!. Jak można pomijać tak ważne kwestię i nie informować mieszkańców o spotkaniu!. Dla mnie jest to po prostu niezrozumiałe!. Przecież takie spotkania powinny być organizowane z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszyscy chętni mogli wziąć udział. A tak nikt nie przyjdzie, bo większość osób pracuje i ma przyziemne problemy dnia codziennego. Pomimo elastyczności mojego kalendarza jutro pracuję od 4 rano!. Także na pewno przyjdę, ale do pracy, a nie do Urzędu Gminy Lesznowola!.

Polityka informacyjna naszej gminy po prostu mnie onieśmiela!. Mam nadzieję, że w końcu zostanie powołany rzecznik wójta i zacznie się prawdziwa polityka informacyjna urzędu. Aktualny stan dla mnie jest niedopuszczalny!.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Gospodarka Odpadami w Gminie Lesznowola

Postautor: Filip » ndz sty 07, 2018 12:53 pm

Obrazek

Od 1 stycznia 2017 rok obowiązują w naszej gminie nowe zasady segregacji odpadów.

Obecnie dzielimy je na 4 frakcje a nie trzy jak było dotychczas:
-papier w niebieskich pojemnikach
-szkło w zielonych
-plastik i metal w żółtych
-odpady zielone i biodegradowalne (np.odpadki kuchenne) w brązowych

No i oczywiście cała reszta czyli zmieszane do czarnych pojemników.

Wszelkie informacje na temat zasad segregacji,harmonogramy odbiorów dostępne na stronie gminy https://lesznowola.pl/strona-glowna/dla ... rmacja#cnt
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron