POZNAJ KONSTANCIN-JEZIORNĘ

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Konstancin-Jeziorna. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Konstancin-Jeziorna? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, lokale, restauracje, kultura, sztuka.

Moderator: GTW

POZNAJ KONSTANCIN-JEZIORNĘ

Postautor: Redakcja » pt cze 09, 2017 8:32 am

Obrazek

10-11 czerwca 2017 roku zapraszamy do udziału w nowej akcji Poznaj Konstancin-Jeziornę i na dwie bezpłatne wycieczki piesze z przewodnikiem
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... ewodnikiem
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Piesza wycieczka z przewodnikiem po Konstancinie

Postautor: Redakcja » pt cze 23, 2017 4:56 pm

Obrazek

25 czerwca 2017 roku zapraszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Konstancinie-Jeziornie nt.: Z wizytą u metodystów
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... nstancinie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Na spacer z historią Konstancina

Postautor: Filip » pt cze 30, 2017 8:34 am

Obrazek

Od czego swoją nazwę wywodzi Klarysew? W której konstancińskiej willi Jarosław Kaczyński napisał program PiS-u? Dowiedzieliśmy się tego podczas niedzielnej wycieczki z przewodnikiem.

„Poznaj Konstancin-Jeziornę” to cykl bezpłatnych wycieczek pieszych z przewodnikiem organizowanych przez Fundację Violet Kiwi i dofinansowanych ze środków gminy.

– W tym roku mamy wyjątkowy jubileusz – 120-lecie Konstancina oraz 100-lecie uzdrowiska. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć akcję, która przybliżyłaby mieszkańcom, turystom i kuracjuszom historię Konstancina – mówi nam koordynator projektu Agnieszka Jarzębska-Isio.

Wszystkie wycieczki prowadzone są przez wykwalifikowane osoby – przewodników: Stanisława Hofmana oraz Dorotę Zając. Inauguracja projektu miała miejsce w czasie trwania Dni Konstancina.

„Z wizytą u metodystów”

W ostatnią niedzielę odbyła się trzecia wycieczka z cyklu, tym razem pod hasłem „Z wizytą u metodystów”. Wzięło w niej udział 20 osób, które wspólnie zwiedziły ciekawe punkty na mapie Klarysewa. Zbiórka odbyła się przy dawnym budynku dworcowym.

– Folwark powstał na przełomie XVIII i XIX wieku, także to nie jest aż taka stara historia i został on nazwany „Klarysew”. Skąd ta nazwa? Klarysa to było imię właściciela folwarku – mówił Stanisław Hofman na początku wycieczki.
Następnie ruszyła ona w stronę ulicy Słonecznej, przy której mieści się Ośrodek Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Emaus. Specjalnie dla uczestników wycieczki miejsce zostało udostępnione do zwiedzania.
Ciszej... Pan sekretarz śpi!

Po wizycie w kaplicy następny przystanek był przy torach kolejowych, tzw. „żeberku”, gdzie przewodnik opowiedział historię bocznicy kolejowej.

– W tej chwili ta bocznica idzie z Okęcia do Siekierek. Z chwilą, kiedy tu zamieszkał Edward Gierek, na tej linii ograniczono ruch. Pociągi mogły jeździć tylko w określonych godzinach w ciągu dnia, był zakaz jazdy w nocy, żeby nie przeszkadzać towarzyszowi sekretarzowi – opisywał.

Właśnie willa, w której niegdyś zamieszkiwał ów towarzysz Gierek, stanowiła ostatnią atrakcję spaceru. Niestety, teren jest ogrodzony i sam budynek ledwie widoczny, jednakże historia obiektu jest bardzo ciekawa. Teren, na którym został on postawiony, wykupiono od metodystów. Obecnie willa znajduje się w dyspozycji Kancelarii Prezydenta. Co ciekawe, to właśnie w tym miejscu Jarosław Kaczyński napisał program Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejne wycieczki odbędą się w lipcu oraz w sierpniu. Ich tytuły to: „Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego” (22 lipca), „Żydowska Jeziorna” (29 lipca), „Królewska Góra” (6 sierpnia), „Willa Świt” (19 sierpnia) oraz „Jak dawniej papiernicy mieszkali” (27 sierpnia).

– Wielu ludzi mieszka w Konstancinie czy też w Piasecznie i tak naprawdę nie zna historii swojego miasta. Warto zebrać się z łóżka w niedzielę o tej 11.00 i przybyć na wycieczkę, żeby bliżej poznać Konstancin-Jeziornę i jego bogatą historię – zachęca Agnieszka Jarzębska-Isio. http://www.przegladpiaseczynski.pl/spol ... z-historia
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

POZNAJ KONSTANCIN-JEZIORNĘ

Postautor: Redakcja » czw sie 03, 2017 7:10 pm

Obrazek

6 sierpnia 2017 roku zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po Królewskiej Górze w ramach akcji Poznaj Konstancin-Jeziornę
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... kiej-gorze
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

POZNAJ KONSTANCIN-JEZIORNĘ

Postautor: Redakcja » śr sie 23, 2017 7:33 pm

Obrazek

27 sierpnia 2017 roku odbędzie się historyczny spacer z przewodnikiem po Mirkowie - Jak dawniej mieszkali ciepoki
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... o-mirkowie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Rozrywka w gminie Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron