Piotr Najsztub potrącił kobietę w Konstancinie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Konstancin-Jeziorna, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Piotr Najsztub potrącił kobietę w Konstancinie

Postautor: Kacperek » czw paź 12, 2017 5:44 pm

Obrazek

Piotr Najsztub potrącił na pasach 77-letnią kobietę rozeszła się szerokim echem. Do wypadku doszło w czwartek w podwarszawskim Konstancinie. Kierowca był trzeźwy, a pieszej nic poważnego się nie stało. Teraz "Super Express" opisuje nowe okoliczności dotyczące wypadku znanego dziennikarza.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, okazało się, że Piotr Najsztub nie tylko nie ma aktualnych badań technicznych samochodu i polisy OC, ale nie miał też prawa jazdy. I w tym momencie powstało pytanie, czy tylko przez przypadek nie miał przy sobie dokumentu, czy też został on mu odebrany.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, okazało się, że Piotr Najsztub nie tylko nie ma aktualnych badań technicznych samochodu i polisy OC, ale nie miał też prawa jazdy. I w tym momencie powstało pytanie, czy tylko przez przypadek nie miał przy sobie dokumentu, czy też został on mu odebrany.

Jednak urzędnicy... przez osiem lat nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie. Nie odebrali prawa jazdy Najsztubowi, więc miał prawo prowadzić samochód. W związku z tym policjantom pozostanie prawdopodobnie jedynie ukaranie go mandatem. Ani policja, ani prokuratura, ani urzędnicy nie chcą komentować sprawy.

W internecie pełno jest krytycznych komentarzy pod adresem dziennikarza. Niektórzy zarzucają mu, że jest "świętą krową", inni są rozczarowani tym, że lubiany przez nich publicysta spowodował wypadek w takich okolicznościach. Pojawiają się też komentarze motywowane niechęcią ideologiczną i antysemityzmem.

źródło: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ur ... 21862.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1480
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Znany dziennikarz jeździł 8 lat bez prawa jazdy

Postautor: weronika » pt paź 13, 2017 12:36 pm

Obrazek
Zaniedbania urzędników starostwa spowodowały, że dziennikarzowi nie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

Piotr Najsztub nie ma prawa jazdy od 2009 roku, kiedy to stracił je za przekroczenie limitu punktów karnych. – Temu panu został odebrany wówczas dokument, ale starostwo nie poczyniło odpowiedniej adnotacji w centralnej ewidencji kierowców – mówi Maciej Michalski, sekretarz powiatu. – Doszło do zaniedbania, które teraz wyjaśniamy.

Do wypadku spowodowanego przez znanego dziennikarza doszło tydzień temu na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta w Konstancinie-Jeziornie. Jadący chevroletem Najsztub potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Był trzeźwy i do czasu przyjazdu karetki otoczył poszkodowaną opieką, jednak podczas kontroli okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił prawo jazdy 8 lat wcześniej za przekroczenie limitu punktów karnych.

Cofnięcia uprawnień do kierowania samochodami osobowymi powinien dokonać organ, który je wydał. W tym wypadku jest to starostwo powiatowe w Piasecznie. – W 2009 roku nie została dokończona procedura – wyjaśnia Maciej Michalski, sekretarz powiatu. – Kierowcy został odebrany dokument, ale w Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów nadal widniał, jako posiadający uprawnienia. W ubiegłym roku staraliśmy się naprawić ten błąd i uprawnienia do kierowania pojazdami zostały panu Najsztubowi cofnięte (stało się to po tym, jak Piotr Najsztub poprosił w starostwie o wydanie swojego profilu kierowcy, żeby podejść do egzaminu na prawo jazdy – przyp. red.). Aby procedura była jednak przeprowadzona do końca, powinien on otrzymać od nas stosowną decyzję. Ta decyzja została wysłana, ale wróciła do nas, bo dziennikarz zmienił adres zamieszkania. Przez to, oczywiście teoretycznie, mógł nie mieć świadomości, że zostały mu odebrane uprawnienia. Bez wątpienia ktoś dopuścił się zaniedbania, bo był rok na ustalenie nowego miejsca pobytu tego pana. Będziemy dalej badać tę sprawę… http://piasecznonews.pl/znany-dziennika ... u-kobiete/
weronika
 
Posty: 745
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Konstancin-Jeziorna: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron