Wójt gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Wójt z zakazem wykonywania czynności służbowych

Postautor: iza » czw lip 18, 2019 1:04 pm

Obrazek

CBA wręczyło wójt Lesznowoli decyzję prokuratora o zakazie wykonywania czynności służbowych. O fakcie tym poinformowała mieszkańców sama wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej gminy.

– W poniedziałek, 15 lipca 2019 r. wróciłam szczęśliwa do pracy. Jednak moja radość nie trwała długo. Od rana w Urzędzie czekali już na mnie funkcjonariusze CBA, żeby wręczyć mi kolejne postanowienie Prokuratury wydane 12 lipca 2019 r. (czyli w dniu ogłoszenia postanowienia Sądu o braku podstaw do tymczasowego aresztowania) – napisała wójt Lesznowoli. – Oznacza to, że nadal pełnię funkcję Wójta Gminy Lesznowola, gdyż to Mieszkańcy zdecydowali o moim wyborze, jednakże nie mogę między innymi podpisywać decyzji administracyjnych czy też innych pism – informuje. Zadania te będzie realizować zastępca wójta Iwona Pajewska-Iszczyńska. Maria Jolanta Batycka-Wąsik poinformowała również, że przygotowywane jest zażalenie na decyzję prokuratury. https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... luzbowych/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikat Wójta Gminy Lesznowola

Postautor: Kacperek » czw lip 18, 2019 1:07 pm

https://www.lesznowola.pl/news/aktualno ... nowola#cnt pisze:Szanowni Państwo!

Mam za sobą niezwykle dramatyczne przeżycia, których emocje będą mi towarzyszyły do końca życia.

Najpierw zatrzymanie 10 lipca o 6.10, a następnie wniosek Prokuratury o 3 miesięczny areszt.

Na szczęście Sąd nie zgodził się z wnioskiem Prokuratury.

W poniedziałek, 15 lipca 2019 r. wróciłam szczęśliwa do pracy. Jednak moja radość nie trwała długo. Od rana w Urzędzie czekali już na mnie funkcjonariusze CBA, żeby wręczyć mi kolejne postanowienie Prokuratury wydane 12 lipca 2019 r. (czyli w dniu ogłoszenia postanowienia Sądu o braku podstaw do tymczasowego aresztowania). Postanowienie dotyczy zakazu wykonywania czynności służbowych. Oznacza to, że nadal pełnię funkcję Wójta Gminy Lesznowola, gdyż to Mieszkańcy zdecydowali o moim wyborze, jednakże nie mogę między innymi podpisywać decyzji administracyjnych czy też innych pism.

Zadania te realizuje moja Zastępczyni Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska.

Aktualnie przygotowywane jest zażalenie na postanowienie Prokuratury w tej sprawie.

Raz jeszcze pragnę z całego serca podziękować wszystkim Państwu za ogromne wsparcie, empatię oraz solidaryzowanie się ze mną w tych niezwykle trudnych chwilach. Wsparcie otrzymuję od Państwa Mieszkańców naszej Gminy, różnorodnych środowisk opiniotwórczych naszej Gminy a także od wielu Osób z Polski.

Z wyrazami szacunku
Maria Jolanta Batycka-Wąsik
Wójt Gminy Lesznowola
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Lesznowola broni wójt zatrzymanej przez CBA

Postautor: lucja » wt lip 23, 2019 7:56 pm

CBA zatrzymało wójt podwarszawskiej Lesznowoli. Zarządzająca gminą od dwóch dekad Jolanta B.-W. usłyszała zarzut niegospodarności. Poparcie okazali jej miejscowi radni, za co trzech z PiS wyrzucono z klubu. – Niejaki pan Muszyński od razu nawoływał wójt do rezygnacji. I usunął radnych z klubu PiS. Nie trzeba mieć doktoratu, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski – zauważa radny Mirosław Wilusz.

CBA zatrzymało wójt podwarszawskiej Lesznowoli. Zarządzająca gminą od dwóch dekad Jolanta B.-W. usłyszała zarzut niegospodarności. Poparcie okazali jej miejscowi radni, za co trzech z PiS wyrzucono z klubu. – Niejaki pan Muszyński od razu nawoływał wójt do rezygnacji. I usunął radnych z klubu PiS. Nie trzeba mieć doktoratu, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski – zauważa radny Mirosław Wilusz.

Zabezpieczają pieniądze i samochód. Wreszcie zawożą Jolantę B.-W. do prokuratury. Tam prokurator apeluje o trzymiesięczny areszt, ale w piątek sąd wniosku nie uwzględnia. A Jolanta B.-W. będzie odpowiadać z wolnej stopy.

CBA zarzuca wójt Lesznowoli nieprawidłowości przy gospodarowaniu gminnymi nieruchomościami. Łączną kwotę strat szacuje na blisko 4 mln zł.

CBA: – Zgromadzono materiał wskazujący na możliwe nieprawidłowości przy gospodarowaniu nieruchomościami na terenie gminy poprzez zawarcie w 2013 r. i 2014 r. umów dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

O sprawie umarzania podatku firmom przez władze gminy lokalne media pisały już parę dobrych lat temu.

Radni murem za wójt
Dlatego wielu mieszkańców Lesznowoli – z radnymi na czele – dziwi sposób zatrzymania wójt i fakt, że przed urzędem gminy od razu pojawili się dziennikarze TVP.

– Pani Jolanta B.-W. od prawie dwóch lat współpracowała z CBA, udzielała wszelkich informacji, dlatego nie rozumiem, dlaczego w taki sposób została zatrzymana. Później informacja o tym była pokazywana na pasku TVP. To ma oczywisty podtekst – zauważa radny Mirosław Wilusz.

Natychmiast byli i obecni radni chwytają za pióra i piszą oświadczenie w obronie wójt. Rozpływają się nad samą Jolantą B.-W: "Osoba o wielkich zasługach w działaniu na rzecz lokalnej społeczności", a na pierwszym miejscu zawsze "stawia dobro mieszkańców".

Obrazek

Oświadczenie byłych i obecnych radnych gminy Lesznowola w obronie zatrzymanej przez CBA wójt.•Fot. Screen ze storny Lesznowola.pl
"Jej nieskazitelny charakter, uczciwość i prawość działania w sferze publicznej, jak i prywatnej pozostaje poza podejrzeniami"– czytamy.

Pod oświadczeniem podpisuje się 30 byłych i obecnych radnych. W tym gronie znaleźli się także ci z PiS: Małgorzata Bobrowska, Łukasz Grochala i Krzysztof Łupiński. Nazajutrz Sergiusz Muszyński, szef struktur PiS w powiecie piaseczyńskim, informuje o tym, że zostali oni wykluczeni z klubu radnych.

– Niejaki pan Muszyński od razu nawoływał wójt do rezygnacji. I usunął trzech danych z klubu PiS. Nie trzeba mieć doktoratu, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski – zauważa Mirosław Wilusz.

Wykluczeni za poparcie
Jeszcze przed usunięciem trzech radnych z klubu PiS w kuluarowych rozmowach mówiło się, że "PiS chciał przejąć władzę w gminie", a radny Łukasz Grochala szykował się na wicewójta.

– Ale w piątek wypłynęło, że zastępcami pani wójt zostaną dotychczasowi radni Marcin Kania i Mirosław Wilusz. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać! – cytuje jednego z radnych portal Piasecznonews.pl.

Radny Łukasz Grochala temu stanowczo zaprzecza. – To są insynuacje, plotki. Komuś zależało na tym, żeby mnie zdyskredytować i ośmieszyć w oczach wyborców – zaznacza.

W poprzednich latach startował z komitetu wójt, w tej kadencji wybrał PiS. Dlaczego więc podpisał się pod oświadczeniem? – Tak, na tamtą chwilę, podpowiadało mi sumienie – krótko odpowiada.

I rozwija: – Zapewne kierownictwu partii nie spodobało się, że podpisaliśmy się pod tym oświadczeniem. Nie chcę oceniać decyzji władz partii. Takie mają prawo.

Lokalny dziennikarz zwraca uwagę na ważny aspekt: – Ten list podważał tak naprawdę działania struktur kontrolnych koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, który jest również szefem mazowieckich struktur PiS. Ci radni o tym zapomnieli – mówi nam Kamil Myszyński, redaktor naczelny "Gazety Lokalnej Ostoja Południa".

Część radnych nie ma wątpliwości, że zatrzymanie Jolanta B.-W. przez CBA mogło być formą zemsty. Bowiem wójt jest apolityczna, nie brata się z żadną partią, ale i nie godzi z pewnymi decyzjami obecnie rządzącej ekipy.

– Zaczęło się od pomysłu stworzenia tzw. metropolii warszawskiej. Już wtedy byliśmy jedną z gmin, która przeciwstawiła się temu pomysłowi. Część z nas nie była też zachwycona z reform oświatowych. Poza tym, poparliśmy kwestię wypłaty nauczycielom wynagrodzeń za czas strajku. Nie ukrywam, że my nie jesteśmy gminą typowo wiejską, sprzyjającą PiS-owi – tłumaczy nam radny, który woli zachować anonimowość.

Nieskazitelna i zaradna
W poniedziałek (15 lipca) Jolanta B.-W. po kilkudniowej nieobecności wraca do urzędu. Przed gmachem budynku czekają na nią urzędnicy. Kiedy tylko się zjawia, zaczynają bić brawa, wręczają kwiaty i przytulają.

"Drodzy państwo, bardzo dziękuję za państwa empatię, wsparcie, różnorodne formy wsparcia. To były dla mnie trudne chwile. Ale dzięki państwa wsparciu, dobrym myślom, miałam dużo siły i dużo energii. I myślę, że jestem z państwa dumna. Bardzo za to dziękuję – mówi wójt.

Na co z tłumu odzywa się ktoś: "My z pani też". Wójt kilka razy podkreśla: "Jesteście państwo najlepszym zespołem samorządowym w Polsce i nic tego nie zmieni". I może usłyszeć: "My pani nie oddamy, pani wójt".

Jolanta B.-W. Lesznowolą zarządza od 1998 roku. I niewątpliwie wiele dobrego dla tej gminy zrobiła i ma tu licznych zwolenników.

– Kilka lat temu Lesznowola była gminą typowo rolną. Na obszarze naszej gminy rosły ziemniaki i kapusta. Teraz jesteśmy gminą podmiejską. I nasz budżet wzrósł z kwoty 15 mln zł do 250 mln. Mówimy o okresie, kiedy rządzi pani wójt – chwali jeden z radnych.

A to wszystko "dzięki charyzmie i klasie wójt" Lesznowoli, która "wszystko potrafi załatwić". Za swoją aktywność została doceniona choćby przez portal Kobiety Sukcesu, ale i odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Jej zaradność wzbudza uzasadnioną zazdrość graniczącego z Lesznowolą Ursynowa. Dzięki jej staraniom powstają w gminie nowe inwestycje, płyną pieniądze z Unii, mieszkańcy się bogacą" – pisał o niej portal Forum Samorządowe.

I teraz – po zarzutach CBA – większość mieszkańców trzyma stronę wójt. – Nasze oświadczenie świadczy o tym, że w pełni popieramy panią wójt. Mieszkańcy gminy zresztą też. Na tę okoliczność powstała petycja – zauważa lokalny polityk, który prosi o anonimowość.

Podpisało ją już prawie 900 osób. Mieszkańcy Lesznowoli zaznaczają, że z "niepokojem przyjęli informację o zatrzymaniu wójt".

I też – jak radni – wymieniają jej liczne zasługi, wyróżnienia. "Dzięki jej ponad 20-letniej służbie Gmina Lesznowola niesamowicie się rozwinęła. Jolanta B.-W. cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony mieszkańców, czego wyraz dały ostatnie wybory samorządowe, w których uzyskała 77 proc. poparcia. Uważamy tryb zatrzymania za krzywdzący, w zaistniałej sytuacji nie możemy być bierni i nie wstawić się za Panią Wójt" – czytamy w petycji.

Jeden z radnych zaznacza, że wsparcie Jolanta B.-W. otrzymała nie tylko od radnych, ale i od OSP, klubów sportowych, proboszczów. – Różne podmioty skierowały do sądu list w obronie pani wójt – podkreśla.

Ale w sieci można przeczytać i takie komentarze: "Pani wójt po mistrzowsku otoczyła się wianuszkiem wiernych klakierów"; "Radni zawszę będą murem za panią Wójt. Zbierzcie podpisy od mieszkańców, ciekawe, ilu wtedy będzie murem za panią Wójt".

Niezaradna
– Nie wszyscy stają murem za panią wójt. Ona w wyborach uzyskała poparcie na poziomie 77 proc., nie mając kontrkandydata. 23 proc. zagłosowało przeciwko niej. Przy jednym kandydacie jest to bardzo mocny sygnał, że w gminie nie każdy popiera to, co się dzieje – komentuje Kamil Myszyński, redaktor naczelny "Gazety Lokalnej Ostoja Południa".

On sam od dawna wylicza błędy włodarzy Lesznowoli. – Na kwestię umorzeń podatkowych zwracaliśmy uwagę już przy okazji wyborów w 2014 roku. Ludziom się wydaje, że to taka bajka. Dobrym przykładem jest Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle. Za 52 mln zł wybudowano 1/3 inwestycji. A tymczasem w Piasecznie za tę sumę postawiono całe centrum edukacji. Tak samo rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej, system śmieciowy mamy taki, że niektórzy po 45-60 zł będą płacić za segregację śmieci. Chcemy we wrześniu zrobić referendum. Składamy wniosek o odwołanie rady gminy – zapowiada.

Na zarzuty o niegospodarność wójt Lesznowoli radni reagują zdziwieniem. – Nie mam wrażenia, żeby miały tu miejsce jakieś czynności, które można nazwać niegospodarnymi. W czasie, o którym jest dyskusja, gmina Lesznowola miała kilka bardzo ważnych inwestycji. Na przykład budowa szkoły w Mysiadle za 50 mln zł. O wszystkim decydowali radni na komisjach i na wszystko miała wpływ Regionalna Izba Obrachunkowa – słyszę od członka rady.

– Nasi adwersarze nie potrafią zrozumieć, że trafia się naprawdę dobry lider, wójt, który jest ceniony przez pracowników, instytucje pozarządowe działające na terenie gminy. Jest pół segregatora pism poparcia z różnych stron dla pani wójt. Może po prostu trzeba przyznać, że jest to kobieta wyjątkowa i ma bardzo duże poparcie – podsumowuje mój rozmówca. https://natemat.pl/278755,lesznowola-3- ... kiej-wasik
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy wójt Lesznowoli pozostanie bez pensji?

Postautor: lucja » śr lip 24, 2019 1:31 pm

Czy w związku z zawieszeniem czynności służbowych wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik zostanie pozbawiona wynagrodzenia? – Nie znam jeszcze stanowiska w tej sprawie – mówi krótko skarbnik urzędu gminy Elżbieta Obłuska.

Po tym jak wójt usłyszała sześć zarzutów, prokuratura zawiesiła ją w wykonywaniu czynności służbowych.
– Oznacza to, że nadal pełnię funkcję Wójta Gminy Lesznowola, gdyż to Mieszkańcy zdecydowali o moim wyborze, jednakże nie mogę między innymi podpisywać decyzji administracyjnych czy też innych pism – tłumaczyła w zeszłym tygodniu w swoim oświadczeniu wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Zadania te realizuje moja Zastępczyni Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska. Aktualnie przygotowywane jest zażalenie na postanowienie Prokuratury w tej sprawie.

Czy w związku z zawieszeniem czynności służbowych wójt będzie pobierała pensję?
– Nie znam jeszcze stanowiska w tej sprawie – powiedziała nam skarbnik Elżbieta Obłuska.
Sąd Najwyższy w wyroku z 16 sierpnia 2005 r. uznał, że pracownikowi samorządowemu za czas niewykonywania pracy na skutek postanowienia prokuratora o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, wynagrodzenie nie przysługuje.

Czy wójt gminy Lesznowola zostanie pozbawiona pensji? Wszystko zależy od interpretacji prawa przez urząd gminy Lesznowola, a także od tego jak sąd odniesie się do zażalenia, które wójt złoży na postanowienie prokuratury. Wciąż jest możliwe, że sąd je uchyli i wójt znów będzie mogła pełnić swoje czynności służbowe. https://piasecznonews.pl/czy-wojt-leszn ... ez-pensji/
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wójt gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA

Postautor: lucja » wt sie 06, 2019 10:48 am

Obrazek

Jednak będzie środek zapobiegawczy. Sąd zmienił pierwotną decyzję o niestosowaniu środka zapobiegawczego wobec wójt Lesznowoli.

Prokurator wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztu. Na posiedzeniu w dniu 12 lipca Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie nie uwzględnił tego wniosku. Prokurator wniósł zażalenie na tę decyzję.

– Na posiedzeniu w dniu 02.08.2019 r. Sąd wydał orzeczenie zmieniające zaskarżone postanowienie w ten sposób, że zastosował wobec podejrzanej poręczenie majątkowe w kwocie 100.000 zł (sto tysięcy złotych) płatne do 16.08.2019 r. – poinformowała nas Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Na wyznaczenie terminu posiedzenia oczekuje z kolei zażalenie Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci zakazu podejmowania czynności służbowych.

Wójt gminy Lesznowola została zatrzymana przez CBA 10 lipca.

– Prokurator przedstawił jej 6 zarzutów popełniania przestępstw, w tym karalnej niegospodarności i wyrządzenia zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł ) oraz przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty, na rzecz których wydawano niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe. W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy – informował po zatrzymaniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... biegawczy/
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikat Wójta Gminy Lesznowola

Postautor: Kacperek » czw sie 08, 2019 9:55 am

https://www.lesznowola.pl/news/aktualnosci/2019/2019-08/komunikat-wojta-gminy-lesznowola pisze:Szanowni Państwo !

W dniu 2 sierpnia 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (jako Sąd II instancji) rozpatrzył zażalenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie na postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie odmawiające zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Okręgowy nie uwzględnił wniosku Prokuratury o tymczasowe aresztowanie. Postanowił natomiast o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100.000 zł. O taki środek zapobiegawczy tj. poręczenie majątkowe w kwocie do 100.000 zł. włącznie wnosił do Prokuratury mój obrońca już w dniu mojego zatrzymania tj. 10 lipca 2019 r.

Pragnę raz jeszcze z całego serca podziękować wszystkim Państwu, którzy nieustannie mnie wspierają.

Wśród nich są: tysiące Mieszkańców naszej Gminy, Samorządowcy z całej Polski oraz przedstawiciele różnych środowisk, między innymi:
1. Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej
2. Arcybiskup Kardynał Kazimierz Nycz
3. Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej
4. Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence
5. Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Magdalence
6. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Derdach
7. Żołnierz Armii Krajowej - Pan mgr inż. Janusz Kaźmierczak
8. Europoseł Pan Andrzej Halicki
9. Profesor Grzegorz Kołodko - mieszkaniec Gminy Lesznowola
10. Profesor Jerzy Nowosielski - mieszkaniec Gminy Lesznowola
11. Profesor Wawrzyniec Konarski - mieszkaniec Gminy Lesznowola
12. Stowarzyszenie Niepokonani 2012 wraz z listem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Prezydenta Andrzeja Dudy
13. Radni Gminy Lesznowola poprzedniej i obecnej kadencji
14. Sołtysi Gminy Lesznowola
15. Przedstawiciele oświaty z Gminy Lesznowola
16. Organizacje Pozarządowe z Gminy Lesznowola:
- Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie
- Jednostki OSP w Mrokowie, Nowej Woli i Zamieniu
- Stowarzyszenie na rzecz osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie DOBRA WOLA
- Uczniowski Klub Sportowy Iwiczna
- Stowarzyszenie Klub Kyndo TAMETOMO
- Stowarzyszenie Aktywni Lesznowola
- Stowarzyszenie Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin
- Lesznowolska Rada Seniorów
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowoli
- Klub Seniora w Nowej Iwicznej
- Klub Seniora w Mysiadle


Z wielkim szacunkiem
i podziękowaniem
Maria Jolanta Batycka-Wąsik
Wójt Gminy Lesznowola
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Skarbnik Gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA

Postautor: Redakcja » pn paź 28, 2019 12:23 pm

Skarbnik Gminy Lesznowola zatrzymana przez warszawską delegaturę CBA

Blisko 4 miliony złotych szkody w majątku Gminy Lesznowola. Kolejny wątek w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Tym razem CBA zatrzymało skarbnik gminy.
Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali skarbnik Gminy Lesznowola. Ustalenia śledczych wskazują na przekroczenie uprawnień przez urzędniczkę, która w latach 2012 – 2015 niezasadnie umarzała należności podatkowe na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek, w celu osiągnięcia przez nie korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,7 mln zł.

Zatrzymana skarbnik została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty.

Delegatura CBA w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez wójt Gminy Lesznowola, która została zatrzymana przez CBA w lipcu br. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA w trakcie kontroli prowadzonej przez Departament Postępowań Kontrolnych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4245, ... e-CBA.html
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Poprzednia

Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron