Strona 1 z 5

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: pt maja 11, 2007 9:51 am
autor: Martin
Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna informuje, że od dzisiaj 11 maja 2007 roku zmieniony zostaje rozkład linii 710 oraz wprowadzona zostanie nowa linia nocna N50. Przez cały tydzień wydłużone zostaje kursowanie linii 710 - ostatni autobus z pętli Metro Wilanowska w kierunku Konstancina będzie ruszał o północy. (...)

czytaj więcej: komunikacja do Konstancina oraz linia nocna N50

Komunikacyjna rewolucja

Post: pt lip 15, 2011 9:38 pm
autor: Ireneusz
Na początku września na terenie gminy zaczną kursować trzy nowe linie autobusowe w ramach wspólnego biletu. Dwie z nich będą woziły pasażerów wewnątrz gminy, zapewniając transport mieszkańcom okolicznych miejscowości. Samorząd chce uruchomić także nową linię na trasie Wilanów-Konstancin-Brześce (gmina Góra Kalwaria).

Wkrótce w ramach współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zostanie ogłoszony przetarg na trzy nowe linie autobusowe, które będą kursowały w gminie. - Chciałbym, żeby powstała nowa linią, która będzie wozić pasażerów z Wilanowa przez Konstancin do Brześc – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. - Góra Kalwaria zainteresowała się tą linię i burmistrz podjął wszystkie czynności, by przedłużyć tę trasę do miasta. Jeszcze nie wiadomo czy ZTM zgodzi się realizować tę koncepcję i jakie będą jej koszty, ale autobus na pewno dojedzie do Brześc – dodaje Kazimierz Jańczuk. Nowa linia będzie miała ok. 15 kursów dziennie.

We wrześniu mają zostać uruchomione także dwie próbne, wewnętrzne linie mikrobusowe, które dowiozą mieszkańców z różnych części gminy do przystanków, umożliwiających dogodną przesiadkę i dotarcie do Warszawy lub Piaseczna. Pierwsza linia ma jeździć trasą przez Gassy, Czernidła, £ęg, Opacz, Ciszycę, Habdzin, później ul. Mirkowską i Bielawską do Bielowy i ul. Lipową do ul. Wspólnej, gdzie będzie pętla. Kolejna wewnętrzna linia będzie kursowała przez Czarnów ulicami Chylicką, Prusa i Warecką do Borowiny. Następnie mikrobus ul. Zaleśną dojedzie do Kawęczyna i dowiezie dzieci do słomczyńskiej szkoły. Potem pasażerowie pojadą do £yczyna, ul. Wiśalną do Cieciszewa i ul. Podlaską przez Parcelę i Obory. Na Grapie mikrobus przejedzie Wilanowską i Warszawską. Na rondzie AK skręci w Piaseczyńską i dojedzie do Chylickiej, którą dotrze do Czarnowa, robiąc dużą pętlę wokół gminy.

- Chcielibyśmy, żeby nowe połączenia zaczęły funkcjonować najpóźniej we wrześniu – mówi burmistrz. - Najważniejsze, by dowoziły mieszkańców do strategicznych tras, ułatwiając dalszą drogę. Na pewno będzie wielu niezadowolonych, ale niestety nie da się od razu spełnić wszystkich oczekiwań. Trudno powiedzieć czy ta koncepcja się sprawdzi. Jeśli zainteresowanie nowymi połączeniami będzie znikome, zmodyfikujemy trasę, żeby dostosować ją do potrzeb mieszkańców. Gdyby to się udało, byłby to z pewnością znaczący postęp gminnej komunikacji – dodaje burmistrz. Nowe linie będą funkcjonowały w ramach pilotażowego projektu do końca roku. W tym czasie urzędnicy sprawdzą czy pomysł spełnił oczekiwania mieszkańców i czy nowe linie będą cieszyły się zainteresowaniem. Samorząd zarezerwował na nowe kursy 240 tys. złotych.

Być może we wrześniu będą odrobinę zmodyfikowane także trasy już istniejących linii ZTM 710, 700 i 724, by autobusy szybciej docierały do Warszawy i omijały korki. W przyszłości burmistrz chciałby także zorganizować transport ul. Wczasową, która biegnie wzdłuż skarpy i Lasu Kabackiego do Powsina. Obecnie asfalt kończy się za ostatnią posesją, gdzie wkopano metalowe słupki. Następnie ulica zamienia się w wyboistą, polną ścieżkę, z której korzystają rowerzyści oraz rolnicy, dojeżdżający ciągnikami do swoich pól. - Spotkałem się w tej sprawie z władzami dzielnicy Wilanów i przedstawiłem swój pomysł. Na razie nie wiadomo czy dzielnica będzie w stanie utwardzić tę ulicę i umożliwić przejazd. Jednym z rozwiązań byłoby dopuszczenie tam wyłącznie ruchu mikrobusów. Jednak trudno powiedzieć czy to się uda – dodaje Kazimierz Jańczuk.

http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=7553

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr sie 17, 2011 5:36 pm
autor: Redakcja

Re: Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr sie 24, 2011 12:05 pm
autor: Redakcja

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr sie 31, 2011 10:43 am
autor: Redakcja

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr sie 31, 2011 5:04 pm
autor: Redakcja

Zmiany w związku z remontem ul. Wilanowskiej w Konstancinie

Post: wt wrz 13, 2011 7:42 pm
autor: Redakcja

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: pt lut 10, 2012 8:04 am
autor: Redakcja
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk pisze:10 lutego 2012 roku (piątek) w sali posiedzeń BRM ul. świetlicowa 1 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się spotkanie poświęcone korektom przebiegu tras i rozkładów jazdy komunikacji wewnętrznej (busikowej)
- o godz. 10.00 – Linia L-14
- o godz. 11.00 – Linia L-15, L-16.
W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel ZTM.

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr mar 07, 2012 5:54 pm
autor: Redakcja
ZTM Warszawa na wniosek Gminy Konstancin-Jeziorna, od 10 marca 2012 roku wprowadza następujące zmiany w kursowaniu linii: zmiany tras linii lokalnych.
www.powiat-piaseczynski.info/informacja ... ,3785.html

Re: Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: ndz maja 06, 2012 10:47 am
autor: Alfapablo
Redakcja pisze:
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk pisze:10 lutego 2012 roku (piątek) w sali posiedzeń BRM ul. świetlicowa 1 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się spotkanie poświęcone korektom przebiegu tras i rozkładów jazdy komunikacji wewnętrznej (busikowej)
- o godz. 10.00 – Linia L-14
- o godz. 11.00 – Linia L-15, L-16.
W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel ZTM.


A nie można wprowadzić do tych lini L-kowych biletów 20-minutowych? Pozwoliłoby to większości mieszkańców dotrzeć do Konstancina. Nie musieliby wtedy brac samochodu bo mielimy alternatywe, która ekonomicznie by tez ich skłaniała do jazdy tymi L-kami

Komunikat ZTM Warszawa - objazd linii 728, 710

Post: śr wrz 26, 2012 5:22 pm
autor: Redakcja

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Post: śr paź 31, 2012 6:14 pm
autor: Redakcja

Jak nie do kieszeni pasażerów, to do kasy gminy. Gdzieś ZTM

Post: czw lis 29, 2012 12:04 pm
autor: Paulina
Pod naciskiem radnego burmistrz wystąpi do ZTM o przesunięcie 1. strefy biletowej w głąb Konstancina-Jeziorny. Ma to związek z drastyczną podwyżką cen biletów. Na przykład kwartalny na strefy 1. i 2. zdrożeje od nowego roku o ponad 100 złotych (z 370 do 474).

Tymczasem prawie cały Konstancin-Jeziorna objęty jest strefą 2. Jeśli więc np. mieszkaniec osiedla Grapa jedzie do Warszawy (przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Mirkowską zaczyna się strefa 1.), musi kupić właśnie bilet dwustrefowy. A od stycznia różnica między nim a tańszym biletem tylko na strefę 1. jeszcze wzrośnie (w przypadku biletu kwartalnego wyniesie aż 224 zł).

Na czwartkowej sesji rady miejskiej za pasażerami ujął się radny Tomasz Zymer. – Ponad 1/4 naszych mieszkańców korzysta codziennie z komunikacji miejskiej. A jaka była reakcja gminy na podwyżkę? Gmina powiesiła informację ZTM na swojej stronie internetowej – stwierdził z przekąsem.

Zdaniem Zymera po tym, jak wzrosną ceny, na pierwszy przystanek strefy 1. będą ciągnąć „olbrzymie pielgrzymki” pasażerów z dalszych rejonów miasta. Dlatego uważa on, że należy wyremontowaćchodnik wzdłuż ul. Mirkowskiej i postawić przy przystanku stojak na rowery.

Z kolei radny Marek Skowroński zaproponował zupełnie inne rozwiązanie: przesunięcie strefy 1. na południe, np. do Grapy. – Problem jest bardzo ważny i trzeba się nim zająć – podkreślał.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk odpowiedział – bez przekonania – że rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego podejmie. – Pamiętajmy, że przesunięcie strefy to byłaby dla ZTM wyraźna strata pieniędzy – zauważył.

Sam ZTM nie chce się do sprawy ustosunkowywać, dopóki nie wpłynie do niego oficjalne pismo. – Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że objęcie strefą 1. prawie całego Konstancina-Jeziorny wymagałoby wzrostu dofinansowania przez gminę naszych linii o ok. 40 proc. Poza tym na taką zmianę musiałaby się zgodzić rada Warszawy – mówi „Nad Wisłą” Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM.

Robert Korczak
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=1716

Linie ZTM 700 i 710 wracają na trasy podstawowe

Post: pt gru 07, 2012 6:42 pm
autor: Redakcja

Czy kryzys zastopuje linię 742

Post: pt lut 15, 2013 1:25 pm
autor: Redakcja
Dalsze istnienie popularnej linii autobusowej 742 jest zagrożone. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie chce narzucić zmniejszenie liczby kursów i zwiększenie dopłat z gmin. W styczniu górskokalwaryjski magistrat skierował do ZTM pismo, w którym zawarł oczekiwania związane z kursowaniem „742”. Wynikały one ze skarg pasażerów.

Władze chciały większej liczby autobusów w godzinach szczytu i wydłużenia trasy o przystanek przy ul. Skierniewickiej. Domagały się też, by latem działała w „czerwoniakach” klimatyzacja, a zimą ogrzewanie.

W odpowiedzi dyrektor ZTM Leszek Ruta napisał, że ze względu na okrojony budżet Zarządu „od 1 kwietnia nie będzie w stanie kontynuować współpracy w zakresie obsługi linii 742 na dotychczasowych zasadach”. Zapowiedział, że od wielkanocnego poniedziałku będzie 15 kursów w dni robocze i 9 w dni wolne. Na trasie Góra Kalwaria – Warszawa. Bo kursy na trasie Brześce – Warszawa zostaną zlikwidowane.

Oczywiście autobusy wyjadą na trasę 1 kwietnia, jeżeli gminy Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna zgodzą się zapłacić ZTM nową, wyższą dotację. W przeciwnym wypadku linia 742 może zostać zawieszona. – Nie wyobrażam sobie tego – mówi burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.

We wtorek w tej sprawie pilnie spotkał się on z burmistrzem Konstancina-Jeziorny Kazimierzem Jańczukiem. Podjęli decyzję, że będą kontynuować negocjacje z dyrekcją ZTM (najbliższe we wtorek). Ale jeżeli Zarząd nie złagodzi swojego stanowiska i nie zgodzi się na spełnienie postulatów, obie gminy rozważą ogłoszenie swojego przetargu na przewoźnika.

Piotr Chmielewski http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=1958